Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - Bir düşünce
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

Bir düşünce

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Konu Dışı
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dahaka

Nereden: Bursa

MesajTarih: Tue Nov 29, 2005 6:48 pm    Mesaj konusu: Bir düşünce Alıntıyla Cevap Ver

Selam arkadaşlar;

Benim bir düşüncem var size bir sorayım

Acaba Irrlicht'in bir kısmı ile
Ogre'nin bir kısmını alsak((grafikler için) böyle olunca sanırım Ogre'nin tamamı gelir)

Biraz kopyala yapıştır birazda hepten değiştirip birazda Türkçe'leştirip bunları birleştirsek ortaya mis gibi bişey çıkmazmı?

Bunların ikiside açık kaynak kodlu acaba yasal olarak bir sorun olurmu çünkü baya bi oynamış olacağız o zaman galiba bunların üstünde

Tabi ben böyle yazdım da ben bunu şimdi yapabileceğimi sanmıyorum.
Geliştirmesi lazım insanın kendini.
Ama fikir iyi dimi?

---
Vedat abi Mos2d'yi böyle geliştirsene?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör MSN Messenger
vmeydaneri

Nereden: Ankara

MesajTarih: Tue Nov 29, 2005 6:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Opensource projeleri kapatamassin ...Yani dedigini yaparsin ama kodlarini yayinlamak zorundasin Sf.Net ten bir yer ac boyle yap kodlarida yayinla kimse birsey diyceni sanmiyorum...

Fakat projeyi ticari amaclar icin kullanmaya baslarsan basin agrir biraz bunu yapman yasal degil...

Belirli lisans sozlesmeleri var onlari okuman gerek...

Sonucta kodlarini yayinladigin surece bisi olmaz diye biliyorum...

diger bir konu ise ben mos2d yi gelistirmiyorum istersen kodlarini indirip sen gelistirebilirsin bir sey diyemiycem...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Autostic

Nereden: İzmir

MesajTarih: Tue Nov 29, 2005 7:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Lisans problemi olmaz sadece bunun kodlarını vermelisin, bide onların ikisi benim bildiğim kadarıyla herhangi bir şakilde karıştırılamaz. Ve benim düşüncem türkçe olmasının pek bir avantajı olmucaktır, kaldıki derleyici türkçe karrakterlere izin vermiyor.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Yahoo Messenger MSN Messenger
MD-C

Nereden: Dünya.Türkiye(54)

MesajTarih: Tue Nov 29, 2005 9:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Gerçekleşmesi zor ve gereksiz bir düşünce!
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
mentat

MesajTarih: Wed Nov 30, 2005 9:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

söylediklerin, kopyala yapıştır değiştir vs şeklinde bana biraz ayıp oluyor gibi geliyor. birileri çıksın yıllarca çabalasın emek sarfetsin, ve bunu da özgürce paylaşıma açsın, bir başkası da türkçeleştirme maksadıyla bunu talan etsin. gavur yapmış, biz çarpalım zihniyetiyle milliyetçilik olmaz, olursa da bir işe yaramaz, senin talan ettiğin ogrenin, irrlicht'in yeni versiyonunu yine o gavur yapar ve daha iyisini yapar, sen de bakarsın.

bir de vedat'a sen de böyle yapsana diye akıl öğretmişsin ya koptum. evet vedatın hiç aklına gelmemişti kopi pest yapmak di mi akıllı arkadaşım..

onun yerine, ogre ve irrlicht ile ilgili dokumanları, yardım dosyalarını türkçeleştirsen, yeni dokumanlar yazsan herkese faydan olmaz mı?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Nomax

Nereden: Bakırköyden.Yeni taşındık da...

MesajTarih: Wed Nov 30, 2005 12:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Polemik manyağı olmuş eski oy.org üyeleri Smile (ben dahil)...

Arkadaşım onları karıştıracağına kendin bir motor yazmaya çalışsan ve takıldığın yerlerde onlardan örnekler alarak kendin geliştirsen, hem birşeyler öğrenirsin hemde sana özgün olur.(en azından copy&paste tekniğiyle yapacaklarından daha çok sana ait olur...)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Ragnor

MesajTarih: Wed Nov 30, 2005 1:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Aslında sanırım arkadaşın söylemek istediği, açık kodlu iyi projeyi alıp birleştirsek kendi isteğimize, ihtiyaçlarımıza göre ve türkçeleştirsek falan güzel olmaz mı?

Olmaz ama şu nedenden. Ogre ve Irrlicht (neredeyse, diyorum çünkü ogreyi incelemedim) neredeyse aynı işi yapan iki grafik motoru (oyun motoru diyip kavga çıkartmayayım Smile). Aynı işi yapmalarına rağmen sanıyorum ki mimarileri tamamen farklıdır. E bu duruma göre bu ikisini birleştirmek baştan yenisini yapmaktan daha zor gibi geliyor.
Başa dön
dahaka

MesajTarih: Wed Nov 30, 2005 4:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

evet haklısınız

yalnız alakasız ama söylemek istediğim bişey var bu devasa motorları yazıyorsun sonra bunlar internette bedava açık kodlu olarak nasıl dağıtılır yani insanlar onca emek veriyor ve sonra bedava veriyorsun.müthiş!
Başa dön
Kullanıcı profilini gör MSN Messenger
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Konu Dışı Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız