Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - Kim kimi yanıltıyor?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

Kim kimi yanıltıyor?

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Ses ve Müzik
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
billoscar

MesajTarih: Sat May 14, 2005 3:26 am    Mesaj konusu: Kim kimi yanıltıyor? Alıntıyla Cevap Ver

Bu başlığı açmamın sebebi, kişisel sürtüşmeyi devam ettirmek istemem değil. Sitemize yazılan bir döküman'a (ayrıca şahsıma) aşağılamada bulunulması, ayrıca bunu yapan arkadaşımızın 'Konservatuar mezunu'yum, her dediğim %100 doğrudur' izlenimini vermeye çalışarak insanları yanıltıyor
olması, gene kendi üslubu dolayısıyla forumun kilitlenmesi; beni bu başlığı
açmaya bir yerde mecbur etti.
1) Kendisi konservatuar mezunuyum diyor. Olabilir, ama her konservatuardan mezun olan kişi üst seviyede müzisyen olamadığı gibi, konservatuardan mezun olmayan müzisyenler de, hiç bir şey demek değildir. İlgi alanıma girdiğinden yine jazz müziğinden iki örnek vereceğim. Efsanevi trompetçi Miles Davis, konservatuarı yarım bırakarak profesyonel hayata geçmiş bir müzisyendir, ama kariyerine baktığımızda, kendisini dünyaya kabul ettirmiş olduğunu görürüz. İkinci örnek, jazz pianisti Erroll Garner. Bırakın konservatuarı, adam nota okumasını bilmiyordu. Ama dünyaca ünlü caz eleştirmenimiz Cüneyt Sermet, kitabında onun için şöyle diyor (Caz'ın İçinden, s:132), '...Ama Allah vergisi hakiki bir dahiydi ve orjinalite bakımından ne kendinden evvel çalan bir kimseye benziyordu, ne de kendinden sonra kimse onu taklit edebilmişti.' (1944'lü yılllardan günümüze). Ayrıca, Erroll Garner'ın yaptığı 'Misty' isimli beste, dünya standard jazz repertuarının halen gözbebeklerinden biri olma vasfını muhafaza etmektedir. Arkadaşımıza sormak istiyorum, kendisinin her hangi bir stilde, dünya repertuarına geçmiş bir bestesi var mıdır?
2) Arkadaşımız, Frutty Loops 3 kullanarak Unkapanı'nda bir çok sanatçıya altyapı hazırladığını söylüyor. Yine soruyorum, bu sanatçılar kimlerdir? İçlerinde Tarkan, Kenan Doğulu, Emel Müftüoğlu, Kayahan, İlhan Şeşen gibi isimler var mıdır? Dahası, profesyonel aranjörlerimizden tek başına Frutty Loops 3'le iş yapan var mıdır (ki benim bildiğim bu programın v5.0.1'i mevcutken); yoksa Cubase SX, Protools gibi sistemlerle mi çalışmaktadırlar ? Efekt olarak da arkadaşımız cooledit'in her derde deva olacağını söylemiş. Kendisinin 2,500 euro civarında bir fiatı olan WavesDiamondBundle adlı kit'den bir haberi var mıdır ? (Eğer varsa, beni aydınlatmasını rica ediyorum, zira aranjör arkadaşlarım bu programı çok methediyorlar)
3) Arkadaşımız bir eğitim almadan herkesin pat diye müziğe girdiğini söylemiş. Acaba benim herhangi bir eğitim almadığımı nerden biliyor? Özel ders alarak öğrenmek eğitime girmiyor mu?
4) Arkadaşımız yazdığım döküman için diyez, bemolleri açıklayıp sanki nota dersi verdiğimi söylüyor. Ne alakası var? Dökümandaki akorları oluşturan sesleri tarif etmek için bunu açıklamaya mecburdum. Bu şekilde dökümanda yer alan akorların ne olduğunu, nota bilen arkadaşlar da çözer, bilmeyen arkadaşlarda. Ama akorları porte çizgisinde nota olarak gönderseydim, nota bilmeyen arkadaşlar sıkılarak, dökümanı okumaktan vazgeçebilirlerdi.
5) Yine benim dökümanım için arkadaşımız, "insanları yanlış bilgilendirmeyelim" demiş. Benden açık çek, yöneticilerimizden ricada bulunalım, yazdığım dökümanı; Kerem Görsev, Fatih Erkoç, Önder Focan, İmer Demirer, Neşet Ruacan, Kamil Özler gibi Türk jazz'ının duayenlerine göndersinler ve doğruluğunun testini istesinler. Eğer bu müzisyenler derse ki "Yanlış, müzikte bu tip akorlar, böyle bağlanışlar olmaz" o zaman bu dökümanı siteden kaldırarak, insanların yanılmasını engelleyelim.
6) Arkadaşımız "Eğer müzikle ilgili bir sorununuz olursa bana e-mail" atın diyerek olayı genellemiş. Sormak isterim, 1700 küsur üyesi olan bir sitede, kaç müzik türüyle ilgili probleme ne seviyede cevap verebilecek bilgisi var? Pop, rock, senfonik, etnik müzikler, jazz, salsa, samba, bossa-nova, techno, trans, blues, metal, country, rap, funk, house, acapella, Türk halk müziği, Türk sanat müziği,vs,vs? Daha doğrusu dünyadaki müzik stillerinin tümünde uzmanlaşmış olan bir insan var mıdır, ya da olmuş mudur?
7)Yine benim dökümanım için, "böyle ders mi olur, akor dediğin şeye aslında akompanya derler" diye yorum yapmış. Şu an elimde, Bulgar müzik teorisyeni Paraşkev Hacıev'in yazdığı "Temel Müzik Teorisi" adlı kitap var, "İçindekiler" bölümüne baktığımda "Akorlar" adlı başlığı görüyorum ama, "Akompanya" adlı bir başlık nedense göremiyorum.
8)Arkadaşımız, benim için "İnsanlara sadece do üzerinden, re üzerinden, si üzerinden" çalmayı öğretiyorsun demiş. Okuyan arkadaşlarımız görmüştür, o dökümanda verdiğim örnek akorlar için bir tek ton var: Re-minör tonu. Ayrıca o dökümanda, enstruman çalmayı öğretmek gibi bir iddaam olduğunu da zannetmiyorum.
9)Son olarak, dökümanımla ilgili genel olarak arkadaşa soruyorum. O dökümana ilave edeceği, insanları şu noktada yanıltmışın, şurası yanlış diyeceği bir şey var mı ? Benim yapamayacağımı söylediğim bilimsel açıklamayı kendisi yapabilecek mi? Yaparım derse, 700 sene öncesinden günümüze kadar gelecek şekilde o dökümanda yer alan sesleri, aralıkları, akorları, bunların birbirleriyle ilgili bilimsel kurallarını izah edebilecek bilgisi var mı?
Söyleyeceklerim bunlar, kilitlenmiş bir forumdaki tartışmayla ilgili yeni bir başlık açarak cevap yazmakla belki hata ettim, belki de etmedim. Bunu, yöneticilerimizin takdirine bırakıyorum. Ama bahsi geçen forumu okuyan arkadaşların bir kısmının da, "Konservatuar Mezunuyum" tanımının etkisinde kalarak, bu olaylarla ilgili değerlendirmeyi sağlıklı yapamayabileceğini düşündüm. Ayrıca, sitemizin genelini ilgilendiren bir döküman söz konusu. Eğer o döküman yanlış, saçma, veya yanıltıcı ise, ben herkesten önce o dökümanın oradan kaldırılmasını isterim.

Şahsım adına da, söz konusu arkadaştan gelecek her türlü yanıta bundan böyle cevap yazmayacağımı burada belirtiyorum; kendisinden bir tek ricam var; ister sorularımı yanıtlasın, ister yorumlarını yazsın, ama lütfen bunlar ahlak sınırları içinde olsun. Değerlendirmeyi de okuyan arkadaşlarımız yapsın.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
directxgame

Nereden: Aydın

MesajTarih: Sat May 14, 2005 7:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

trompetçi Miles Davis, konservatuarı yarım bıraktı ama profesyonel hayatında konservatuara tekrar başlayarak bitirdi bu söylemekte fayda var
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder MSN Messenger
directxgame

MesajTarih: Sat May 14, 2005 5:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Embarassed Aşağıdaki Arkadaşlarım Hepsinden teker teker özür diliyorum vede o güzel yanaklarınızdan öpüyorum bu davranışlarımı sinirli olmama bağışlayın lütfen beni affedin Very Happy

OlcaytoCarlos_
TheCotanak
tetanoise
SoulOfSilent
fikretduru
billoscar
Deniz

Canım kardeşlerim hepinizi seviyorum.Kendinize iyi davranın
Başa dön
proximity

Nereden: istanbul

MesajTarih: Mon May 16, 2005 1:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bu kadar takma, sırf sana değil buradaki çoğu kişiye negatif eleştiri geliyor.Eğer cevap verirsen haklı olsan bile yanlış anlaşılırsın.Buraya eğlenmeye, bilgi alışverişi yapmaya geliyoruz.Amacımızı unutmadan çalışmaya devam edelim
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
directxgame

MesajTarih: Mon May 16, 2005 4:36 pm    Mesaj konusu: cevap Alıntıyla Cevap Ver

sağol kardeşim Rolling Eyes
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Ses ve Müzik Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız