Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - Köy çizebilir misiniz?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

Köy çizebilir misiniz?
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir, cevap yazamaz ya da mesajları değiştiremezsiniz    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
berk

MesajTarih: Fri Sep 02, 2005 10:19 am    Mesaj konusu: Köy çizebilir misiniz? Alıntıyla Cevap Ver

Hocam eğer işiniz yok ise ve tekliflere hazırsanız teklifimi dikkate alırsanız sevinirim.Bildiğiniz gibi KATE JOHNS adlı oyunumu yapıyordum.Ancak KATE JOHNS'u bir süreliğine bırakacağım.Yapacağım olan MARKET oyunum için PC'de güvenilir bir programda bir tane köy çizebilirmisiniz.Yaptım diyelim benim kar'ım ne olacak diye soracak olursanız.MARKET oyunu bittiğinde emek verenler köşesine sizin isminizi ekleyeceğim.Edeceğiniz kar bunun ile sınırlı olmayacak edeceğiniz diğer karları buraya yazacağım.Eğer bu işte bana yardım ederseniz gerçekten ama gerçekten çok sevinirim.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Nomax

Nereden: Bakırköyden.Yeni taşındık da...

MesajTarih: Fri Sep 02, 2005 10:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Üzgünüm ben yardımcı olamam ama yardım bekliyosan herşeyden önce iyi bir forum başlığı seçmelisin."Arkadaşlar!" hiç açıklayıcı değil.Harita tasarımcısı aranıyor diyebilirdin mesela.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
berk

MesajTarih: Fri Sep 02, 2005 11:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Nomax bare forum başlığını harita tasarımcısı aranıyor diye yazabilirmisin?Çünkü köy çizebilirmisiniz istediğim bir mesaj değil harita tasarımcısı aranıyoryapabilirmisin?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Nomax

MesajTarih: Fri Sep 02, 2005 11:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

iyi de güzelim onu ben yazmadım ki...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
cuneytbnd

Nereden: CMOS SENSOR

MesajTarih: Fri Sep 02, 2005 11:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

berk kardeş diyelim ki harita tasarımcısı buldun. ve ekibi kurdun.

peki bu proje içinde tam olarak sen ne iş yapacaksın.

kate johns oyunu falan diyosun iyi güzel tamamda.

bilgisayarda yaptığın işler hakkında örnekleri somut olarak gösteremezsen hiçbir destek alabilecegini düsünmüyurum.

çünkü bu sitedeki 3d, doku tasarımcı, prgramcı , konsept hikaye,müzik....
falan konularda kendini yetiştiren tüm arkadaslar .
oyunun sadece tasarım ekibi kuracak ve işin pazarlamasıyla uğraşacak ama işten hiç anlamayan kişilerle çalışacaklarını zannetmiyorum.

bu sitede herkes yardım etmeye açıktır fakat
ya birseyler sunacaksın somut olarak yaptığın.(ki destek alasın oyun
yapımında)
yada hiçbirsey bilmiyorsan , hangi konuya yatkın olduğunu
düşünüyosan bu konuda neler yapabilecegini danış eminim birçok
kişi yardımcı olacaktır.
ben dahil herkesin karnı tok bu oyun ekibi liderliği modlarına
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Nomax

MesajTarih: Fri Sep 02, 2005 12:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Daha da kötüsü somut birşeyler göstersen bile üstüne üstlük daha önceden çalışan bir oyun bile yapmış olsan yardım bulman çok zor.Hevesini kırmak istemem ama gerçekler böyle.Birde şu yaptığını söylediğin oyunun adını her yerde dev gibi mi yazmak zorundasın? baş harflerini büyük yazsan?
Başa dön
VeZeeR

MesajTarih: Fri Sep 02, 2005 4:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yaa arkadaşlar belki bööle konuşmaya hakkın yok felan diiceksiniz ama kendi düşüncelerimi yaziim. Tamam benim de oyun yapımı hakkında bi bilgim yok fakat berk arkadaşımız gibi gelip her konuda bunu nasıl yaptın die yapışmıyorum. İlk bu foruma üye olduğumda aaaa şunlara bak nası yapiolar acaba die kendime sordm. Ama biraz forumda araştırma yaptım. Tabii ki de foruma soru sordum. Yani diyeceğim ilk önce bu soruları soracağına forumu araştır we ya google dan ara. Ha eleman mı bulamadın o zmn kendini forumd agösterdiğin zaman benim düşüncem ki bence kesin senle çalışmak için can atarlar zaten.
Bunlar kendi düşüncelerim.
Saygılar ...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Aynstaynx

Nereden: Antalya/BELEK

MesajTarih: Fri Sep 02, 2005 5:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Birader tamam heveslisin bir konu bulmuşsun hemen Balıklama oyun programlama gibi bir düşünce içine girmiş ve ekip diye haykırıyorsun...!

1. Seneryon Nasıl (Buradaki herkez bunu bilmeden sana nasıl yardım edecekler ?)
2. Oyununu nasılbir oyun motorunda hazırlayıp derleyeceksin (Bunu buradaki oyun motoru kullanıcılarının bilmesi gerekir ki sana o kişiler yardım etsin !)
3. Karakterlerin kim ne nasıl olacak seneryonda ne şekil karakterler var ve bunların birer storyboard' yada (Davinchi Portresi)'ni çizebilecekmisin...?
4. Harita dediğin şey öööööle zart diye çizilmiyor bunun nasılbir ortam olacağını kaplamaların (Korkunç-Doğal-Sevimli) gibi bir şekilde olacağını senaryonda yazdınmı...?
5. Bu harita denen meretin 1-2-3 ay gibi bir sürede çıktığını ve en ufakbir gökyüzü deliğinden dolayı günlerce uraşıldığını biliyormusun...!
6. Ve tüm bunların hepsini bir kağıt üzerinde somutlaştırdınmı da burada bana yardım diye haykırıyosunnn
Başa dön
directxgame

Nereden: Aydın

MesajTarih: Fri Sep 02, 2005 7:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

berk kardeşim sana yardımcı olabilirim istersen msn gelmek şartı ile ama Laughing Laughing
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder MSN Messenger
berk

MesajTarih: Sat Sep 03, 2005 10:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Peki arkadaşlar dediklerinizi dikkate alacağım ve biraz sonra iki oyunumdan birinin konusunu ekleyeceğim.Somut olarak şimdilik bir konuyu gösterebilirim size.İlk başta tatlı dille eksikliklerimi söylediğinize sevindim.Hepinize teşekkür ederim.Bugüne kadar çalışmalarımı herkese soyut olarak anlattım.(daha doğrusu anlatmadım bile).Şimdi market oyunumun konusunu ekleyeceğim.Eksikliklerimi yine tatlı dille anlatırsanız dünyalar benim olur.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
berk

MesajTarih: Sat Sep 03, 2005 10:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

MARKET
'Oyundaki baş karakterimizin ismi Yavuz 5000 kişilik ordusu ile Mustafa adında biri ile savaş yaptı.Geriye sadece Yavuz ile 11 askeri kalıyor.Yavuz hemen köye dönüyor.Köydekilerin,köyün hemen yakınındaki bir dağa çıktığını fark edince dağa çıkıp onlara tehlikenin bittiğini haber vermeye gidiyor.Dağa giderken karşılaşacağımız en büyük tehlike karşımıza çıkan hayvanlar olacak.Kendimizi onlara karşı savunmalıyız.Gidip köylüleri alınca dağdan inmek var birde inerken de karşımıza çıkacak olan hayvanlara karşı kendimizi ve köylüleri savunmalıyız.Köye dönünce her ihtimale karşı hazırlık yapıyorlar.Tüm köylüler dağılan orduyu kurtarmak için orduya katılıyor.Hazırlıklar tamamlandıktan birkaç gün sonra Mustafa'nın askerleri köyün kapısına 100 kişilik ordu ile dayanıyor.Köyün gözcüsü Mehmet,Yavuz'a bu haberi veriyor.Yavuz 'Sadece komutanı al diğerleri ile işim olmaz' diyor.Mehmet denilenleri yapıyor.Komutanı içeri alıyor.Komutan bu köyü emirlerine alacaklarını,Yavuz'un ise bir köle olacağını söylüyor.Yavuz bu söze karşılık Komutanı köyden kovuyor.Komutan sinirlenip 'Bu köyü yakın' diyor.Köylüler yenilmemek için Mustafa’nın güçlü ordusuna karşı büyük bir mücadele veriyor.Komutan ordusunun yenileceğini anlayınca köyden yaralı hali ile kaçmaya çalışıyor.Gözcü Mehmet komutana oklar atıyor ama hiç biri isabet etmiyor.Gözcü Mehmet,Yavuz’un yanına gidip komutanın kaçtığını söylüyor.Yavuz köyün bitişiğindeki ormana dikkatlice bakıyor.Gözcü Mehmet’e dönüp ‘Ağır yaraladım,fazla uzağa gidemez’ der.Hemen birkaç kişi ile ormana bakarlar.Yavuz’un tahminleri doğru çıkar.Komutan’ı alıp köye götürürler.Komutan ikide bir beni neden aldınız ve beni ne yapacaksınız diye soruyordu.Yavuz ise ikide bir sormasından bıkıp ‘seni esir olarak aldık.Mustafa paşan ne zaman savaşa son verirse o zaman gidersin.Ancak bu gidiş ile sonsuza dek burada kalacağa benziyorsun.En iyisi köyümüze şimdiden alış!’ diyor.Komutanın üzüldüğünü görüp usulca yanına oturur.Komutan’a adını sorar.Komutan ise ‘Ahmet’ cevabını verir.Yavuz sevinçli bir şekilde ama sevincini belirtmeden ‘Ahmet bizim orduya katılır mısın?’ hemen ardından ‘Sakın cevabını şimdi verme.Akşam yemeğine kadar düşün ve karar ver.Katılırsan hem biz mutlu oluruz.Hem de sen çok mutlu olursun’ der.Akşam vakti gelir.Ahmet yemekte orduya katılacağını açıklar.Buna herkes çok sevinir.Yemekten hemen sonra Yavuz,Ahmet ve Gözcü Mehmet bir kulübe de toplanıp plan yaparlar.Plan olarak Ahmet ile Yavuz’un gidip Mustafa paşanın ordusunun bir bölümünün kaçırılması karar verilir.Planı uygulamak için Mustafa paşanın da kalmış olduğu şehre gittiler.Şehirdeki askerlerden bir bölümünü gizlice kaçırırlar.Mustafa paşanın gözcüsü bu olayı görüp hemen Mustafa paşaya haber olarak iletir.Mustafa Paşa bu olayı öğrenince gerçekten çok sinirlenir.Başta Mustafa Paşa olmak üzere 514 kişilik ordusunu Yavuz’un köyünün yakınında bir yerde bekletir.Yani bir bakıma gözdağı verir.Gözcü Mehmet,Yavuz’a koşup dışarıda 500 küsür bir ordu bize gözdağı veriyor diye haber vermeye gitti.Yavuz haberi öğrenir öğrenmez hemen gözcü kulesine çıkıp dürbünü Mehmet’ten alıp birde kendi bakmak istedi.Yavuz:
-Şu komşu köyün yöneticisi ile dostluk kurmaya gidiyorum.Söylentilere göre ordusu hem çok fazla hem de çok güçlüymüş.1 saat içinde dönerim’ dedi.Komşu köyünün kapısının önünde beklerken,köyün gözcüsü Yavuz’u düşman zannedip ok atar.Attığı ok Yavuz’un kolunu yaralar.Gözcü hemen Yavuz’un yanına gelir.Kim olduğunu sorar.Yavuz ise dostluk kurmak istediğini söyler.Gözcü,Yavuz’dan çok özür diler.Gözcü Karısını çağırıp Yavuz’un kolunu ameliyat etmesini söyler.Yavuz’un kolu iyileşince köyün yöneticisi Yavuz’un yanına gelir.Yöneticide gerçekten çok özür diler.Yavuz lafı fazla uzatmadan:
-Ben karşı köyün yöneticisiyim.Sizde komşu köysünüz.Sizin ile tanışmak köyüm ile birlikte ben çok istiyoruz’ Hemen ardından ‘Öncelikle sizin isminiz nedir?’ der.Köyün yöneticisi ‘İsmim Oğuz,bildiğim kadarı ile sen Mustafa paşaya baş kaldırmışsın cesaretinden dolayı seni tebrik ederim.’ Der.Yavuz nasıl yani demeden Oğuz söze devam eder. ‘Bende zamanında büyük bir çatışmaya girmiştim o adam ile hep yenmiştim yaptığımız savaşları.Sonunda barış ilan etti.Bizde kabul ettik.Ancak bu anlaşmaya uymayarak köyümüze büyük bir saldırı düzenlediler.Hazırlıksız olduğumuz için yenildik.Mustafa paşa köyümüzü bana sinirinden alt üst etti.O gittikten sonra köyü toparlamak için aylarca uğraştık.Sonunda köyümüz doğru dürüst bir hal aldı.Şimdi ordum her zaman hazır.Mustafa paşanın köyümüze yaptığı son saldırı sayesinde aklımız başına geldi.Ancak ben Mustafa Paşa’dan intikamımı alacağım.Bu kesin bir şey.’ Der.Yavuz ‘Şu anda bizim köyümüzün kapısında Mustafa paşanın gönderdiği 500 küsürlük bir ordu var.Benim düşüncem güçlerimizi birleştirerek Onlara saldırı düzenleyelim.’der.Oğuz bunu kabul eder.'
Arkadaşlar işte bu oyunumun konusu somut olarak şimdilik bunu size sunabilirim.İnşallah beğenirsiniz.Konusu bunun ile kısıtlanmıyor.Gün geçtikçe yeni bölümler ekleyeceğim.İnşallah konuyu okuduktan sonra bana destek olmaya başlarsınız.Sizden tek isteğim lütfen msn yolu ile bana yardım ediniz.(eğer edecek olursanız).
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Aynstaynx

Nereden: Antalya/BELEK

MesajTarih: Sun Sep 04, 2005 1:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ii Güzelde isimler biraz ter messela anlamadığım niye Mustafa Düşman ??? Evil or Very Mad
Başa dön
Serathorn

MesajTarih: Sun Sep 04, 2005 2:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

iyide motordan ne haber? neyle yapıcaksın oyunu? eğer milletten mekan tasarımı istiyorsan oyun motoru hakkında detaylı bilgiler ve screenshotlar yayınlamalısın ki ona göre yardım etsinler.

*bide Allah aşkına "firmamız" tarzı sözlerden kaçın çünkü hepimiz biliyoruz ki bu işten para kazanan ve resmi olarak firmalaşan tek grup 3tegames onun dışındakiler sadece grup.şirket,firma vs. tipi sözler sadece tuhaf ve komik kaçıyor*
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
berk

MesajTarih: Sun Sep 04, 2005 2:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

grup oyun grubu düşmanda mustafa neden mustafa olmasınki?daha oyun motoru bulamadım.Oyun motoru nedir ve ne işe yarıyor söylerseniz size bilgi verebilirim eğer oyun motorundan kasıtınız oyunu yaptığın yazılımlar ise 3D photo browser'da hazır bir araba modeli buldum.Onu oyun içinde kullanacağım.KATE JOHNS oyununun şimdilik konusunu ekleyemedim.Çünkü bu oyun hakkında bugün yapacağımız toplantıda her şeye karar vereceğiz.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
DataDump

MesajTarih: Sun Sep 04, 2005 2:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

2 oyun yetmez. Çıkartmışken 4-5 oyun birden çıkartın.

Sadece senaryo yazarak oyun yapılıyor sanıyorsunuz galiba...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir, cevap yazamaz ya da mesajları değiştiremezsiniz    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız