Wii would like to play

Misafir Kullanıcı tarafından Çar, 29/11/2006 - 2:38am tarihinde gönderildi.

Nintendo Wii'nin son reklam filmini izledim ve müthiş etkilendim. Sadece konsol tasarımı ya da grafik kalitesi değil "yaratıcılık" sattıklarını cümle aleme birkez daha kanıtlamışlar ve 21. yy. oyunlarının ne anlamda gelişeceğini (bkz: etkileşim tasarımı) de gayet güzel özetlemişler. Prodüksiyon kalitesi olarak da, iletmesi gerektiği mesajı tüketiciye ulaştırmak anlamında da 4x4'lük bir iş olmuş.

Özellikle MMORPG yapan türk oyun geliştiricilerine duyurulur! Belkide pazarda tutunabilmek için gerçektende tek yol mac'in hep dediği gibi "think different!"dır.

(Ki Sony'ninde bence bu lansman'dan alması gereken çok ders var. Özelliklede seçtikleri berbat slogan "play b3yond" (bkz: www.playb3yond.com) u nasıl revize edip "Wii would like to play"in önüne geçeceklerini düşünseler iyi olur... N:1 - S:0 diyorum şimdilik.)

izlemeyenler için müthiş reklamda; şurada.

deniz tarafından Çar, 29/11/2006 - 2:37pm tarihinde gönderildi.

Nintendo diğer iki rakibi gibi -teknolojik sidik yarışına- girişmedi. Özellikle oyun kumandasında yaptıkları devrimsel bir yenilik ile konsol oyunlarını bilmeyen, çekingen bir kitleye erişmek için bu ürünü piyasaya çıkardı. Çok da iyi yaptı. Oyunları eğlenmek için oynuyoruz, bu alet beni eğlendirmeyi başarıyorsa varsın son teknoloji olmasın, varsın ps3 den xbox360 dan daha yavaş çalışsın. ne farkeder?

Keşke biyerlerden elimize geçirebilsekte şööle arkadaş grubu ile test edebilsek...


Misafir Kullanıcı (?) tarafından Çar, 29/11/2006 - 4:57pm tarihinde gönderildi.

oyun kumandasi konusunda gercektende asmis gorunuyo.kontrolu yapan kisiyi izlerken bile oyunun atmosferine girmis gibi oluyorsun:) Oynanabilirlik rulz :)


cjungie (?) tarafından Per, 30/11/2006 - 4:09pm tarihinde gönderildi.

İstanbul'da cevahir (mecidiyeköy) ve beylikdüzü outlet centerdaki EP center'larda isteyenler gidip (kısa bir demo) Zelda oynayabilir ve kontrolleri deneyebilirler. Grafikler ps3 ve xbox360a yaklaşamasa da uygun fiyatı ve eğlence garantisiyle bence çok iyi bir seçim


 

Ana Menü

Son yorumlar

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 0 ziyaretçi çevrimiçi.
Daha hızlı mı bilemem, fakat FireFox ve Google araç çubuğunu kullanmak kesinlikle çok daha kaliteli ve güvenli bir web deneyimi sunuyor :)
Bu site; Deniz Aydınoğlu 'nun türk oyun sektörü ile ilgili derlediği, ve site gönüllülerinin yayınlanmak üzere bize yolladığı haberler ile içeriğini oluşturmaktadır. Kimdir bu deniz diye sorarsanız, en iyi cevabı deniz 'in kişisel sitesinde bulmanız olasıdır.