Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - VB+Truevision ya da C++
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

VB+Truevision ya da C++
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Programlama Dilleri ve Algoritmalar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  

VB+Truevision3D mi yoksa C++ mı?
VB+Truevision3D
33%
 33%  [ 4 ]
VB+Başka Grafik Motoru (lütfen cevabınızın içinde belirtin...)
8%
 8%  [ 1 ]
C++ (bi de yanına hangi grafik motoru gider?)
58%
 58%  [ 7 ]
Toplam Oylar : 12

Yazar Mesaj
Spawned_c

Nereden: Kornanın dori dori ettiği yerden

MesajTarih: Thu Jun 24, 2004 12:10 am    Mesaj konusu: VB+Truevision ya da C++ Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar çok kafa karıştıran bir konuda bir soru sorcam size sıkı durun Smile Ben iyi seviyede VB kullanıyorum. Yanında da Truevision3D. Sorum şu: Bu ikisi yeterli seviyede mi yoksa truevision'un yerine başka bişey mi gelmeli? ikinci bir soru da şu: 1 gram bile C bilmiyorum ama "yukardaki ikili sana yetmez, C daha güçlü" derseniz vb'yi bırakıp C'ye kasıcam. Ben bu işi ciddi olarak yapmak istiyorum. halihazırda darkbasic ile yapmaya çalıştığım bomberman klonu var. Zaten bu şekilde bir ikileme düşmemin sebebi dark basic'in yetersiz kalması.burda benden çok üst seviyede bilgiye sahip arkadaşlar var. özellikle onların yorumlarını bekliyorum...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder MSN Messenger
TheCotanak

Nereden: Istanbul

MesajTarih: Thu Jun 24, 2004 12:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Çok iyi seviyede olmasa da iyi seviyede vbasic biliyorum.
Vbasic daha çok menejerlik tarzı oyunlar için kullanılabilir bence.. Ben foodrade'i vb de yazdım mesela. Çok da kolay oldu. Ama truevision kullansam bile (ki ferit uğraşıyo vb de bayağı) iyisonuçlar elde edebilirim ancak c++ de yapmaktan daha zor olur bence. C++ mesela 3d oyunlar geliştirmek için daha ayrıntılı ve mantıklı.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
mantis

Nereden: G.Antep || K.K.T.C /Gazimağosa

MesajTarih: Thu Jun 24, 2004 12:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

C/C++ ile uğraşmaıyorsan bu işi ilerletmen çok zor ,çünkü imkanların Truevision3D ile sınırlı kalır.

Alıntı:
Zaten bu şekilde bir ikileme düşmemin sebebi dark basic'in yetersiz kalması.

bu sozu ilerde şu şekilde soyleyicen kesin.

Zaten bu şekilde bir ikileme düşmemin sebebi dark Truevision3D nin yetersiz kalması.

VB ile ilgili olabilecek en onemli sorunun hız olabilir.
Bu arada C bilmiyen bir programcıda olamaz,düşünülemez. Question
C++ zaten hiç soylemiyorum
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Spawned_c

MesajTarih: Thu Jun 24, 2004 12:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

tahmin etmiştim zaten:) peki bu işe nerden başlamalı? yani illa 90-100 milyon verip adam gibi kitap mı almak lazım yoksa ücretsiz e-book'lar var mı işimi görebilcek?
Başa dön
Darklight

Nereden: Ankara

MesajTarih: Thu Jun 24, 2004 8:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

C ve C++ baska turlu profosyonel anlamda bir sansın yok hatta
sadece C++ bu kadar basit..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et
ferit

Nereden: Jandarma

MesajTarih: Thu Jun 24, 2004 9:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hoop hoop Very Happy
forumlarından okudugum kadarıyla..

truevision3d is not game engine
truevision3d is 3d engine

surekli gelisen bir motor... bu yuzden gunumuz teknolojisinde kullanilan herseyi içinde barındırıyor.. tv 6.5 da gelicek özelliklere ve tanıtım videosuna bakarsanız daha rahat kavrarsınız..

ben uzunca bir süre VB + tv3d kasıyorum.. bunun yanında vb.net + tv3d de kasiyorum..

oyun motoru yazmadan önce tv3d kullanip(veya herhangi bir motor) bişiler yapmak çok daha mantıklı olucaktır. önce sistemi anlamalı..

tv3d konusunda yardımlaşabiliriz..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
ferit

MesajTarih: Thu Jun 24, 2004 9:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ayrıca VB yi küçümseyen küçük insanlarada acıyorum.. yani ben VBciler C++ cilar diye boluculuk yapmiyorum.. olaya biraz daha geniş bakın.. sabit fikirli olmayın..

buyrun ben yapıyorum screenshotta gonderiyorum görüntülerin dandik olmasi benim yetersizliğimden kaynaklanıyor.. tv3d yapılan bir çok proje VB ile yazılıyor.. Screenshotlardan ne kadar iyi sonuclar elde ettiginize bakabilirsiniz...

http://www.truevision3d.com/gallery.php?cid=3

ayrica VB ile yazdiktan sonra az bi C++ bilgisi ile kodları C++ aktarıp derleyebilirsiniz...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Spawned_c

MesajTarih: Thu Jun 24, 2004 11:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

aslında ferit doğru söylüyor. ben yaklaşık 6 yıldır VB kullanıyorum. truevision'u bu yıl gördüm. demoları falan izlediğimde bayağı şaşırmıştım. yani VB'de bu kadar yüksek 3D kalitesi beklemiyodum. ama şu var ki bazı noktalarda VB yetersiz kalıyor. bu truevision'dan kaynaklanan bişey değil. VB'nin kısıtlı olmasından kaynaklanıyor. ama bu kısıtlamaların C'de olup olmadığını bilmiyorum çünkü hiç kullanmadım.
Başa dön
huzeyfecoskun

MesajTarih: Thu Jun 24, 2004 1:19 pm    Mesaj konusu: tv3d Alıntıyla Cevap Ver

benim bildiğim kadarıyla tv3d sadece visual basic ile yapılmıyor onun yanısıra c++ da kullanıyor tv3d yi yapanlar böyle diyorlardı herhalde yanlış biliyorsam uyarın
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder
ferit

MesajTarih: Thu Jun 24, 2004 1:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Languages Supported:
Visual Basic 6 (VB6)
Visual Basic.Net (VB.Net)
Delphi
C++
C#
...and any COM-compliant language with DX library support!

Very Happy
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
ferit

MesajTarih: Thu Jun 24, 2004 1:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yakinda cikcak olan 6.5 verisonun videolari.. su anda beta testleri yapiliyor...

http://www.truevision3d.com/tv3d_65_videos.php

neler desteklediğini
http://www.truevision3d.com/tv3d_65.php

bu adresten gorebilrisiniz..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
huzeyfecoskun

MesajTarih: Thu Jun 24, 2004 1:46 pm    Mesaj konusu: tv3d Alıntıyla Cevap Ver

The TV3D SDK is a multi-language 3D engine, written primarily in C++ with support for Visual Basic 6, Visual Basic.Net, C#, Delphi, Python, and C++. Built upon the solid DirectX platform, you can quickly and easily prototype complex games and 3D applications in up to 80% less time.

diyorlar kendileri
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder
Ziyaretci

Nereden: İstanbul

MesajTarih: Thu Jun 24, 2004 1:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

slm.
şu iyiymiş bu kötüymüş şeklinde sebeplerle dil seçmektense,bu dilde yazmayı seviyorum, bu dile ısınamadım şeklinde sebepler daha makul görünüyo.eğer bu işi hobi amaçlı düşünüyosan zaten mutlaka HERKESİN İSTEDİĞİNİ DEĞİL, KENDİ İSTEDİĞİNİ kullan.

Zaten eğer dil değiştirmen için vakit geldiyse, kendiliğinden bunu anlarsın. Boşuna kendini sevmediğin bi dilde bişeyler yapcam diye zorlama..

dilin yetersizliği meselesine gelirsek, automata theory nin bizlere gösterdiği en önemli şey, en kötü bilgisayar dilinin bile en AZ bir Turing Makinesi kadar güçlü olduğudur. (computationally)

Tek sorun efficiency Smile

Sonuç:
Canın hangisini istiyosa, onla uğraş. Boşver milleti.. Internette hala QBasic ile uğraşanlar var. (Bilmeyenler için:En son sürümü 90lı yılların başlarında çıktı) Mühim olan dil değil, insanın içindeki istek..

kolay gelsin..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
cjungie

MesajTarih: Thu Jun 24, 2004 8:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sonuçta ortaya iyi birşey çıkarabiliyorsan , hiç farketmez.

Aşağı yukarı bütün programlama dillerinin mantığı aynı gibi zaten. VB ye başlamayı düşünmüştüm bir ara ama bir kaç tutorial dan sonra (basit şeyler , hesap mak., saat , ie benzeri browser vs..) şunu anladım, VB bütün işi kendi yapıyor, bana pek bişey bırakmıyordu.
C veya c++ ile yaptığım ufak bir kelime yazan konsol programı daha bana ait geliyordu. Her parçasını ben yapmışım gibi hissediyordum. Smile Ama tabi VB şuan hiç bilmediğimi hesaba katın. (Yani işin aslı benim dediğim gibi değildir muhakkak) Ayrıca C++ ile de kod yazmadan (Visual Studio'nun wizleri) excell , word gibi, hatta paint fln karışık basit MFC applar yapılabiliyor. Bazı sitelerde , "Vay hiç bişey yapmadan bunu yaptırıyosa C++ manyaktır" dedirmek için böyle tutorial lar yazılıyor, ama iyi ki başlarken bunlardan birine gelmedim Smile yoksa C++ da bilemicektim..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
cjungie

MesajTarih: Thu Jun 24, 2004 8:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bu arada c , c++ şu sıralar daha avantajlı. Çünkü hi-level pixel,vertex programları yazarken, shader yazarken (cg, hlsl vb...) c syntax ınla aynı bir dil kullanıcaksınız. ( belki de kullanıyorsunuz , belki aştınız, belki bana da öğretirsiniz, belki bana biraz .cg shader hediye edersiniz )
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Programlama Dilleri ve Algoritmalar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
1. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız