Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - Temelden Müzik Dersine Buyrun
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

Temelden Müzik Dersine Buyrun
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Ses ve Müzik
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
directxgame

Nereden: Aydın

MesajTarih: Sat May 14, 2005 8:05 am    Mesaj konusu: Temelden Müzik Dersine Buyrun Alıntıyla Cevap Ver

Temelden Müzik Dersine Buyrun
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder MSN Messenger
directxgame

MesajTarih: Sat May 14, 2005 8:07 am    Mesaj konusu: Özür Alıntıyla Cevap Ver

Herkeze s.a. Dediğim Lafları Yutuyorum vede Herkezden Özür Diliyorum.
Başa dön
directxgame

MesajTarih: Sat May 14, 2005 9:13 am    Mesaj konusu: der1 Alıntıyla Cevap Ver

arkadaşlar inşallah bu forumda müzik konusunda size her bilgiyi verecem ders içinde notalar,ritimler,hele hele bilgisayar oyunlarında en çok kullanılan aksak ritimler ve müzik stüdyolarını tanımak,vb.bunlar gibi şeyler üzerinde duracaz.

Şimdi müzik stüdyolarını tanıyalım vede içindeki aletleri nasıl kullanıldığı nasıl ekleme yapıldığını oyundaki müziklerin nasıl ortaya çıktığı vb.

(BİR OYUN YADA BESTE SES KAYIT STÜDYOSUNDA BULUNAN ALETLER)

MİXSER: Arkadaşlar stüdyoda en çok önemi taşıyan aletler diyebiliriz genellikle stüdyolarda servo kullanılır.Şimdi sizden örnek vererek anlatayım.Siz stüdyoya gittiniz vede çalacağınız aletin başına geçtiniz bu gitar olsun diyelim. Mixser burda devreye girer ayrıca bu mixser bir ritim kanalıdır yani bir ritim 4 mezurdan oluşur bu uzunluğuna göre değişir tabiki 2-4,3-4vals gibi.Bu mixser çalıştığı zaman 4 mezur sayar ve bu 4 mezur bittikten sonra gitarcı yani siz çalmaya başlarsınız çalmanız bittikten sonra sizin bu notanız mixsere kayt edilir ha unutmadan mixseri kullanan kişiye ise partock denir.Sonra mesela bir kemancıyı getirdiniz ve bu kişinin notalarınıda mixsere kayt ettiniz sonra birde zurnacı Laughing getirdiniz bunuda mixsere kayt ettiniz ve bunlar bittikten sonra gine burda mixser devreye girer ve bunları ardı ardına eklerler vede bir müzik ortaya çıkar vede sanatçı gelir üstüne okur bukadar bilgisayar oyunlarıda böyle yapılır.

KAYT STÜDYOSUNUN ÖZEL BÖLÜMÜ: Burası tahmin ettiğiniz gibi çalacak kişilerin alındığı yerdir yani bir oda.Bu oda stüdyo yapılırken en çok uğraşılan yerdir yani burda çalan kişinin basları vede tizleri en iyi şekilde duyabilmesi için çok uğraşılır vede en garibi bizim stüdyomuzda böyledir bütün stüdyolarda tavanlar yumurta kolileri ile döşelidir tabiki bunu açıklayacam.Farkındaysanız yumurta kolilerinin içi deliktir bu delikler bas vede tiz sesleri geldiği zaman o sesin aynısını tekrar size göndermektedir bunu sebebi budur.

BİLGİSAYARLAR VEDE ALETÇİLER

ALETÇİLER:Yanlış anlamayın sakın.Ses kaydına aletten efek veren stüdyolara aletçiler adı denir.
BİLGİSAYARLAR:Ses kaydına bilgisayardan efek veren stüdyolara ise bilgisayarcılar adı denir.Türkiyede böyle yabancı ülkedede aynıdır herlade.

ALETÇİLERDEN BAŞLAYALIM:Bunun efek aletleri makinanın üstündedir vede aynı anda 28 efek verebilirsin bu bir makina için çok önemlidir.Bu makinanın ismine Lastormargin yani türkçe ile ekolayzır denir.

BİLGİSAYARCILAR İSE:Şu anda türkiyede en çok kullanılan cooledit bunu amacı ise verdiğiniz efekleri tek nota üzerine uygulanmasıdır.
WavesDiamondBundle bu arkadaşlar sayın billoskar arkadaşım sende dinle bu program çok harika bir program ve içindeki kitler harika ama bir ses kayıt stüdyosunda hiçbir işe yaramayan ahmak bir isim yani mesela istediğiniz gibi bir efek veremezsiniz onu açıklamaya çalıştım.Arkadaşım billoskar benle irtibata geç sana izmir stüdyosunda ebru gündeşle yaptığım bir ses kaydı videosu izletecem ozaman benim nasıl bir insan olduğumu anlarsın.

FL3 ÜN BÜYÜKLÜĞÜ
Şu anda stüdyoların ilacı olarak bilinir.Bazı arkadaşlar anlamıyorlar neyse.Bu programın büyüklüğünü bilmek istiyosanız tabiki ilk önce kullanmanız lazım bir gülşenden of of şarkısını dinleyin vede demek istediğimi anlayacaksınız.Şimdi soruyorum size max payne 1 oyunun müzikleri hangi programla yapıldı zannediyosunuz tabiki fl3 ilerideki derslerimde size bunu baştan sona ispatlıyacam vede gine fl3 ün büyüklüğünü göstermek için bir hl2 müziğini alacam ve size aynısını bu programla besteleyecem vede nasıl yapıldığını ilerideki derslerimde size anlatacam.

ARKADAŞLAR BENDEN BUGÜNLÜK BUKADAR İLERİDEKİ DERSLERİMDE SİZE BİR DO TUŞU ÜZERİNDEN KAÇTANE ŞARKI ÇIKARTILIR MİNÖR MAJOR SAYILARI VEDE AKORLARIN KISAYOLLARINI ANLATACAM AKLINIZA NE GELİYORSA.

Pop, rock, senfonik, etnik müzikler, jazz, salsa, samba, bossa-nova, techno, trans, blues, metal, country, rap, funk, house, acapella, Türk halk müziği, Türk sanat müziği,vs,vs? HEPSİNİN SİZE RİTİMLERİNİ NOTALARIN GENELLİKLE HANGİ TUŞLARA UYARLANDIĞINI BU FORUMDA HEPSİNİ ANLATACAM.

ZOR DİYE BİRŞEY YOKTUR SADECE ZAMAN ALIR

GÖRÜŞMEK ÜZERE
Başa dön
tetanoise

Nereden: Ankara

MesajTarih: Sat May 14, 2005 9:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sevgili "forum kullanmayı bilmeyen" directxgame isimli kardeşim,
forumlarda lütfennn büyük harf kullanmayınız...
bu rahatsız edici bir durumdur...
forum kullanmayı bilmiyorsanız da gidiniz evinizde çekirdek çitleyiniz...
Evil or Very Mad
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
OlcaytoCarlos_

Nereden: Bursa

MesajTarih: Sat May 14, 2005 9:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Müzikçi olmamama rağmen bunların hepsini biliyorum ve ayrıca onun mixser değil, mixer diye yazıldığını da biliyorum...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et
directxgame

MesajTarih: Sat May 14, 2005 10:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

rahatsız edici bir durumsa bu formu okuma kardeşim deniz dinlesene ya ben ne yazsam beni sinirlendiriyorlar şimdi birşey diyecem gine formu kilitleyecen en iyisi demiyim kardeşim hiç ses kayıt stüdyosuna girdinmi girmediysen onun mixser olup olmadığını bilmen lazım
Başa dön
directxgame

MesajTarih: Sat May 14, 2005 10:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

kardeşim ben burada her istediğimi yazarım ha BÜYÜK HARFLE HA KÜÇÜKLE önemli olan anlatmak istediğim.hem sen türk dil kurumundan filan mı geliyon bunları kafana takıyosun ayrıca müzik konusunda biraz daha kendini eğitmen lazım bilmediğin işlere burnunu sokma gine sizin yüzünüzden bu form kitlenecek adam gibi müzik anlatamadım.
Başa dön
directxgame

MesajTarih: Sat May 14, 2005 10:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

madem ses kaydı stüdyosunu biliyorsun ben bunları ileride anlatacaktım bana cevapla o zaman bir stüdyoda piklerr ne işe yarar eğer bunun açıklamasını yapamıyosun foyan ortaya çıkcak sana yuh diyecem
Başa dön
TheCotanak

Nereden: Istanbul

MesajTarih: Sat May 14, 2005 10:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşım,
Ben de müzisyenim. Burada bu bilgileri paylaşman, paylaşmak istemen gayet güzel. Ama daha sakin, daha ılımlı olursan ve gerçekten bu forumu düzgün kullanmaya özen gösterirsen herkes zaten sana bilgili olduğun konularda sorularla gelecektir.

Ayrıca mixer konusunda 'mixser' kelimesi gerçekten yanlış.. Bunu bilen biri olarak söylüyorum. Ben kendi evimde Mackie 32 track 8 bus mixer kullanıyorum mesela.. Ha evin studyo mu diyeceksin, evet.

Diğer yazdıklarına değinmeyeceğim ama burada notalar ve gamlardan bahsedersen insanlar okumayacaktır kanısındayım. Yıllardır bu işle uğraşıyorum ve müzik forumlarında dahi pentatonik gamlardan bile bahsettiğimde insanlar biryerden sonra kaymaya başlıyorlar..

ve unutmaki, buradaki insanlar müzik işinin incelikleriyle ilgilenmiyorlar.. Ha, ben de isterim ilgilensinler diye ama ilgilenmiyorlar işte.. Şahsen sadece müzisyen aramakla yetiniyorlar.. Bu kötü mü peki, hayır değil..

Oyun yapımı forumunda müzisyenlikle ilgili derinlikle inilmesi bana pek doğru gelmedi açıkçası..

Amacım seni kötülemek değil, anlamışsındır bunu.. Müzikten anlayan biri miyim değil miyim bilmiyorum ama müzisyen olduğum için belki beni dinlersin diye düşündüm.. Kendine iyi bak.

Emir.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
directxgame

MesajTarih: Sat May 14, 2005 10:34 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

kardeşim sağol ama beni sinirlendiriyorlar ben birşeyler öğrtmek istiyorum ama öbür insanlar açık yakalamak istiyor benle resmen dalga geçmek istiyorlar haksızmıyım yok büyük harf yok küçük resmen saçmalık yaw ne buya sanki başbakanlığa yazı yazıyoruz ne önemi var bunun.

hem gam dersinde haklısın bencede burada verilmez bu ders ama ben bilgisayar oyunlarının inceliklerini anlatacam ikincisi bende müzikyenim ama 10 parmak piyano öğretmenliği yapıyorum.

kendine iyi bak byseee
Başa dön
OlcaytoCarlos_

Nereden: Bursa

MesajTarih: Sat May 14, 2005 5:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Burada 'sanki dalga geçmek isteyen' biri varsa o buranın eski üyeleri değil başka birisidir. Bazen hatayı başkalarında değil kendinde aramayı öğren.

Ayrıca ses kayıt stüdyosuna girdin mi demişsin, Bursa'da olanlar zaten şenliklere çıkıp millete kafa sallattığımı ve gitar çaldığımı bilirler Smile Ama ben burada hepsini söyleyip millete ders vermeye çalışmıyorum, ki öyle yapmanın da bir adabı yolu var. (bknz. dosya gönderme)

Keşke bu siteye giren üyelere nasıl davranılacağını gösteren bir tutorial olsaydı..

ps: Ha bir de, Deniz sanırım çok sabırlı birisi, ben bu kadar dayanamazdım kimseye. (1 günde bütün forumlar karışmış helal valla)
Başa dön
directxgame

MesajTarih: Sat May 14, 2005 5:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Embarassed Aşağıdaki Arkadaşlarım Hepsinden teker teker özür diliyorum vede o güzel yanaklarınızdan öpüyorum bu davranışlarımı sinirli olmama bağışlayın lütfen beni affedin Very Happy

OlcaytoCarlos_
TheCotanak
tetanoise
SoulOfSilent
fikretduru
billoscar
Deniz

Canım kardeşlerim hepinizi seviyorum.Kendinize iyi davranın
Başa dön
TheCotanak

MesajTarih: Sat May 14, 2005 11:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ne demek istediğini anlıyorum, özür dilemene de gerek yok, sonuçt burası bir forum, bir tartışma platformu ne de olsa..

Ama seninle dalga geçmek istediklerini de zannetmiyorum açıkçası. Özür dilemene de gerek yok ayrıca.. Özür kabul etmek haddim değil. Bir yanlış yaptığını da düşünmüyorum zaten.

Kendine iyi bak..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
billoscar

MesajTarih: Sun May 15, 2005 7:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

directxgame: Ben unuttum bile.. Wink
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
badman

MesajTarih: Mon May 16, 2005 11:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

directxgame adlı vatandaş bende forum kuralları hakkında sana birkaç bişey söyleyecem;
Her konu açtığında ilk mesaja konu başlığını artık aşağıya doğru Allah ne verdiyse yazıp gidiyorsun.Zaten yazdığın konu başlığını biz görebiliyoruz (sen ne kadar göremesende)...
Birde açtığın konu girşine tek bir mesaj yazsanya...

FORUM KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM!
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Ses ve Müzik Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız