Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - Mount&Blade
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

Mount&Blade
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
deniz
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Nereden: Ankara

MesajTarih: Wed Apr 27, 2005 1:58 pm    Mesaj konusu: Mount&Blade Alıntıyla Cevap Ver

Armağan ve İpek 'in takip edebildiğim kadarıyla 3 yılı aşkın zamandır üzerinde çalıştıkları Action-RPG tarzındaki oyunları Mount&Blade beta sürümü olmasına rağmen sitesinden indirilebiliyor. Bu beta da oyunu 6. level a kadar oynayabiliyorsunuz. Beta dediysem; oyun gayet güzel çalışıyor ve bu -development- sürümünde bile çok zevkli ve oynanabilirliği yüksek.

Hatırlarsanız bu proje Warrider (Way of the Sword) olarak başlamış, daha sonra adını Mount&Blade 'e çevirmişti. Bir süredir oyun beta olmakla beraber sitesinden $10 karşılığında satın alınabiliyor. Oyun tamamlanınca fiyatı $25 seviyesinde olacak, fakat bu aşamada oyunu alanlar daha sonra da tam versiyona hiç bir ücret ödemden sahip olabilecekler. Yani şu aşamada para verenler hem neredeyse tamamlanmış oyun sistemini erkenden deneme şansına sahip olacaklar, hemde verdikleri cüzzi ücret ile (13 ytl) oyunun gelişimine katkıda bulunacaklar.

Takip ettiğim kadarıyla oyunun resmi sitesindeki forumlarda şimdiden aktif bir "community" oluşmuş durumda. Neredeyse bir tane bile 'ben bu oyunu beğenmedim, tu kaka' diyen mesaj göremedim. İnsanlar haldır haldır register olup oyunu oynuyorlar, mod vs ile oyunu geliştirmenin yolunu arıyorlar.

Fakat dikkat çekici olan bir şey; bu forumlarda neredeyse hiç türk katılımcı yok. Arkadaşlar; önümüzde -gerçekten- çok güzel kotarılmış bir proje var. Neden buna ilgi göstermiyoruz. Bence bu oyun çok daha fazla desteği hak ediyor.

Şimdiye kadar oynadığım piyasaya çıkmış en 'tam' ve sürükleyici türk yapımı oyun (polemiğe ve tartışmaya gerek yok; bana göre..). Hepinizi bu güzide türk yapımı na destek olmaya çağırıyorum.

- ve hayır, yapım ekibiyle hiçbir bağlantım yok, kardan pay falan da almıyorum - Smile

Saygılar.

Resmi sitesi: http://www.taleworlds.com
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Armagan

MesajTarih: Wed Apr 27, 2005 3:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Selamlar Deniz,

Desteğin ve güzel sözlerin için teşekkürler. Aslında forumlarda birkaç tane Türk katılımcı var (Sliveth, Mortiis, Ferit, Raptor ..) ama toplamda o kadar çok katılımcı geliyor ki onlar arada kaybolabiliyorlar Smile
Başa dön
ferit

Nereden: Jandarma

MesajTarih: Wed Apr 27, 2005 4:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben oyunun hastası bağımlısı oldum bi ara.. tüm versiyonları oynamışlığım vardı at üstünde savaşmak ok atmak(en sevdiğim yanı) gerçekten çok zevkli üstelik çokda gerçekçi.. en son beta versiyonunuda indirdim oynadım oldukça güzel ve zorlu bir hale gelmiş fakat ben askerlik işleriyle uğraşmaktan bilgisayarla pek ilgilenemiyorum Wink

en kısa zamanda tekrar görüşmek dileğiyle Very Happy
sevgiler saygılar..

(mektup gibi oldu)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
TheCotanak

Nereden: Istanbul

MesajTarih: Wed Apr 27, 2005 7:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Beni de unuttunuz vallahi.. Ben de oyunun bağımlılarındanım.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
deniz
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: Thu Apr 28, 2005 8:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bu oyun bana seneler önce Pirates oynarken aldığım zevki tekrar yaşattı aslında. Savaş, ticaret, serbest oynanış tarzı.. üstelik Pirates 'da olmayan serbest görev çeşitliliği de var..

Oyun data dosyaları v1.0 ile beraber sabitlendiği takdirde çok rahat bir şekilde mod yapımına da uygun olduğunu düşünüyorum. Yeni seneryolar, yeni görevler, yeni kişilikler, yeni silahlar, yeni modeller.. sonu yok gibi..

Smile
Başa dön
hibbit

MesajTarih: Thu Apr 28, 2005 10:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Oyunu gördüm ve çooook beğendim.Oynanabilrlik seviyesi yüksek olan ve oldukça güzel görünen bir oyun.Açıkça söyleyebilirim ki son zamanlarda, bende evde oturup, oynayıp bitirme isteği uyandıran ender oyunlardan biri.

Ortalık bitmemiş ve deneme bir çok projeler ile dolu iken böyle eli yüzü düzgün oynanabilir durumda ve bu kadar başarılı bir Tük oyununu görmek bizleri çok sevindirdi ve umutlandırdı.Arkadaşların ellerine sağlık diyorum.Ama çok daha fazla tanıtım yapılmalı ve bu proje hak ettiği değeri bulmalı bence.Yeniden tebrikler....

PS:Umarım arkadaşlarımız da duyarlılıklarını göstererek siteden satın alma işlemini de yaparlar.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Nomax

Nereden: Bakırköyden.Yeni taşındık da...

MesajTarih: Thu Apr 28, 2005 4:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Süper, uzun süredir orksuz elfsiz bir ortaçağ dünyası düşünüyordum oyunlarda.Kesinlikle takdir edilip örnek alınması gereken bir proje...bende uzun süredir oynuyor ve close beta döneminden beri her versiyonunu takip ediyorum ve şunu da eklemeliyim ki 2 haftada bir güncellenen başka bildiğim oyun yok...(Armağan'ın bahsettiği Mortiis benim Smile )
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Takashi

MesajTarih: Sat Apr 30, 2005 1:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Şöyle bir göz attım ve hoşuma gitti. Oynayacak zamanım olsa değil 10, 15 dolar bile verirdim. Ben böyle insanlara imrenerek bakıyorum vallahi. Yılmadan bıkmadan çalışan, yaptığı işi ciddiye alan vs.

Kutluyorum
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder MSN Messenger
madprogrammer

Nereden: İstanbul // Üsküdar

MesajTarih: Sat Apr 30, 2005 3:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben şikayetçiyim bu oyundan kardeşim bağımlılık yapıyor bu oyun bırakamıyorsun. Böyle sabahın 4'ü sinir atçam di mi açıyorum mount&blade adam kesiyorum falan sonra yumuluyorum (genelde yumulamıyorum ama) kodlara tekrar. Yok böyle bir oyun harbiden grafikler mükemmel olmasa da seneryo ve hikaye bakımından bir numara şu anda gözümde
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Gord10

MesajTarih: Tue Jul 05, 2005 7:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar, sevindirici bir şey buldun Smile
http://www.gametunnel.com/html/section-viewarticle-120.html
Oradaki "What we're looking forward to" bölümüne bir bakın Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
Gord10

MesajTarih: Tue Jul 05, 2005 7:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yani "buldum" demek istedim Embarassed
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
madprogrammer

Nereden: İstanbul // Üsküdar

MesajTarih: Tue Jul 05, 2005 10:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Aslına bakarsanız bu oyuna şimdiden mod yapılmaya başlandı lost legionnaire diye orta çaplı bir mod projesinin sitesini tasarladım hatır için oyunu oynayan çok sayıda Türk var ve bizim mod ekibinde Sina diye bir Türk modelist var adam sağlam model yapıyor benden söylemesi ve hiç bir zaman bu sitedeki bazı kişiler gibi şamata yapmayacak birisi. Ona bir bahsedeyim bu siteden hiç olmazsa siteye kaliteli bir adam gelir. Bununla beraber m&b'nin resmi olmayan full editöründe bazı guileri olaylarını hallettim ve bir de harita editörü üstünde çalışıyorum. Yani oyun sınırsız bir gelişmeye susamış durumda ben de bu olaydan yararlanıp oyunu geliştiriyorum mesela bir osmanlı modu yapmıştım bir sipahi olarak oynuyordum oyunu. Demek istediğim o on dolar bu oyunun fiyatı olamaz. O on dolar az gelir bu oyuna fiyatlar 1.0 sürümüyle artacak önerim gidip hemen satın almanız ve stresliyseniz oynamanız yeni adamlar keşfetmeniz. Oyunun dosyaları (.rsf'ler hariç) ansi charset üzerine yani anlaşılır bir dil binary değil. Modlaması da kolay oluyor...

Bence hemen alıp oynayın.
VE SON BİR ŞEY DAHA KOPYALAMAYI YA DA CRACKLAMAYI LÜTFEN DÜŞÜNMEYİN...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Ragnor

Nereden: Bursa

MesajTarih: Tue Jul 05, 2005 11:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Oyunu satın almış biri olarak bende iki laf edeyim istedim.

Kahretsin, birgün bu kadar güzel bir oyun yaparsam oyun yapımı ile ilgili en temel arzumu gerçekleştirmiş olacağım.

Çok güzel bir oyun, kendini tekrar etmesi ile sıkıcı olma tehlikesi var ama o dövüş sistemi o kadar harika ki hiç sıkılmıyorsunuz savaşmaktan, sadece parmaklarınız yoruluyor Smile.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Autostic

Nereden: İzmir

MesajTarih: Thu Jul 07, 2005 9:18 am    Mesaj konusu: DEstek Alıntıyla Cevap Ver

Very Happy Nası Destek vermiyoz biz aldık bile 3 arkadaş Very Happy
Satın alması ve lisans işlemi çok güzel olmuş, masamın başından kalkmadan aldım oyunu, üstelik kredi kartımda yoktu.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Yahoo Messenger MSN Messenger
TheCotanak

Nereden: Istanbul

MesajTarih: Thu Jul 07, 2005 10:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Verilen paraya helal olsun denilebilecek bir oyun..
İnanılmaz bir tat aslında. uzun zamandır almadığım bir tadı, bir Türk oyunundan alacağım hiç aklıma gelmezdi. Tekrar tekrar kutluyorum.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız