İstanbul Kıyamet Vakti Tam Sürüme Geçti

Misafir Kullanıcı tarafından Çar, 04/04/2007 - 8:47am tarihinde gönderildi.

İstanbul Kıyamet Vakti web sitesinde yapılan açıklamaya göre, oyun Mynet desteği ile tamamen açıldı. Web sitesinden indirebileceğiniz oyunu normal ve plus paket olmak üzere iki şekilde oynayabilirsiniz. Oyunu oynamak için ihtiyacınız olan tek şey Mynet hesabınızın olması. Kurulum hali 242 MB olan oyunu rahat bir şekilde oynamak içinse ortalama 1.8 Ghz bir işlemci, 512 MB Ram ve DirectX 9c destekli bir ekran kartı tavsiye ediliyor.

Oyun hakkında detaylı bilgi almak için http://istanbuloyun.mynet.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Gord10 (?) tarafından Pzt, 09/04/2007 - 5:14pm tarihinde gönderildi.

Kusura bakmayın ama şu an "Keşke bu oyunda geçirdiğim 10 saati, bir şeyler üretmek için harcasaydım." diye kızıyorum kendime.

Oyunun geneli çok kötü değil aslında; eğer şimdi sayacağım şeyler hiç gerçekleşmemiş olsaydı, ben bu oyunu oynamaya devam edebilirdim. Şu an sadece zamanımın çalınmış olduğunu hissediyorum.

Yaşadıklarımı anlatmama izin verin.

*Son 3,5 saatim, sinir harbi içerisinde geçti. Bir (eğer yanılmıyorsam) main quest'te, 30 dakika içinde 20 tane tüftüfcü cini öldürmeniz gerekiyor. Anladığım kadarıyla yapımcılar bu görevde oyuncuları gruplaşmaya teşvik etmeye çalışmışlar; zira öldürmesi gereken yaratıklar, oyuncu oranına göre o kadar seyrek spawn oluyor ki ancak spawn olan bir yaratığı 5-6 kişi birden öldürürse verilen sürede 20 yaratık öldürebiliyoruz (bir grup bir yaratığı öldürürse; gruptaki herkes, kendisi bir yaratık öldürmüş gibi quest'te verilen miktar azalıyor). Eğer 30 dakika geçerse, görevi yeniden almanız gerekiyor. Buraya kadar her şey normal.
Oyunda ölmek çok kolay ve öldüğünüz zaman da tekrar spawn olduğunuz nokta, bazen öldüğünüz noktaya çok yakın olmayabiliyor. Haritanın neredeyse öbür ucu sayılabilecek bir yerde de spawn olabiliyorsunuz. 30 dakika içinde 20 yaratığı öldürmeniz gereken bölgeye ulaşana kadar da tahmin edin kaç dakikanız gidiyor?
Görev bölgesinde, quest yaratığı dışında da başka tehlikeli yaratıklar olduğunu, size arkadan saldırmayı çok sevdiğini ve sizi ara sıra haritanın öbür ucundaki spawn noktasına postalayabildiklerini de ekleyeyim.
Görevi 7-8 kere denememe rağmen bitiremedim, 16-17 cinden sonra zaman doldu. Belki benim beceriksizliğimden...
Ama dün akşam ilk kez bu görevi alıp başarısız olduktan sonra yemek yemek için bilgisayarı kapatmıştım, 4-5 saat sonra tekrar oyunun başına geçtiğim zaman görev bölgesinde hâlâ aynı oyuncular vardı ve bu görevi 8'inci 9'uncu kez deniyorlardı ve levelları da hiç düşük değildi. 4-5 saat boyunca oturup, yaratık spawn olmasını beklemişler. İlk defa küfürbaz oyunculara hak verdim.

*Oyunda ölmenin çok kolay olduğunu söyledim, değil mi? Görev bölgesine önünüze bakarak giderken birden sağlığınız düşmeye başlayabiliyor, arkanızda spawn olmuş bir yaratığın size saldırdığını anlıyorsunuz. Ama karakteriniz anlamıyor. Kamerayı döndürüp, saldırmak için düşmana tıklamanız gerekiyor (bu sırada canınızın yarısı bitmiş oluyor). Ama düşmanların ve diğer karakterlerin hitboxları sık sık birbirinin içine geçtiği için, ekranda yaratığın gövdesine tıklıyor olsanız bile, yaratığa saldırmak yerine etrafta dolaşan bir oyuncunun sağlık bilgilerini görmüş oluyorsunuz.

*Oyunda ilerlemek için mutlaka yola tıklamanız gerekiyor. Duvara veya herhangi bir katı maddeye yanlışlıkla tıklarsanız oyun bunu anlayamıyor. Ama her zaman yola tıklamanız da fayda etmeyebiliyor. Eğer tıkladığınız alan boş yol olsa bile, birkaç metre ötede bir adam varsa, yürümek yerine o adamın sağlık bilgilerini öğreniyoruz. Bu bir single-player adventure oyunu olsa kabul edilemeyen bir hata olmazdı belki, ama arkanızdan bir örümcek/kobra sürüsü kovaladığında (1-2 ısırıkla sizi öldürebiliyorlar) boşuboşuna ölmenin kahrını çekiyorsunuz.

*Kaç kere spawn noktasında düşmanlarım tarafımdan tekrar tekrar öldürülüp, biriktirdiğim tüm parayı kaybettiğimi söyleyeyim mi? Kaç kere olduğunu hatırlamıyorum, ama oyunumun %70'i 0-10 arası altına sahip olmakla geçti.

Bunlar benim yaşadıklarım... Oyunda gördüğüm kadarıyla, bu sorunları tek yaşayan da ben değilim.


last_shine (?) tarafından Çar, 25/04/2007 - 10:27pm tarihinde gönderildi.

Evet arkadaşlar çok güzel bir oyun. Türk oyunu olmasıda çok önemli. Oyuna başlamadan once oyunla ilgili resimlere, ipuçlarına, bilgilere ve oyunun nasıl oynandığı ile ilgili herşeye www.ikvonline.com adresinden ulaşabilirsiniz


 

Ana Menü

Son yorumlar

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 0 ziyaretçi çevrimiçi.
Daha hızlı mı bilemem, fakat FireFox ve Google araç çubuğunu kullanmak kesinlikle çok daha kaliteli ve güvenli bir web deneyimi sunuyor :)
Bu site; Deniz Aydınoğlu 'nun türk oyun sektörü ile ilgili derlediği, ve site gönüllülerinin yayınlanmak üzere bize yolladığı haberler ile içeriğini oluşturmaktadır. Kimdir bu deniz diye sorarsanız, en iyi cevabı deniz 'in kişisel sitesinde bulmanız olasıdır.