Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - 3dgs Portalı
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

3dgs Portalı
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
badman

Nereden: Istanbul

MesajTarih: Sat Jun 18, 2005 12:03 pm    Mesaj konusu: 3dgs Portalı Alıntıyla Cevap Ver

Çok uzun bir süredir aklımda böyle bir proje var.Bilindiği gibi 3dgs son kullanıcıya açık ve en çok kullanılan motor olma özelliğini taşıyor.Ülkemizdede 3dgs için döküman, dersler, yapılan projeler, soru ve önerilerin bulunduğu bir portal olması gerekmektedir bence.

Neden 3dgs?
Bunlar, kullanıcıya açık olması, basit arayüz, kaliteli grafikler çıkarması, model, script, map editor'lerinin bir paket içerisinde olması gibi gibi...

Bu projemi sizlerin yorumunu aldıktan sonra hayata geçirmek istedim.Yani sizce böyle bir site gereklimidir?

Neden bizimde www.3dgsuv.com gibi bir sitemiz olmasın...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et
3doyun

Nereden: istanbul

MesajTarih: Sat Jun 18, 2005 10:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

aynen arkadaşa destek veriyorum
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
badman

MesajTarih: Sun Jun 19, 2005 5:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Demek ki kimse böyle bir portalın varlığından memnun olmayacak...

Ali Cengiz sanada ilgin için çok teşekkür...
Başa dön
3doyun

MesajTarih: Sun Jun 19, 2005 5:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ya bırak bunları ne anlar oyun yapmıından yok tutturdular c,c++ diye
iyi yazsınlar bakalım oyun nereye kadar....
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
GameRealist

Nereden: Ankara

MesajTarih: Sun Jun 19, 2005 6:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Eminim bu konunun tartışması binlerce kez yapılmıştır. Senin gibi zihniyetler oldukça bu ülkede oyun yapılamaz. Kısır edersiniz adamı...

Günümüz geliştiricilerinden c++ ile bu işi yapanlar bile bu işi zevk için yapıyorum diyebiliyorken 3dgs kullanan birisinden ne bekleyebiliriz?

Herhalde kendi yaptıkları oyunu oynamak için yapıyorlardır...

Herneyse. C türevli diller, bu işin uzmanlarıdır ve önlerine hiçbirşey geçemez.

NOKTA
Başa dön
badman

MesajTarih: Sun Jun 19, 2005 6:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bi kere buraya yeni üye olan, bende oyun yapacam diyen bir adam burada forumlardan laf yemekten başka ne yapabiliyor...

Konu:Oyun yapmak istiyorum
Cavapl:Git şuraya bak
Cavap:Bu konu açıldı
Cavap:...................................

İşte oy.org farkı...
Başa dön
3doyun

MesajTarih: Sun Jun 19, 2005 6:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

evet sayın lafcı bey ne dersin bu konuya ? Mad Evil or Very Mad
Başa dön
badman

MesajTarih: Sun Jun 19, 2005 7:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben oy.org'a rakip olarak değil sadece bir kardeş site olarak görünmek istiyorum.Hatta istiyoruz.

Cemil TÜRÜN'ün bir sözü vardı.

Alıntı:
5 tane bile satsak oyun yapmaya devam edeceğiz

Bizde aynen, 5 kişi bile destek çıkarsa bu yolda devam edecez...
Başa dön
3doyun

MesajTarih: Sun Jun 19, 2005 7:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar Kimseye karşı çıkmıyorum .... kim nası devam ederse etsin sonuçta birşeyler yapalım ...
Başa dön
Nomax

Nereden: Bakırköyden.Yeni taşındık da...

MesajTarih: Sun Jun 19, 2005 7:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

3doyun demiş ki:
ya bırak bunları ne anlar oyun yapmıından yok tutturdular c,c++ diye
iyi yazsınlar bakalım oyun nereye kadar....

badman demiş ki:
Bi kere buraya yeni üye olan, bende oyun yapacam diyen bir adam burada forumlardan laf yemekten başka ne yapabiliyor...

İşte oy.org farkı...

Madem böyle düşünüyorsunuz, o zaman bu siteye neden danışıyorsunuz ki, fikir almak için?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Nomax

MesajTarih: Sun Jun 19, 2005 8:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Anlamadığım şey, böyle bir konu açtığında herkesin sana gelip "aç abi" "helal abi" "büyüksün koçum benim" demesini mi bekliyorsun?
Neden cevap alamayınca hemen çamur atmaya başlıyorsun ki siteye? İnsanlar sana yorum yapmak zorunda mı? veya yapmamaları onların "tu kaka" olduğunu mu gösterir?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Nomax

MesajTarih: Sun Jun 19, 2005 8:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

GameRealist demiş ki:
Günümüz geliştiricilerinden c++ ile bu işi yapanlar bile bu işi zevk için yapıyorum diyebiliyorken 3dgs kullanan birisinden ne bekleyebiliriz?

Herhalde kendi yaptıkları oyunu oynamak için yapıyorlardır...

Herneyse. C türevli diller, bu işin uzmanlarıdır ve önlerine hiçbirşey geçemez.

Bunlara katılmıyorum, her dilin ve her programın eksisi artısı vardır.3dgs ile yapılan oyunlar da bilgi seviyesine oranla, C++ ile yapılan bi oyundan binlerce kat iyi olabilir.
C++ ile hız gibi bir problemin üstesinden geliniyor olabilir fakat C++ ile 2 yılda yapılacak bir oyunu kimi diller ve/veya programlarla 6 ayda yapabilirsin, birebir hemde...
Herkes kendisi bişey yapıp ortaya koysun, kullandığın dili tıpkı futbolda olduğu gibi benimseme olayına girilmesin.
Başa dön
GameRealist

MesajTarih: Sun Jun 19, 2005 10:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Nomax demiş ki:
3dgs ile yapılan oyunlar da bilgi seviyesine oranla, C++ ile yapılan bi oyundan binlerce kat iyi olabilir.
C++ ile 2 yılda yapılacak bir oyunu kimi diller ve/veya programlarla 6 ayda yapabilirsin, birebir hemde....

Abartıyorsun. Madem zararı olmadığı gibi bu kadar güzel avantajları var neden büyük firmalar bu yazılımları tercih etmiyorlar? Bu durumda c türevli dilleri oyun yapımında kullanmak akılsızlık gibi bir sonuca ulaşılıyor. Hem de tüm devler bunu kullanırken. Hahaha yapma arkadaşım.

Ben programcı değilim. Bu yüzden derin bir tartışma yapamıyorum. Fakat benim tek bildiğim ve gördüğüm, oyun yapımında profesyonel aşamada 3d Game Studio ve benzeri yazılımların kullanılmadığıdır. En azından adı duyulmuş Dünya çapındaki çok büyük projelerde bu böyle.

Saygılar. Melih ÜNVER.
Başa dön
GameRealist

MesajTarih: Sun Jun 19, 2005 10:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

badman demiş ki:

İşte oy.org farkı...

Bak yazmayı unuttuğum diğer bir husus.

Ben sırf yardımcı olabilmek için o kadar grafik tasarım dökümanı yazdım. Burdaki insanlara faydalı olmaya çalıştım. Sen öyle sonuçlara nasıl ulaştın? Sonuçta burada birileri için bişeyler yapan başka birileri var. Gördüğüm kadarı ile de sitenin iyi bir döküman arşivi de bulunmakta. Bence haksızlık ediyorsun hocam...
Başa dön
Nomax

MesajTarih: Sun Jun 19, 2005 10:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

GameRealist demiş ki:
Nomax demiş ki:
3dgs ile yapılan oyunlar da bilgi seviyesine oranla, C++ ile yapılan bi oyundan binlerce kat iyi olabilir.
C++ ile 2 yılda yapılacak bir oyunu kimi diller ve/veya programlarla 6 ayda yapabilirsin, birebir hemde....

Abartıyorsun. Madem zararı olmadığı gibi bu kadar güzel avantajları var neden büyük firmalar bu yazılımları tercih etmiyorlar? Bu durumda c türevli dilleri oyun yapımında kullanmak akılsızlık gibi bir sonuca ulaşılıyor. Hem de tüm devler bunu kullanırken. Hahaha yapma arkadaşım.

Ben programcı değilim. Bu yüzden derin bir tartışma yapamıyorum. Fakat benim tek bildiğim ve gördüğüm, oyun yapımında profesyonel aşamada 3d Game Studio ve benzeri yazılımların kullanılmadığıdır. En azından adı duyulmuş Dünya çapındaki çok büyük projelerde bu böyle.

Saygılar. Melih ÜNVER.

Piyasada standart haline gelmiş diller program geliştirmeye daha açık ve daha hızlıdır.Ben avantajları yok demedim fakat yeni bir teknoloji üretmediğimiz sürece DarkBasic,Blitz3d gibi programlama ortamları veya 3d Game Studio gibi oyun yapımına yönelik programlarını kullanmak zararsızdır hatta yararlıdır dedim.Yani gidip de "ben doom 3 yapcam" demediğiniz sürece daha yararlıdır.Bu benim fikrim.Lütfen "Hahaha yapma arkadaşım" gibisinden itamlarda bulunma çünkü beni rahatsız ediyor....
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız