Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - Pusu da geri döndü
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

Pusu da geri döndü
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
tetanoise

Nereden: Ankara

MesajTarih: Fri Aug 06, 2004 2:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

benim de ortak tavsiyem, nacizane görüşüm konunun "kişisel"e dökülmemesinden yanadır...
Bırakın işlerini yapsınlar, yeri ve zamanı gelince eleştiririz Wink
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
TheCotanak

Nereden: Istanbul

MesajTarih: Fri Aug 06, 2004 2:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Haklısın aslında teta..
Pardon.

Oyun çıksın, nasıl olursa olsun alacağız o ayrı.
Ama yinede eleştrileri görmeden yapmayalım.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
traubleman

Nereden: İstanbul

MesajTarih: Fri Aug 06, 2004 3:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bir kaç ay önce bir türk yazılımcısının da içinde olduğu bir grup bir oda ve içnde eşyalarla birlikte muhteşem bir yazılım yapmışlar odadaki herşey kırıp parçalanabiğliyor ve fizik kanunlarının yanı sıra matematiksel fonksiyonlarında harika kullanıldığı bir motor yapıp internete vermişler adamın adını hatırlamıyorum ama gerçekten iyi iş yapmışlardı ama bazıları
onu bile eleştirdiler dedilerki fizik motorunu çıkarınca geriye bişey kalmıyor iyide zaten önemli olan o gta diye çok iyi dediğimiz oyunu yapmak için o adamların yaptığı motorun bir benzeri ile gta tarzı bir oyun yapılabilir yani anlıcanız harika bir iş çıkartmışlar ama burda o bile eleştirilmişti ki pusu grubunun yaptığıda eleştirilecek tabiki...
Yalnız dikkat edilmesi gerekilen tek husus mantıksız eleştiriler olamaması
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder
harzememo

MesajTarih: Fri Aug 06, 2004 4:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

şimdi benim merak ettiğim bu arkadaş bu kadar ii konuşuyor ve forumları da çok iyi takip ediyorken neden 1 mesajı var? şu ana kadar yapılan eleştirilere demek ki bişey dememiş. neden pusuyu bu şekilde bir dille eleştirdi?yoksa....
Sakın yanlış anlamayın. benim dikkatimi çekti. Bir de cem den mesaj beklerken gelmesinin etkisi vardır. pot kırdıysam affola...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
ferit

Nereden: Jandarma

MesajTarih: Fri Aug 06, 2004 5:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

harzememo demiş ki:
şimdi benim merak ettiğim bu arkadaş bu kadar ii konuşuyor ve forumları da çok iyi takip ediyorken neden 1 mesajı var?

bu traubleman eskiden vardı forumlarda.. yapay zekaya falzaca takılmıştı galiba.. sith le büyük kavgalara felan girmişlerdi.. nicki başkaydı ama bu diğer nicki olsa gerek.. küçük bi odada birbiriyle savasan askerler varmış.. bende hic calismamisti..

forumlara geri dönmüş galiba..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
cjungie

MesajTarih: Fri Aug 06, 2004 5:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Fizik motorunu çıkarınca geriye birşey kalmıyor denmesi gerçekten saçma bir eleştiri ama fizik motoru yapmak da öyle çok zor bir iş de değil. ode,tokamak ,newton ve daha birçok bedava veya çok ucuz fizik motorları var. bunları kullanarak isteyenler oyunlarında gerçekçi fizikler, ragdoll, kırılabilen cisimler fln kullanabilir.
Ayrıca bir oyun motoru kendi içinde zaten bu tip fizik motorunu barındırmalıdır. Özellikle şu tarihten sonra çıkacak oyunlar Smile
Türklerin bu tip fizik motoru çalışmaları olması çok güzel. Ama bunları abartmak yerine açık kaynaklı olarak bize açsalar hep beraber geliştirsek daha güzel olmaz mı? Olmayan birşey yapsalar kendilerine saklamalarını anlarım ama amatörce yapılmış bir projenin eğer gerçekten Türk oyun piyasası düşünülüyorsa açık kaynaklı olması gerek.
Bu vesileyle oyun motoru yazan arkadaşlara da çağrı yapayım. Hem kendinize hem başkalarına yardım etmek için doğru olanı yapın projeyi özgür ve açık bir şekle getirin.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
cjungie

MesajTarih: Fri Aug 06, 2004 5:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

traubleman demiş ki:
bir kaç ay önce bir türk yazılımcısının da içinde olduğu bir grup bir oda ve içnde eşyalarla birlikte muhteşem bir yazılım yapmışlar odadaki herşey kırıp parçalanabiğliyor ve fizik kanunlarının yanı sıra matematiksel fonksiyonlarında harika kullanıldığı bir motor yapıp internete vermişler adamın adını hatırlamıyorum ama gerçekten iyi iş yapmışlardı ama bazıları
onu bile eleştirdiler dedilerki fizik motorunu çıkarınca geriye bişey kalmıyor iyide zaten önemli olan o gta diye çok iyi dediğimiz oyunu yapmak için o adamların yaptığı motorun bir benzeri ile gta tarzı bir oyun yapılabilir yani anlıcanız harika bir iş çıkartmışlar ama burda o bile eleştirilmişti ki pusu grubunun yaptığıda eleştirilecek tabiki...
Yalnız dikkat edilmesi gerekilen tek husus mantıksız eleştiriler olamaması

Bu yazılımı ben görmedim ama bu tip bildiğim çook eski vivid image 'ın yani yeni adıyla Sobeenin Actor oyun motoru vardı. (demosu senin anlattığın gibiydi de) hatta dergilerde fln çıktı. bir çok oyun yapılacaktı ve bu oyun motorunu kullanan yerli yabancı oyunlar olacaktı fln fişman
Başa dön
TheCotanak

MesajTarih: Sat Aug 07, 2004 3:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Beyler bir konuda hata ettiğimizi anladım.
Bu işin ne kadar zor yapıldığını hepimiz biliyoruz ki bu sitede bulunuyoruz, ama nasıl oluyor da durmadan eleştiriyoruz bu PUSU'yu.. Ben de sert konuştum, özellikle Cem'e karşı.. Bu konuda özür diliyorum aslında.

Level dergisi aldım bugün.
Pusu ile ilgili yazıyı okudum ve röportaj yapan adam şöyle yazmış:
"3tegames'den Hakan, önümde bana göstermek için PUSU'yu oynadı ve god mode da oynamasına rağmen ıyunu zor bitirdi. 15 bölümden oluşuyor ve oyun gerçekten her hali ile tamam. Sadece ufak eklemeler ve seslendirmeler kalmış.. "Oyun 2005e kadar çıkar mı" dediğimde Cem'in cevabı "tabii ki!" oldu" demiş.

Pusu tamammış. Arkadaş görmüş ve yazmış.
Ölüm ve karakter animasynlarının çok yumuşak ve güzel olduğundan da bahsetmiş.

Oyun bitmiş yani. Boşa eleştirdik bazı şeyleri

(ayrıca kriz,loarth nolder ve kabus22 ile ilgili en en en son bilgiler de yer alıyor dergide.. kriz'in geldiği yer çok ilgimi çekti! görmelisiniz..)
Başa dön
cjungie

MesajTarih: Sat Aug 07, 2004 12:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

TheCotanak demiş ki:
Beyler bir konuda hata ettiğimizi anladım.
Bu işin ne kadar zor yapıldığını hepimiz biliyoruz ki bu sitede bulunuyoruz, ama nasıl oluyor da durmadan eleştiriyoruz bu PUSU'yu.. Ben de sert konuştum, özellikle Cem'e karşı.. Bu konuda özür diliyorum aslında.

Level dergisi aldım bugün.
Pusu ile ilgili yazıyı okudum ve röportaj yapan adam şöyle yazmış:
"3tegames'den Hakan, önümde bana göstermek için PUSU'yu oynadı ve god mode da oynamasına rağmen ıyunu zor bitirdi. 15 bölümden oluşuyor ve oyun gerçekten her hali ile tamam. Sadece ufak eklemeler ve seslendirmeler kalmış.. "Oyun 2005e kadar çıkar mı" dediğimde Cem'in cevabı "tabii ki!" oldu" demiş.

Pusu tamammış. Arkadaş görmüş ve yazmış.
Ölüm ve karakter animasynlarının çok yumuşak ve güzel olduğundan da bahsetmiş.

Oyun bitmiş yani. Boşa eleştirdik bazı şeyleri

(ayrıca kriz,loarth nolder ve kabus22 ile ilgili en en en son bilgiler de yer alıyor dergide.. kriz'in geldiği yer çok ilgimi çekti! görmelisiniz..)

Çok sevindim ve içim rahatladı sonunda...
Başa dön
TheCotanak

MesajTarih: Sat Aug 07, 2004 4:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

LEVEL dergisinden nefret ederim GaMeShoW tayfasından olmamdan dolayı..

Ama sırf bu konunun sonu kötü bitmesinden diye pusu ve diğer tr oyunlarının durumunu merak ettiğimden aldım valla.

Fedakarlık Smile

Neyse, Pusu iyi yerde, Kabus ve Kriz de öyle..
2005e kadar hepsi çıkacakmış.. Loarth Nolder da dahil.
Başa dön
cjungie

MesajTarih: Sat Aug 07, 2004 5:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

TheCotanak demiş ki:
LEVEL dergisinden nefret ederim GaMeShoW tayfasından olmamdan dolayı..

Ama sırf bu konunun sonu kötü bitmesinden diye pusu ve diğer tr oyunlarının durumunu merak ettiğimden aldım valla.

Fedakarlık Smile

Neyse, Pusu iyi yerde, Kabus ve Kriz de öyle..
2005e kadar hepsi çıkacakmış.. Loarth Nolder da dahil.

ehehe aynen.. Level hayatımda 1-2 kez almışımdır aşırı itici bir dergi. Gameshowcuydum ben de. Zaten level'ın şu an halen taklit ettiği ama itici ve başarısız olan espirili anlatım tarzı da gameshow'dan özenilmiş ve batırılmıştır.
Cool böyle biline... tabi çoğu kişi ilk level ile tanıştığı için level'ı sevip tutacaktır .. zevk&renk olayı
Başa dön
TheCotanak

MesajTarih: Sun Aug 08, 2004 1:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kaç cd verdiğine bakıp da dergi alanlar olduğu sürece level bir numara olacaktır.

Ve dergideki iğrenç esprilere ve mektup bölümündeki 'overdose' özentisi (dikkatimi gerçekten çok çekti) laflara iğrendim resmen.

Konu bu değildi ya neyse.. Konuya dönelim.
Ama bu konu bitti galiba artık.
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4
4. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız