Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

     Forumlar

 strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]


Günün Resmi


Lib3d Q3BspRenderer

Kişisel yardımcı sınıf kütüphanem Lib3d içine yeni fonksiyonellikler eklemeye devam ediyorum. Şimdilik bunlardan en göze batanı Quake3 haritalarını gösterebilen Q3BspRenderer sınıfı. Üstteki 2 ekran görüntüsünde bu sınıf kullanılarak render edilmiş orijinal q3 haritaları bulunuyor. Henüz collision desteği yok, üzerinde çalışıyorum. Zaten bu desteği ekler eklemez Lib3d 0.1.3 içinde yayınlayacağım.

Sınıfın Özellikleri:

+ Level render
+ PVS + frustum culling
+ Normal ve Lightmap texture (shader henüz yok)

Buna ek olarak yeni Lib3d de ufak bir "application framework" e yer vereceğim. BaseApp isimli sınıfı kullanarak 10-15 satırlık bir kod ile yeni bir 3d uygulama penceresi açılabilecek, klavye , mouse eventleri işlenebilecek, fps gösterilebilecek, basit kamera hareketleri otomatik yapılabilecek vs vs vs.

Neyse.. yapacak daha pek çok iş var.. Lib3d neye benziyor diye merak ediyorsanız sitemizin "Dosyalar/Kod_deposu" bölümü altından şu anki en son sürüm olan lib3d_0.1.2 yi indirebilirsiniz.

Deniz Aydınoğlu


[ Resimler Indeksi ]


Sizde kendi projeleriniz ve calismalariniz ile ilgili ekran goruntulerini bize gonderin. Gondereceginiz ekran goruntusunun yayinlanmasi icin 512 pixel yatay genislige sahip olmasi ve dusey genisliginin de 1500 pixel den kucuk olmasi gerekmektedir. Birden fazla ekran goruntusunu birlestirerekte gonderebilirsiniz. Ayrica ana sayfada ve su anda bulundugunuz indeks sayfasinda kucuk sekilde yayinlanacak goruntuyu de gondermeniz gerekmekte. Bu goruntunun boyutu ise 128 pixel genisliginde olmali ve yuksekligi de 128 pixel i gecmemelidir. Ayrica ekran goruntuleri ile beraber projeniz ile ilgili aciklayici bilgileri, kimlerin projede gorev aldigini, varsa web sayfalarini ve ulasim adreslerini belirtmeyi unutmayin. Bu sartlara uymayan resimler degerlendirmeye alinmayacaktir. Ekran goruntulerinizi deniz _at_ oyunyapimi _nokta_ org adresinden bize ulastirabilirsiniz.
Web site powered by PHP-Nuke
Web site engine\'s code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Sayfa Üretimi: 0.036 Saniye