PhysX Artık Tamamen Ücretsiz!

deniz tarafından Salı, 07/11/2006 - 12:42pm tarihinde gönderildi.

Ageia PhysX fizik motoru artık tüm uygulamalarda (ticari olanlar dahil!) bedava olarak kullanılabilecek. Tek yapmanız gereken sitesinden başvuru formunu doğru bir biçimde doldurmak ve sdk yı indirmek. Geliştirici desteği ve kodun serbest olup olmayacağı gibi konular açıklık kazanmamış olsa da, fizik teknolojileri ile ilgilenenler için kesinlikle çok heyecan verici bir gelişme.

www.ageia.com

kaynak: oyungelistirici.net

deniz tarafından Salı, 07/11/2006 - 12:45pm tarihinde gönderildi.

Güzel tabi, fakat beni asıl meraklandıran geliştirici desteği konusunda durum ne olacak? Eğer bu desteği eskisi gibi paralı olarak verecekler ise, bu free edition etrafında bir gönüllü kitlesinin oluşması (forumlar, wiki, tutorial lar...) için zamana ihtiyaç var demektir.

Asıl olan, piyasada bulunan nispeten daha ucuz sdk ve free/gpl lisansı olanlara oldu sanki...

deniz.


deniz tarafından Salı, 07/11/2006 - 6:14pm tarihinde gönderildi.

EULA yı okudum, dev support olayını eskisi gibi kendi geliştirici forumları üzerinden -herkese- vermeye devam edeceklermiş. Telefon ve özel e-posta desteği ise özel anlaşmalara bağlı olacakmış.

Açıkçası para vermeden sahip olunacak böyle büyük bir sdk için firmanın verdiği destek yeterli gözüküyor.

Pazar payı,sen nelere kadirsin...


 

Ana Menü

Son yorumlar

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 0 ziyaretçi çevrimiçi.
Daha hızlı mı bilemem, fakat FireFox ve Google araç çubuğunu kullanmak kesinlikle çok daha kaliteli ve güvenli bir web deneyimi sunuyor :)
Bu site; Deniz Aydınoğlu 'nun türk oyun sektörü ile ilgili derlediği, ve site gönüllülerinin yayınlanmak üzere bize yolladığı haberler ile içeriğini oluşturmaktadır. Kimdir bu deniz diye sorarsanız, en iyi cevabı deniz 'in kişisel sitesinde bulmanız olasıdır.