Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

     Forumlar

 strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]


Günün Resmi


Ruh Kapanı

Ruh Kapanı, kodlarını sitemizde ders amacı ile yayınlamak için gerçekleştirdiğim basit bir 3 boyutlu oyun projesidir. Bu projeye başlarken bütünü ile bitmiş bir oyun projesinin kodlarını yayınlamanın, özellikle oyun programlamaya yeni başlayan arkadaşlar için yararlı olabileceği düşüncesindeydim. Ruh Kapanı büyük çaplı bir oyun projesi değil, bir oyun olarakta süper bir konu veya harika bir oynanabilirliğe sahip olduğunu da iddia etmiyorum. Bu projeyi bence değerli yapan şey ise, tamamlanmış ve içinde öğrenecek pek çok şey bulunduran ders niteliğinde bir proje olması. Oldukça fazla açıklama satırı içeriyor, ayrıca kapsamlı olarak hazırlanmış ve oyunun mantıksal kod akışını anlatan bir dökümana da sahip. Net program kod satırlarının %25 lik bir kısmını açıklama satırları ve mantıksal dökümantasyon oluşturuyor. Bu hali ile oyun programlamada türkçe kaynak arayan arkadaşlar için yararlı olacağını düşünüyorum.

[ Ruh Kapanı hakkında daha ayrıntılı bilgi almak, oyunu ve kodlarını indirmek için proje sayfasını ziyaret edin ]

[ Oyun hakkındaki görüşlerinizi belirtmek için buraya tıklayın ]

Mehmet Deniz Aydınoğlu :: 2004 :: www.oyunyapimi.org


[ Resimler Indeksi ]


Sizde kendi projeleriniz ve calismalariniz ile ilgili ekran goruntulerini bize gonderin. Gondereceginiz ekran goruntusunun yayinlanmasi icin 512 pixel yatay genislige sahip olmasi ve dusey genisliginin de 1500 pixel den kucuk olmasi gerekmektedir. Birden fazla ekran goruntusunu birlestirerekte gonderebilirsiniz. Ayrica ana sayfada ve su anda bulundugunuz indeks sayfasinda kucuk sekilde yayinlanacak goruntuyu de gondermeniz gerekmekte. Bu goruntunun boyutu ise 128 pixel genisliginde olmali ve yuksekligi de 128 pixel i gecmemelidir. Ayrica ekran goruntuleri ile beraber projeniz ile ilgili aciklayici bilgileri, kimlerin projede gorev aldigini, varsa web sayfalarini ve ulasim adreslerini belirtmeyi unutmayin. Bu sartlara uymayan resimler degerlendirmeye alinmayacaktir. Ekran goruntulerinizi deniz _at_ oyunyapimi _nokta_ org adresinden bize ulastirabilirsiniz.
Web site powered by PHP-Nuke
Web site engine\'s code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Sayfa Üretimi: 0.039 Saniye