Yerli Oyunlar

Kabus 22 'yi Yurtdışında Merscom Dağıtacak

Misafir Kullanıcı tarafından Salı, 24/04/2007 - 6:43pm tarihinde gönderildi.

Kabus 22'nin yurtdışı dağıtımı için Amerikalı yayıncı Merscom LLC ile anlaşmaya varıldı. İlk etapta 22 Avrupa ve Asya ülkesinde piyasaya sürülecek olan Kabus 22'nin diğer ülkelerde dağıtımı için de prensipte anlaşma sağlandı. Çok yakında Kabus 22'nin ülkeler bazında çıkış tarihlerini ve oyunun yayınlanacağı diğer ülkeler resmi site üzerinden açıklanacak.

Böylece Kabus 22, Dedektif Fırtına ve Dual Blades'in ardından, Türkiye dışında dağıtımı yapılan, Türk yapımı 3. oyun oldu.

Kabus 22'nin ilk etapta dağıtımının yapılacağı ülkeler ise şöyle: Almanya, Avusturya, İsviçre, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Macaristan, Rusya ve Eski Sovyet Birliği ülkeleri.

Kaynak: http://www.kabus22.com/forum/viewtopic.php?t=2306

Kabus 22 Fan Sitesi Açıldı

Misafir Kullanıcı tarafından Pzt, 23/04/2007 - 8:32pm tarihinde gönderildi.

Son Işık Oyun Stüdyosu tarafından yapılan Kabus 22 oyunu için hazırlanmış yeni bir fan sitesi yayına başladı.

Türk oyun camiasına desteğini her daim sürdüren GameTurks ekibinin önderliğinde oluşturulan sitede, Kabus 22'den en son haberleri, oyun ile ilgili en yeni bilgileri öğrenebilir; forum ortamında diğer Kabus 22 hayranlarıyla kaynaşabilirsiniz.

Web Sitesi:
www.Kabus22Fan.com

Forumlar:
www.Kabus22Fan.com/Forum

Hükümran Senfoni Trailer Yayında

deniz tarafından Pzt, 09/04/2007 - 6:26pm tarihinde gönderildi.

Hükümran Senfoni projesinin geldiği son noktayı gösteren trailer yayınlandı. Trailer ile birlikte oyun içerisinden birkaç adet ekran görüntüsü de meraklıları için yine HS sitesinden görüntülenebilir.

Trailer sayfası: http://www.ceidot.com/adres.php?id=34

Ekran görüntüleri: http://www.ceidot.com/adres.php?id=12

İstanbul Kıyamet Vakti Tam Sürüme Geçti

Misafir Kullanıcı tarafından Çar, 04/04/2007 - 8:47am tarihinde gönderildi.

İstanbul Kıyamet Vakti web sitesinde yapılan açıklamaya göre, oyun Mynet desteği ile tamamen açıldı. Web sitesinden indirebileceğiniz oyunu normal ve plus paket olmak üzere iki şekilde oynayabilirsiniz. Oyunu oynamak için ihtiyacınız olan tek şey Mynet hesabınızın olması. Kurulum hali 242 MB olan oyunu rahat bir şekilde oynamak içinse ortalama 1.8 Ghz bir işlemci, 512 MB Ram ve DirectX 9c destekli bir ekran kartı tavsiye ediliyor.

Oyun hakkında detaylı bilgi almak için http://istanbuloyun.mynet.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

SWWorkshop 2 Boyutlu Oyun Geliştirme Grubu

Misafir Kullanıcı tarafından Cts, 17/03/2007 - 10:27pm tarihinde gönderildi.

Türkiye 'de bir çok grup ve kişi oyun geliştirmeye çalışarak sektörün bir adım daha ilerlemesini sağlıyor. Pusu, Kabus22, Hükümran Senfoni vb. oyunları üreten gruplar buna bir örnek. SWWorkshop ekibi de Türkiye 'deki oyun sektörüne 2 boyutlu basit ve eğlenceli oyunlar yaparak destek sağlamak istiyor. Yaptığımız oyunlar indie (independent) games olacak, yani dağıtımını freeware veya shareware olarak kendimiz yapacağız.

Sitemize www.skywar.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Darklight

İstanbul Hikayeleri Çıkış Tarihi Açıklandı

Misafir Kullanıcı tarafından Çar, 07/03/2007 - 9:40pm tarihinde gönderildi.

İstanbul Hikayeleri "I.Kat: Yeryüzünde Son Gece" adlı oyunun ilk bölümü 4 Mayıs 2007 tarihinde yayınlanacak.

Resmi açıklaması ise şöyle; Yayınlanacak olan ilk katın dağıtımı web sitemizde verilecek bağlantılardan indirilebilecektir. Ayrıca dileyen kullanıcılar, adresleri verilecek olan İstanbul - Kadıköy'de bulunan dükkanlardan CD olarak satın alabilirler. İlk bölüm hakkında ayrıntılı bilgi ve teknik özellikler önümüzdeki günlerde duyurulacaktır

İstanbul Hikayeleri web sitesi: http://www.istanbul-hikayeleri.com

Kaynak: http://www.oyunilizyon.com

ilk karga oyunu: taş kağıt makas

Misafir Kullanıcı tarafından Salı, 06/03/2007 - 5:05pm tarihinde gönderildi.

Karga dünyasına ilk oyun eklendi: eski dostumuz 'taş kağıt makas'. Oynamak için bir kullanıcının üzerine sağ tıklayıp oynama teklif edin. Oyunu Alice de (Karga daki AI) oynayabiliyor ;)

Basit bir oyun ama bir başlangıç ve umarız ilerde başka oyunlar eklemek için de gerekli altyapıyı sağlayacak. Ekteki resimde alice taş kağıt makas oynarken görünüyor

www.aptalkarga.com
r a f t

Vector Games Ekibi ve U.H.A.C.K Oyun Projesi

deniz tarafından Cum, 23/02/2007 - 8:12am tarihinde gönderildi.

Vector Games, oyun ve oyun üretim teknolojileri geliştirmek amacı ile çalışmalar yapan bir yazılım ekibi. Grup 2 yıla yakın bir zamandır V2 adını verdikleri bir oyun motoru üzerinde çalışmalar yaparken aynı zamanda bu oyun motorunu kullanan U.H.A.C.K isimli bir oyun projesini de beraberinde geliştirmeye devam ediyor.

Vector Games sitesinden oyun motoru ve geliştirici ekip ile ilgili ayrıntılı bilgilere, ekran görüntülerine ve videolara ulaşabilirsiniz.

U.H.A.C.K oyunun sitesinden ise yine oyun projesi ile ilgili bilgi, ekran görüntüleri ve oynanabilir bir demoya ulaşılabiliyor.

Yazılımda Güvenç Şahin, 3B/2B tasarımda Emre Akpolat 'tan oluşan Vector Games ekibine başarılar diliyorum. Umuyorum ki bu güzel çalışmalarının sürekliliğini koruyabilsinler.

Kabus 22 Crack Serial Full Download

deniz tarafından Cum, 16/02/2007 - 12:17pm tarihinde gönderildi.

Zaten sayısı çok az olan ve gerçekten çok zor şartlar altında tamamen geliştiricilerinin maddi manevi özverileri ile ortaya çıkan yerli oyunların korsanını lütfen almayın.

Türkçe içeriğe, seslendirmelere sahip olan, Türkiye 'de geçen çok daha fazla oyun oynamak istiyorsanız, bugünden korsan kullanımına taviz vermeyerek desteğinizi göstermeniz gerekir. Korsanını almaktansa, oyunu hiç almamak çok daha iyi olacaktır.

Kabus 22 tüm Vestel bayilerinden yaklaşık 30 YTL karşılığında orjinal olarak elde edinilebiliyor. Ayrıca hatırlatmakta yarar var; sadece orjinal oyun sahipleri çok yakında çıkacak olan oyun modlarından ücretsiz faydalanabilecek.

http://www.kabus22.com

Kabus22 için Mod: Yıkım Günü

deniz tarafından Per, 15/02/2007 - 4:33pm tarihinde gönderildi.

Kabus 22 yi yapan Son Işık Oyun Stüdyosu şimdi de bir Kabus 22 modu üzerinde çalışıyor. Ekipten Yasin Demirden 'in Kabus 22 forumlarında yaptığı açıklamaya göre, bu mod ücretsiz olacak ve çok yakında internet üzerinden dağıtılacak. Kabus 22 yi orijinal olarak edinenler bu modu da hiçbir ücret ödemeden oynayabilecekler.

Modun açıklanan özellikleri ise şöyle:

  • Mod, birinci kişi kamerasından (FPS) oynanacak.
  • Mouse desteği olacak.
  • Modda, üstüne monte edilmiş toplam 8 silah olan özel bir aracı kullanacağız.
  • Bu mod tür olarak daha çok eğlenceye yönelik arcade tarzı bir oyun olacak.
  • Oyundaki amacımız elimizdeki yıkım silahlarıyla mümkün olan en kısa sürede en çok yaratığı öldürmek ve Ebru'yu bu yaratıklardan korumak olacak.
  • Oyunda alacağımız puana göre internet üzerinden sıralama yapılacak ve belirli aralıklarla en yüksek puanı yapan ilk üç kişi bizden çeşitli hediyeler kazanacak.
  • Oyun, Kabus 22 tam sürümde olduğu gibi hikayeye göre değil bölüm geçmek mantığına göre ilerleyecek.

Ekibin projeyi kaldığı yerde bırakmayıp oyunculara yeni materyaller sunması çok güzel bir davranış gerçekten. Bakalım bu mod nasıl olacak, heyecanla bekliyoruz.

Kabus 22 forumlarındaki Mod ilan haberini okuyarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Syndicate content
 

Ana Menü

Son yorumlar

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 0 ziyaretçi çevrimiçi.
Daha hızlı mı bilemem, fakat FireFox ve Google araç çubuğunu kullanmak kesinlikle çok daha kaliteli ve güvenli bir web deneyimi sunuyor :)
Bu site; Deniz Aydınoğlu 'nun türk oyun sektörü ile ilgili derlediği, ve site gönüllülerinin yayınlanmak üzere bize yolladığı haberler ile içeriğini oluşturmaktadır. Kimdir bu deniz diye sorarsanız, en iyi cevabı deniz 'in kişisel sitesinde bulmanız olasıdır.