Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - Karanlık Korku Mekan Gezintisi
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

Karanlık Korku Mekan Gezintisi
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
son1431

Nereden: Balıkesir

MesajTarih: Tue Jun 21, 2005 2:35 am    Mesaj konusu: Karanlık Korku Mekan Gezintisi Alıntıyla Cevap Ver

Eveeeett... 1-2 ay önce tanıttığım Karanlıktaki Korku (Yeni Adı Karanlık Korku) ya elimde olmayan nedenlerden ötürü devam edemiyorum. Okulun bitmesi ile karakterleri hazırlamaya başlamıştım. Fakat şuan işe giriyorum ve işim biraz ağır. Bu yüzden bir daha ne zaman oyun programlama ile uğraşırım bilinmez. Bende şu ana kadar gelmiş olduğum noktanın bir demosunu yollamak istedim size. 2 Bölüm var. biri karakterimizin evi diğeri ise evin bahçesi. Umarım beğenirsiniz. Eleştirileriniz doğrultusunda vakit buldukça ilgilenmeye çalışacağım. Herkese çalışmalarında başarılar.

demoyu indirmek için http://www.megaupload.com/?d=087LD6B0 adresine gidiniz. Download için 35sn kadar bekliyorsunuz.

[/b]Not : Zip' li Dosyayı açtıktan sonra Project.exe' yi Tıklayarak Kurulumu Başlatabilirsiniz. BeniOku.txt içerisinde her türlü bilgi mevcuttur (Shift Tuşuna Basılı tutarsanız hızlı gidersiniz ve "esc" ile ana menü yü çağırabilirsiniz)[/b]

M. Onur KAYA (Tek Kişilik Dev Ekip Very Happy )
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
MD-C

Nereden: Dünya.Türkiye(54)

MesajTarih: Tue Jun 21, 2005 2:51 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Karanlık Korkusu olsa daha güzel olabilirdi... İndiriyorum, bakalım n'ile karşılaşacam...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
son1431

MesajTarih: Tue Jun 21, 2005 2:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bu sefer karanlık yapmadım ilk eleştirilerden sonra. zaten içinde karakterlerde olmayınca pekte korkutucu olmayacağından sis olayını kaldırdım. öleeee yaldır yaldır gez bilader.... Umarım beğenirsin.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
MD-C

Nereden: Dünya.Türkiye(54)

MesajTarih: Tue Jun 21, 2005 3:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kurulumu tamamlayamadım, sistem dosyaları kurullamıyor çünkü, ihtiyacı olan dosyaları istediği yerde bulamıyor... Ama kurulum sırasındaki görüntülere bakarsak, ehhh sonuçta bir emek var ama üzerinde daha çok çalışılması gerek...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
son1431

MesajTarih: Tue Jun 21, 2005 3:49 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bir kontrol edeyim... Olmazsa "sistem dosyaları" adlı klasöre gir ve sutup' u kendin başlat.
Başa dön
son1431

MesajTarih: Tue Jun 21, 2005 9:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Valla başka bilgisayarda denedim ve çalışıyor. Problemin nedir anlayamadım. Ben birde internet kafede deneyeyim.
Başa dön
tetanoise

Nereden: Ankara

MesajTarih: Tue Jun 21, 2005 10:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

indirdim...sorunsuzca kurdum...hoş, 3 ayrı kurulum nedendir o ayrı bir konu...
gelelim eksiklere...
1-) oyunun menüsü neden standart bir form gibi duruyor? biraz daha kasılıp fullscreen düzgün bi menü yapılamazmıydı?
2-) grafik ayarlarını değiştirdiğimde menü bir daha gelmiyor...ESC'e basıp ana menüye dönerseniz görebiliyorsunuz...
3-) yükleme ekranları da fullscreen olabilirdi sanki?!?!
4-) level, genel anlamda problemli...kapılar çok dar, entity'ler (nesneler yani) çok iç içe geçmiş...İşin içine birde çarpışma hesabı girdiği zaman neredeyse yürüyemez hale geliyor model...Özellikle yaptığın 2 koridor varki yürümek imkansız gibi sanki...
5-) tüm entityleri prefab yapmak ne kadar mantıklı?!?
6-) çoğunlukla textureler ne renk anlamında ne de kaplandıkları objeler anlamında başarılı değiller... (BKZ: Lavaboda niye paslanmış metal textureı kullanmışsın?!?)
7-) Mekanlarda kullanılan texture'larda (BKZ: duvar, halı, vs...) renk olarak çok canlılar ve genel anlamda uyumsuzlar...

genel olarak, karanlık bir korkudan ziyade "dağ evinde gezinti" olmuş diyebilirim...çok eksik var onur...bide bu işleri TEK başına yapacağım diye kasma Wink
adam bul bikaçtane
kolay gelsin!
Başa dön
son1431

MesajTarih: Tue Jun 21, 2005 10:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Eyvallah kardeşim tahmin ettiğim eleştiriler geliyor. Kaplamaların biri x sitesinden diğeri y sitesinden olunca uyumsuzluk oluyor böyle. Aslında kaplamaları kendim hazırlamaya başlamıştım fakat dediğim gibi zaman sorunum olacak sanırım. Diğer uyarılarını dikkate alıp birşeyler yapacağım. Çalışmalarında başarılar.
Başa dön
son1431

MesajTarih: Tue Jun 21, 2005 11:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bu arada 3 ayrı kurulumun olmasının nedeni kurulumunu kendim hazırlamış olmamdır. Eh biraz amatörce ama idare ediverin galiiiii...
Başa dön
3ddreams

Nereden: İstanbul

MesajTarih: Tue Jun 21, 2005 12:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Oyunda kullandığın çarpışma algoridmasını bir an önce defet. Daha önce bir sitede bu algoridmanın çizgiler kullanılarak yapılmış ufak bir uygulamasını görmüştüm. Sadece düz duvarlarda işe yarıyor ve kamera çarptığı yerde kalıyor.Bundan sonra kamrayı hareket ettirmenin tek yolu biraz geri gidip sonra ileriye gitmeye çalışmak. Gerçi biraz uğraşılarak bu durum engellenebilir ama yinede iyi bir çarpışma algoridması değil. Zaman ilerledikçe daha da iyi projeler meydana çıkacaktır. İlk projeler için hiçde fena değil. Bana göre önemli olan mekan tasarımlarının kalitesinden çok oyunun sahip olduğu teknolojidir. Ben bu tarz ufak projelere bakarken görüntüye önem vermem önemli olan işlevsellik. Motor sağlamsa kaliteli mekan tasarımı yapacak arkadaş da bulmak pek zor olmaz.
Başa dön
Nomax

Nereden: Bakırköyden.Yeni taşındık da...

MesajTarih: Tue Jun 21, 2005 1:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Keşke birde uninstall yazsaydın.Bence daha ufak oyunlar yazmalısın.Sanki buna hazır değilmişsin gibi bir izlenim uyandı demoyu oynayınca.Başarılar dilerim...
Başa dön
malihsen

MesajTarih: Tue Jun 21, 2005 2:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

No light
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder MSN Messenger
3ddreams

Nereden: İstanbul

MesajTarih: Tue Jun 21, 2005 2:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

son1431'in oyununda iki tane kurlum olmasının nedeni. Biri Visual Basic runtime dosyalarının kurulumu için kullanılması diğeri ise kendi yazdığı ufak kurulum. Yanlız kendi yazığı kurulumun çalışabilmesi için Visual Basic runtime kurlulumunun yapılmış olması gerekiyor yoksa gerkli dosyaların olmaması yüzünden exe hata verir. Bir kurulumun başka bir kurluluma ihtiyaç duyması ne acı değil mi Smile . Kurlulumu Runtime paketi için yaptığın kurulum gibi yapsaydın ikisi aynı yerde olacak ve sorun çıkmayacaktı. Ama visual basic te kullanan biri olarak yinede seni anlıyorum .

Kolay gelsin.
Başa dön
son1431

MesajTarih: Tue Jun 21, 2005 2:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Oyunda; hareket, Çok basit bir yapay zeka vs. bulunmaktadır. Fakat karakterlerin hareketlerini (Animasyonunu) yapacak ne vaktim ne de pek becerim var. Haliyle çok uzun sürecek. Bu arada bütün algoritmalar bana aittir. Zaten Visual Basic kullandığım için bir başka yerden yardımcı kod bulmam zor. keşke taaaa başında C++ ile başlasaydımda böyle zorluklar çekmeseydim. Boşuna bukadar uzun sürmüyor bu projeyi geliştirmem. Tabi bunların hiç biri bir savunma olamaz. Daha iyi bir programcı olabilirdim... Ne yapalım kafam bu kadarına basıyor. Ayrıca bu karakter animasyonu için bir öneriniz varmı işimi kolaylaştıracak.

Koridordan geçerken sıkışması olayını çözerim merak etmeyin.
Başa dön
son1431

MesajTarih: Tue Jun 21, 2005 2:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yok kardeş acınacak bişey yok. Çünkü benim yaptığım kurulum diğeri olmadan çalışıyor (project1.exe). ayrıca kurulum tek bir kerede çözülebilirdi fekat çok dosya olduğu için böylesi daha kolay geldi. ayrıca ben kurulumu sırf güzellik olsun diye yaptım. yoksa sadece sistem dosyaları adlı klasörün içindeki kurulumu yapıp oyunu çalıştırabilirsiniz. Yani acınacak pek bir durum yok ortada.
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız