Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - Tech.TV Kapanış Sayfası
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

Tech.TV Kapanış Sayfası
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Konu Dışı
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
proximity

Nereden: istanbul

MesajTarih: Mon Oct 31, 2005 4:14 pm    Mesaj konusu: Tech.TV Kapanış Sayfası Alıntıyla Cevap Ver

Cumartesi günü Teknoloji TV'de yayınlanan Kapanış Sayfası adlı programın konusu Türk oyunlarıydı. Fakat ben programda İstanbul Efsaneleri ve Pusu'dan başka Türk oyunu duymadım. Program sunucularının ve canlı foruma yazı yazan arkadaşların Kabus22 ve bizim yaptığımız amatör oyunlardan bahsetmemesi benim canımı sıktı biraz. Siz ne düşünüyorsunuz?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
vmeydaneri

Nereden: Ankara

MesajTarih: Mon Oct 31, 2005 4:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Amator oyunlar diye bir bolum koyabilirler..
Sadece profosyonel oyunlara destek vermeleri ve onlari duyurmalari cok buyuk bir yanlis bu ulkede oyun yapimiyla sadece onlar ugrasmiyorki!

bunlari insanlara duyurmalari gerek cok yanlis yapiyorlar ....

Sonucta her isin bir baslangici var bu isinde bir AMATOR luk kismi var bunlarinda duyurulmasi gerek............ diyorum
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
LocKman_HacKim

Nereden: in İstanbul

MesajTarih: Mon Oct 31, 2005 4:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

proximity nin dediğine katılıyorum. Bence bu amatör oyunlardanda bahsetseler hem oyunu yazan( lar ) arkadaşımız işe daha bi koyulur hem de kullanıcıların Türk Oyun Programlama açısından düşünceleri daha iyi olur..Bu da öenmli bi nokta....

Diye düşünüyorum.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör MSN Messenger
proximity

Nereden: istanbul

MesajTarih: Mon Oct 31, 2005 4:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Aynen katılıyorum. Bunun gibi oyunla ilgilenen TV kanalları bizi tanıtmazsa kim tanıtacak? Amatörlükten profesyonelliğe geçmek için bunun gibi medya tanıtımları önemli referanslar oluşturur. Böyle referanslara ihtiyacımız var. Lütfen sesimizi duyun sayın medya Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Gord10

MesajTarih: Mon Oct 31, 2005 5:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Çok doğru. Ayrıca sadece profesyonel oyunların tanıtımının yapılmasının şöyle de bir zararı var: Oyun yapmaya heveslenen çocuklar/gençler sürekli Türkiye'de yapılan ve profesyonel olan Pusu, İstanbul gibi oyunları görüyorlar ve oyun yapımına başlangıç için de önce böyle rafine oyunlar yapmak gerektiğini sanıyorlar. Sonra da gaza gelip oyun yapımı hakkında henüz temel bilgilere sahip olmadıkları halde "Ben Doom 3 gibi bir oyun yapıcam" diye ortaya çıkıyorlar.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
tetanoise

MesajTarih: Mon Oct 31, 2005 5:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Daha bıyıkları yeni yeni terleyen iki yeniyetme arkadaşın sunduğu bu programı neden bu kadar ciddiye aldığınızı anlayamadım doğrusu...Shocked
Ben çok da fazla kaale almıyorum kendilerini...

Bundan daha tuhafı, Cumartesi günü (29 Ekim) TRT ana haber bülteninde Cumhuriyet oyunundan bahsedilmiş olması ve TRT'nin resmen "Alın bu oyunu, çok güzel!" diye bağırmasıdır...Firma sahibiyle röportaj bile vardı...hatta capture ettim, yarın göndereyim...

Biz buna "lobicilik" diyoruz...Yapmayı bilenin yolu zaten açılıyor, bilmeyen burada hala didiniyor...Ha kendi adıma, didinmekten şikayetçimiyim?
-Yok, değilim!

Olay budur...İşinizi bileceksiniz Wink
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
vmeydaneri

MesajTarih: Mon Oct 31, 2005 5:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yani Ozalin dedigini yapin diyorsun "Benim memurum isini bilir !"

yaw arkadasim biz sadece o programi kastetmiyoruz genel sorun bu!
Başa dön
tetanoise

MesajTarih: Mon Oct 31, 2005 5:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Özal'ın dediğini yapın demiyorum...Sadece "ya gerekli şartları yerine getirip kendinizi göstermeye çalışacaksınız ve bir şekilde yırtma ihtmali yaratacaksınız kendinize...yada sızlanmadan oturup amatör-amatör oyun yapacaksınız..." dediğim açık ve net budur...(sert kaçtıysa pardon derim Wink)

Siz kendinizi göstermeden birilerinin sizi keşfetmesini bekleyemezsiniz...yada bekleyebilirsiniz tabii ki ama bu ne kadar doğru olur...?!?

Bakınız, zamanında bu forumda Byte dergisinden bir murat (yanlış hatırlamıyorsam) bey vardı "-mail atın, elimizden geleni ardımıza koymayız" demişti...kimbilir kaç kişi ayakları üzerinde durabilen bir iş çıkartıp da gönderip "bana yardım edin" dedi?
Olduysa bile eminim çok azdır...

Neyse...polemik olayını hiç sevmem, yapanı da yaptrıanı da...
Ben memnunum halimden, pasif kalmayı seviyorumdur belki de Smile
da...dertlenmeyin bence...çok kişinin bilmesindense az ve öz kişinin bilmesi çoğu zaman daha iyidir Wink
Başa dön
mentat

MesajTarih: Mon Oct 31, 2005 10:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bence devlet de amatör oyun yapımcılarına destek vermeli!
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
TheCotanak

Nereden: Istanbul

MesajTarih: Mon Oct 31, 2005 11:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Konser vermeyen grup, her elemanı birer virtüöz olsa dahi sesini duyurabilir mi? Peki, konser verse bile sesini duyurmus sayilir mi?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
vmeydaneri

MesajTarih: Mon Oct 31, 2005 11:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Alıntı:

Bu yaptigin ne arkadasim ?
uste yaziyi okuyorum AMATOR Turk oyun yapim sitesi....Sen ise AMATOR insanlarla dalga geciyorsun bu yaptigini hic yakistiramadim ...

Bir sekilde bu isle ugrasan insanlara elbette yardim gelse AMATOR sinif olmassa profosyonel sinifda bu ulkede yetismez...

hic kimse

Alıntı:

yardim etsin diye bir laf etmedi burda bunu oraya nasil cektin soylersen iyi olur cunku bu siteyi resmen gozumden dusurdun.......
Başa dön
mentat

MesajTarih: Mon Oct 31, 2005 11:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

tek bi noktaya cevabım olacak, bu site niye benim söylediğim bir laf yüzünden gözünden düşüyor anlamadım. bu sitedeki binlerce abuk mesaj içinde gözden düşürecek benim mesajım mı yani? her mesajımın altına imza olarak, bu sitenin kurucusu, sahibi, otu, boku değilim, delisiyim mi demem lazım illa. hadi yeni üye olsan anlarım, siteyle ilgili her tür moderatörlükle alakalı mesajımın altına imza:müdüriyet dediğimi, geri kalan mesajlarımda da aklıma geleni klavyemden esirgemediğimi bilmeyen mi var sitede.

duramıycam, tek nokta dedim ama. üç dört tane güzel, tamamlanmış, ya da olgun amatör proje olsun.. (feci pozitifim) onları niye tanıtmıyorlar diye sızlanmanın bir anlamı yok bence. tanıtılmak gibi bir derdiniz varsa, atarsınız maili, açarsınız telefonu, böyle böyle bir projem var dersiniz olur biter. tanıtmazlarsa ve siz bu muameleyi haketmediğinizi düşünüyorsanız da gelirsiniz burada tartışırız. aksi halde bu yaptığınız sızlanmalar, zamanında hokkabazlardan birinin salak bi ana haber bültenine çıkıp, devlet sihirbazlara yardım etmeli demesinden farkı olmaz.

neymiş, burayı nasıl bilmezmiş densiz tek tv, bilmez bilmez, bilinmesini istiyorsanız, (istiyorsak ya da), ve kendinizi bu sitenin bir parçası olarak görüyorsanız (aa küstüm ben bu siteye demiyorsanız her sizinle karşıt fikirle karşılaştığınızda), yine tek tv ile iletişime geçersiniz olur biter. kendinize o kadar güveniyorsanız hatta, buradaki insanlarla kurarsınız ciddi bir oluşum, fazlamesai.tv gibi tek tv'de program bile yaparsınız amatör oyun yapımı üzerine oyunyapımı.tv diye, ben de sizi alkışlar, müdaviminiz olurum hatta..

amatör oyun yapımı sitesinde amatörlerle pek de güzel dalgamı geçerim. amatör oyun yapımıyla geçmiyorum, aradaki on farkı sen sayamıyorsan ben seve seve sayarım. amatör ya da hobi olarak oyun yapımı ile uğraşıyor olmak, bulunduğu durumun, gerçekliğin tamamen farkında olmadan, üretmeden (lafım sana değil, senin üreten bir şahsiyet olduğun gerçeğine saygım gerçekten sonsuz), birileri bizi keşfetse ne güzel olur diye düşünenlere cevap hakkımı engellemez.

aslında söyleyeceklerimi çok güzel teta zaten söylemişti, ben de çomak sokmadan edemedim arı kovanına işte.

imza: günah keçiniz
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Hunturk

Nereden: heavy metal aleminden

MesajTarih: Mon Oct 31, 2005 11:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

vmeydaneri, bence mentat onu ciddi anlamda söyledi.

"bence devlet de amatör oyun yapımcılarına destek vermeli!" lafı bana pek dalga geçmek için söylenmiş gibi gelmedi.

Devlet, büyük firmalar(yazılım) ve kendine güvenen herhangi bir vatandaş amatör oyun yapımı olayına destek vermelidir. Çünkü bu tip yeni nesil sektörlerin ülkeye girdisi olağanüstü düzeylerde.

Türkiye'de insanların yabancılara birşeyler satarak kar etmesi demek önce satan kişiye sonra devletine ülkesine girdi sağlaması demektir.

Belki mentat senin de dediğin gibi dalga geçti ama gelişmekte olan bir çok devlet amatör hertürlü sektöre destek vermektedir (vermelidir).
Durum bundan ibarettir bence.

Konu uçuşa geçmeden lafımı bitireyim.

Kolay Gelsin.
Başa dön
Hunturk

Nereden: heavy metal aleminden

MesajTarih: Mon Oct 31, 2005 11:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hehehe bu arada bende bilmeden konuya saplama yapmışım.

Ama yinede devlet tüm amatör sektörlere destek olmalıdır. Cool
Başa dön
Nomax

Nereden: Bakırköyden.Yeni taşındık da...

MesajTarih: Tue Nov 01, 2005 8:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bahsetmiyorlar çünkü onların da haberi yok.Ararsın kanalı veya programla ilgili numaraları.Dersin ki "benim şöyle projelerim var" veya "bizim şu sitemiz var." ondan sonra adamlar açar bakar "aa iyi ya biz bunu programda tanıtalım millet bilsin, bu yayınlamaya değer" derler.Kimse şeker verir gibi hadi milleti tanıtalım oley diye yapmıyor programı.Kaldı ki duyduklarını yapıyorlar, mesela tek. tv de başka bir programda da 7D5 oyun dalındaki ürünleri de yayınlamışlardı.

Yani evde oturup da "TV'ler beni tanıtsın, devlet bana yardım etsin, halk beni sevsin." demek yanlış bence.İnsan ne yapıyorsa kendisi yapıyor.Hayatın her dalında...
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Konu Dışı Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız