Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - Oyun programalama kitap
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

Oyun programalama kitap
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Yeni Başlayanlar (Ben de oyun yapmak istiyorum)
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Utku7tepe

MesajTarih: Sun Nov 27, 2005 7:32 am    Mesaj konusu: Oyun programalama kitap Alıntıyla Cevap Ver

Oyun programlama ile ilgili kitapları nerede bulabilrim?
mesela "Beginning C++ Game Programming".İnternetten sipariş vermeyi düşünüyorum ama geliş süresi ek masraflar falan derken acaba buralarda bulmka mümkün mü onu öğrenmek istedim?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
3ddreams

Nereden: İstanbul

MesajTarih: Sun Nov 27, 2005 7:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

İngilizce basılmış kitapları Türkiye'de bulmak zor. Heleki oyun yapımı ile ilgili olanları imkansız.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
m00dy

MesajTarih: Sun Nov 27, 2005 12:05 pm    Mesaj konusu: . Alıntıyla Cevap Ver

bende o kitabın ebooku var istiyorsan yardımcı olurum
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Utku7tepe

MesajTarih: Sun Nov 27, 2005 4:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ne kadar kötü bir durum:( Moody sana özel mesaj attım.İlgilenirsen sevinirim.İnterneten getirecez galiba başka yolu yok:(
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
SoulOfSilent

Nereden: /dev/null

MesajTarih: Sun Nov 27, 2005 4:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

turkce olarak sunlar var ama ilgilenirmisin/isine yararmi bilmem:
24 Saatte Oyun Programlama
3D Oyun Programlamaya Giris
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
tolga

Nereden: Ankara

MesajTarih: Mon Nov 28, 2005 8:16 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

http://www.halfpricecomputerbooks.com adresinden gorece ucuza kitap bulabilirsin. Daha önce bir konu açmıştım bu siteyi haber vermek için. Orda amazon'dan da 2. el kitapları ucuza alabilecegini söylemişti bir üyemiz.
Başa dön
ebleda

Nereden: usa

MesajTarih: Mon Nov 28, 2005 8:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

24 saate diye baslayan kitaplardan uzak durmanizi tavsiye ederim. (hangi konuda olursa olsun Wink )
Başa dön
TheCotanak

Nereden: Istanbul

MesajTarih: Mon Nov 28, 2005 10:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bu ebook isi yasal mi acaba?

Hatirlatma;
Kurallara aykiri bir durum soz konusu ise, kurallari cigneyen uye 'siteye kac kullanici adi ile giris yapmissa bugune kadar' hepsi engellenir.. Haberiniz olsun.
Başa dön
DoganBir

Nereden: İstanbul

MesajTarih: Mon Nov 28, 2005 3:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

tolga demiş ki:
http://www.halfpricecomputerbooks.com adresinden gorece ucuza kitap bulabilirsin. Daha önce bir konu açmıştım bu siteyi haber vermek için. Orda amazon'dan da 2. el kitapları ucuza alabilecegini söylemişti bir üyemiz.

Amazon 2. el kitapları Türkiye'ye göndermiyor gibi bir şey duymuştum. Ama artık değişmiş midir bilmiyorum.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et
sevdalinka

Nereden: İstanbul / Şişli

MesajTarih: Mon Nov 28, 2005 4:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

beginning game programming adlı kitabın e-book şeklini okudum , kitap aslında C++ öğretiyor , yani sana oyun yazmayı filan öğrettiği yok , kullandığı örnekler filan oyunlarla alakalı , bildiğin grafikli oyunlar değil , dos komut sisteminde girdi çıktı alacağın türden oyunlar.Mesela pişti oyununda sana kartı değil de kartın ismini gösteriyor ," maça as ı attınız " gibi.
Kitap bana sanki oyun programlamanın popularitesini kullanmış gibi geldi.Kitap giriş düzeyinde C++ anlatıyor , örnekler filan fazla değil.Sana piyasadan bir Türkçe C++ kitabı al derim.
C++ öğrendikten sonra da " 24 saatte oyun programlama" diye harika bir kitap var , onu hararetle tavsiye ediyorum.Bir oyunda olması gereken ne varsa temel seviyede hemen hemen hepsini anlatan harika bir kitap.
Asıl hayalindaki oyunu yapmak için ise directx veya opengl öğrenmen lazım ona da sonra başlarsın artık.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
m00dy

MesajTarih: Mon Nov 28, 2005 5:54 pm    Mesaj konusu: . Alıntıyla Cevap Ver

burda yasa dışı birşey yapılmamıştır..
isteyen google'dan okuyabilirler..

http://books.google.com/books?ie=UTF-8&id=W12dz_WJlBUC&pg=PA385&lpg=PA385&dq=beginning+c%2B%2B+game+programing&prev=http://books.google.com/books%3Fq%3Dbeginning%2Bc%252B%252B%2Bgame%2Bprograming&sig=eeIQc0_aPyxWc3iXBKDNL5IkQeM
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Hunturk

Nereden: heavy metal aleminden

MesajTarih: Mon Nov 28, 2005 6:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Internette bulunabilen E-Kitap'ların %95 i YASAL DEĞİLDİR.

%5 lik kısım yayıncılar tarafından özel olarak elektronik ortamda dağıtılmış kitaplarıdır.

Kitaplar yazar, yayınevi, basımcı 3 lemesi'nin karşılıklı antlaşmalarıyla basılır ve yayınlanırlar. En berbat kitap bile 10 senesini yapana yada 5. baskısının satışı bitene kadar, ücretsiz olarak dağıtılmaz.(hatta yazar dahi bu konuda bişey yapamaz)

m00dy, seninde farkedeceğin gibi google kitapların yalnız index ve içindekiler kısımlarını yayınlamaktadır. Bu şekilde yapılan kitap reklamına sanıyorum hiçbir yayıncı kurum karşı çıkmaz.

Kolay Gelsin.
Başa dön
m00dy

MesajTarih: Tue Nov 29, 2005 10:45 am    Mesaj konusu: .. Alıntıyla Cevap Ver

ben burda herhangi bir ebooku public etmedim..
???
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Nomax

Nereden: Bakırköyden.Yeni taşındık da...

MesajTarih: Tue Nov 29, 2005 11:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

..::Konuyla alakasız::..
Bu m00dy nick'i bana bir yerden çok tanıdık geliyor.Basic ile alakalı bir sitenin forumundan sanki...neyse.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Utku7tepe

MesajTarih: Wed Nov 30, 2005 3:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sevdalinka demiş ki:
beginning game programming adlı kitabın e-book şeklini okudum , kitap aslında C++ öğretiyor , yani sana oyun yazmayı filan öğrettiği yok , kullandığı örnekler filan oyunlarla alakalı , bildiğin grafikli oyunlar değil , dos komut sisteminde girdi çıktı alacağın türden oyunlar.Mesela pişti oyununda sana kartı değil de kartın ismini gösteriyor ," maça as ı attınız " gibi.
Kitap bana sanki oyun programlamanın popularitesini kullanmış gibi geldi.Kitap giriş düzeyinde C++ anlatıyor , örnekler filan fazla değil.Sana piyasadan bir Türkçe C++ kitabı al derim.
C++ öğrendikten sonra da " 24 saatte oyun programlama" diye harika bir kitap var , onu hararetle tavsiye ediyorum.Bir oyunda olması gereken ne varsa temel seviyede hemen hemen hepsini anlatan harika bir kitap.
Asıl hayalindaki oyunu yapmak için ise directx veya opengl öğrenmen lazım ona da sonra başlarsın artık.

Kitabın ebook'unu gördüm.Yorumlarında kesinlikle haklısın.Kitap kesinlikle game kelimesini kullanıp prim yapmaya çalışan bir C++ kitabı.cout<<"hello world"; değilde cout<<"Game Over"; diye başlıyo.Terimleri falan oyun terimlerine indirgemiş ama o kitap isminini beklentilerini yansıtmıyor.E book publisher kitabın ebooku free olarak kabul etmişse yasaldır yoksa suçtur.Ha sen niye indirdin diyeceksiniz? Kitap amazon.com da 19 dolar.Eğer o kitabı türkiye de 19$ a alabilecek olsam alırım ama sipaiş veriorum,fatura özeti çıkıyor karşıma 67$.Üzgünüm emeğe saygı göstermek bende istiyorum ama yol vergi cart curta kitaptan daha fazla para da niye vereyim??Sad paradoks gibi bir şey bu:(
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Yeni Başlayanlar (Ben de oyun yapmak istiyorum) Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız