Etkinlikler

DUYURU

deniz tarafından Per, 24/08/2006 - 8:03pm tarihinde gönderildi.

2 hafta için yurt dışında olacağım (Güney Kore). Bu süre zarfında her ne kadar site ile ilgili yönetimsel faaliyetleri sürdürmeyi planlasam da, bu durumun işleyişi olumsuz yönde etkileme ihtimali bulunmakta. Anlayışınız için teşekkürler.

deniz


Sentim SoftwareQuest 2007 Yarışması

deniz tarafından Cum, 09/03/2007 - 2:42pm tarihinde gönderildi.

Software Quest Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Kulübü tarafından Türkiye genelindeki lise ve üniversite öğrencilerini bilgisayar bilimlerine teşvik etmek, ülkemizin problemlere hızlı, doğru ve eksiksiz çözümler bulan mühendisler kazanmasına yardımcı olmak amacıyla Türkiye çapında geleneksel olarak düzenlenen bir yazılım yarışmasıdır. Geleneksel Software Quest yarışmaları 1994 yılından bu yana, bilişim dünyasına meraklı öğrencileri, akademik, idari personel ve iş dünyasından davetliler ile bir araya getiriyor. Bu sene Sentim Bilişim'in ana sponsorluğunda; "Sentim Software Quest 2007" adıyla düzenlenen yarışmamız "Software Quest" adını yazılım dünyasının vazgeçilmez yarışmalarından biri haline getirerek bu geleneği devam ettirecektir.

Katılım Şartları: Yarışmaya konu sınırlaması olmaksızın fakat ayrı kategorilerde değerlendirilecek projelerle tek yada maksimum 4 kişilik gruplar halinde katılınabilir. Tüm yarışmacılar, Türkiye'de tam zamanlı öğrenci olmak zorundadır ( orta öğretim / ön lisans/ lisans/yüksek lisans). Yarışmaya katılacak olan ortaöğretim öğrencileri, danışman öğretmenleriyle birlikte yarışmaya katılmak zorundadır. Yarışmaya katılan projeler 4 ayrı kategoride değerlendirilecek ve bu dört kategorinin birinci, ikinci ve üçüncüleri ödüllendirilecek ve her kategoride jürinin belirleyeceği bir proje mansiyon ödülü alacak.

Haberin bizi ilgilendiren yanı ise; 4 yarışma kategorisinden birini de "oyun yapımı" oluşturuyor.

http://www.softwarequest.org

Kaynak: fazlamesai.net

Metucon 2007

Misafir Kullanıcı tarafından Pzt, 05/03/2007 - 8:35pm tarihinde gönderildi.

Türkiye 'nin en büyük rol yapma oyunları şenliği olan MetuCON bu yıl 21-22-23 nisan tarihlerinde yine ODTÜ yerleşkesinde düzenlenecektir.

Bu yıl 11. si düzenlenecek olan MetuCON'un dahilinde çeşitli sistemlerde oynanan masaüstü ve canlandırmalı rol yapma oyunlarına katılmakla beraber panayır alanında kurulacak olan standlarda indirimli fantezi kurgu kitaplarından warhammer minyatürlerine, kılıçlar ve zırhlara kadar pek çok fantastik ürüne ulaşma imkanına sahip olacaksınız. Ayrıca çeşitli yarışmalar sayesinde doyasıya eğleneceksiniz.

DM kayıtları 23 Şubat itibariyle başlamıştır.

http://metucon.metu.edu.tr/ adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hepinizi bekliyoruz...

Esorusor (Ceidot-Hükümran Senfoni)

Misafir Kullanıcı tarafından Salı, 06/02/2007 - 6:29pm tarihinde gönderildi.

Evet arkadaşlar, geldik 3 'ncü sayımıza ve siz değerli oyuncular için bir süpriz yapalım dedik. Uzun bir süredir kendinden fazlasıyla söz ettiren Céidot ekibi ile sizler için çok özel bir röportaj yapacağız. Bu röportajı direk olrak yapalım demedik, zaten olay burada. Sorulmayan soruları sorabilmek için siz değerli oyuncuları seçtik.

Kafein OverDose Oyun Yapım Yarışması #3

Misafir Kullanıcı tarafından Cum, 12/01/2007 - 12:32pm tarihinde gönderildi.

Yarışmamız tüm hızıyla devam etmektedir. Yarışma kurallarında bir takım değişiklikler yer almaktadır. Tavsiyemiz Kurallar bölümünü okumadan geçmemeniz. Detaylı bilgiyi yarışma websitesi http://kafein-od.blogspot.com/ dan alabilirsiniz.

Tarih:

Süre 1 ay.

Başlangıç: 01.02.2007 12:00
Bitiş: 01.03.2007 12.00


Nightshift 2007 Demo Party, 2-3-4 Mart, İstanbul

Misafir Kullanıcı tarafından Salı, 26/12/2006 - 12:42pm tarihinde gönderildi.

Geçen sene yapılan Nightshift 2006 demoparty'den 1 yıl sonra yenisi düzenleniyor. Yine Bilgi Üniversitesinde yapılacak parti geçen seneki partiden de büyük olacak gibi.

2-3-4 Mart 2007 tarihlerinde 3 gün sürecek partide ödüllü yarışmalar (demo, oyun, grafik, müzik vs.), seminerler ve bolca muhabbet bulabilirsiniz.

Detaylar için parti sitesine bakmayı unutmayın.

7D6 Demo Party, 2-3 Aralık İstanbul!

deniz tarafından Cts, 25/11/2006 - 9:26pm tarihinde gönderildi.

Son derece başarılı biçimde gerçekleştirilen Nightshift'06 organizasyonunun ardından tr.scene in güzel insanları bu kez de 7D6 demo scene buluşması için kolları sıvadılar. Party 2 ve 3 Aralık tarihlerinde İstanbul 'da düzenlenecek. Etkinlik programına baktığımız kadarıyla; bolca oyun, yarışma (süper ödüllü!) , eğlence, gırgır ve şamata olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Party sponsorluğunu GP2X Türkiye distribütörü Smart üstleniyor, girişler ise ücretsiz. (hediyeleri de siz tahmin edin artık, yada daha iyisi aşağıdakli bağlantıları takip edin.)

İmkanınız varsa gidiniz, tanışınız, yaşayınız.

Ayrıntılı bilgi: www.7dx-party.org

Kaynak: tr.scene

Kafein OverDose oyun yapım yarışması devam ediyor

Misafir Kullanıcı tarafından Paz, 15/10/2006 - 12:47am tarihinde gönderildi.

İlk yarışmadan elde ettiğimiz tecrübeler ile kurallarda bir takım değişikliklere gittik ve yeni yarışmayı hazırladık.

Tarih:
Süre 1 hafta

Başlangıç: 13.11.2006 17:00
Bitiş: 20.11.2006 17.00

Juri:
Daha sonra belirlenecek ve ilan edilecektir.

Katılım Adresi:
kafein.od [@] gmail [.] com

Detaylı bilgi yarışma sitesinde.


Kafein-OD Oyun Yapım Yarışması

Misafir Kullanıcı tarafından Cts, 16/09/2006 - 1:03pm tarihinde gönderildi.

http://kafein-od.blogspot.com/

Bir oyun yapım yarışması. Çok büyük birşey değil. Ufak eğlencelik bir yarışma. Kısıtlı bir süre içerisinde size verilen çeşitli temaları kullanacağınız ufak ama güzel bir oyun hazırlamaya çalışacağınız bir yarışma.

Ayrıntılar için haberin devamını okuyun...


Syndicate content
 

Ana Menü

Son yorumlar

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 0 ziyaretçi çevrimiçi.
Daha hızlı mı bilemem, fakat FireFox ve Google araç çubuğunu kullanmak kesinlikle çok daha kaliteli ve güvenli bir web deneyimi sunuyor :)
Bu site; Deniz Aydınoğlu 'nun türk oyun sektörü ile ilgili derlediği, ve site gönüllülerinin yayınlanmak üzere bize yolladığı haberler ile içeriğini oluşturmaktadır. Kimdir bu deniz diye sorarsanız, en iyi cevabı deniz 'in kişisel sitesinde bulmanız olasıdır.