Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - MD2 lisansı.
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

MD2 lisansı.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Oyun Motorları
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Nomax

Nereden: Bakırköyden.Yeni taşındık da...

MesajTarih: Tue Sep 06, 2005 3:45 am    Mesaj konusu: MD2 lisansı. Alıntıyla Cevap Ver

Quake2'de kullanılan MD2 modellerinin lisans ücreti hakkında fikri olan veya nereden bilgi alabileceğimi bilen var mı? id software sitesinde sadece motorları lisanslamak üzerine bilgi var.MD2 formatı tek başına lisanslanamaz mı? İlla ki Quake 2 motorunun lisansını mı satın almak lazımdır? Şimdiden teşekkürler...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
madprogrammer

Nereden: İstanbul // Üsküdar

MesajTarih: Tue Sep 06, 2005 9:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Olmaması gerek diye hatırlıyorum sonuçta md2 formatında modeller yaratmak için kullanacağın program ücretli ya da ücretsiz herhangi bir program olacaktır. oyunlarda kullanmak üzere kalkıp md2'ye de para ödenmez tahminimce. 3ds de ücretsiz bir format ve çoğu oyunda kullanılan formatlar da. Yani diyeceğim bsp formatı gibi olmalı. Formatın lisans bedeli yok fakat bsp haritaları oluşturan programlar ücretli tabii programı kendin yazmazsan veya türk işi yöntemlere gitmezsen...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Nomax

MesajTarih: Tue Sep 06, 2005 4:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Anladım.Sonuç olarak MD2 kullanmak bedava.Sadece modellediğin programın lisansına sahip olman yeterli.Tıpkı Radiant ile bsp derliyormuş gibi.Bedava araçlarla bsp derlendiğinde ücret ödenmediğini okumuştum...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Aynstaynx

Nereden: Antalya/BELEK

MesajTarih: Thu Sep 08, 2005 5:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Lisans olayı sanıldığı gibi her şeye uygulanamıyor ben şuanda bir program geliştiriyorum yakında beta sürümünü sizlere sunacağım ha bu programın source kodlarını istersem (Visual Studio.NET) 'de istersem (Sharp Develop)'u kullanırım birisi ücretsiz diğeri birton para ha elimde hangisi varderseniz ikiside var sonuçta derlediğim zaman buna ayrı bir lisans alacağım'da bana lisanslı bir Derleyicimi yoksa ücretsiz bir derleyicimi kullandığım sorulmuyor bana sadece source kodlarının tamamen bana ait olup olmadığı soruluyor sonuçta lisansımı alıyorum ve müşterilerim bundan sonra benden lisans almak zorunda kalıyor kalkıpda başka bir programla derlenmiş bu derleyicinin lisansını alalım demiyor...!
Bir Develop yani program tasarımcısından hiçbir şekilde lisanslı lisanssız program geliştirmesi beklenmemelidir o sadece mesleğini Profesyönelce icra eden Coder dır. Programcının kullandığı Uzantı nın ne olacağını kimse hiçbir şekilde lisansla durduramaz..
Senin MD2 Formatın ise Oyunu geliştiren Yazılım ekibinin o günü şartlarında ürettikleri bir sıradan uzantıdır ha sen dosyalarını yedeklerken .DAT değilde Benim sürekli yaptığım gibi Firma başharflerinide kullana bilirsin (.SA) kalkıpda başka bir programcı niye bu .SA 'yı kullandı diye bir hak idda edemem.
Çok konuştum galiba Bu arada Çok yakında beta sürümünü yayınlayacağım programı titizlikle inceler test eder hatalarını bana iletirseniz sevinirim.....
Başa dön
Nomax

MesajTarih: Fri Sep 09, 2005 12:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Aynstaynx sen yanlış anladın.Ben md2 dosya formatını lisanslamaktan bahsediyorum uzantısını lisanslamaktan veya kullanmaktan değil.Direk Quake2 formatında modeller yani.
Başa dön
DataDump

MesajTarih: Fri Sep 09, 2005 12:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Lisans icin dosya uzantisina bakilmiyor. Header dosyasina gore degerlendiriliyor. Mesela header degerleri md2 icin "IDP2", mp3 icin "ID3" dur. Sen istedigin kadar uzanti degistir hicbirsey farketmez.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Nomax

MesajTarih: Fri Sep 09, 2005 7:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Neden herkes aynı şeyi söylüyor?
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Oyun Motorları Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız