Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - Demoscene..
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

Demoscene..

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Grafik, Modelleme ve Tasarım
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
TheCotanak

Nereden: Istanbul

MesajTarih: Fri Jul 02, 2004 11:53 pm    Mesaj konusu: Demoscene.. Alıntıyla Cevap Ver

Aylardır demoscene yapma hayalindeyim.. Harita, bölüm tasarımı, müzik ve vb'de yapay zeka programlamaları daha çok vaktimi aldığından kendimi bu konularda geliştiriyorum.

Ancak..

Demoscene yapmak istiyorum ve nereden başlamam gerektiğini bilmiyorum. Program önerecekseniz hangi program (freeware olursa iyi olur).

Önce küçük birşeylerden başlamak istiyorum.. Ne bileyim, yazı animasyonları falan gibi..

(not: kendi demo'mu vb ile kodlayarak yapmayı denedim pek çok kez.. Ancak yorucu oluyor açıkçası..)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
TheCotanak

MesajTarih: Sun Jul 04, 2004 12:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yahu bir cevap..
Başa dön
none

MesajTarih: Sun Jul 04, 2004 2:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

tam olarak ne kadar mesafe katettigini bilmiyorum ama kendi tecrubelerime gore sunu soyleyebilirim, eger uzmanlastigin bi alan varsa ismi pek duyulmamis gruplara (yabanci) mail atip once kendi alaninda bir takim isler yaparsin, sonra elemanlardan olabildigince cok sey ogrenmeye bakarsin Smile en iyi ve en hizli ogrenme yolu bu bence.

hayir ben yalniz calisirim diyorsan : hugi mag lerinin hepsini okumalisin. (http://www.hugi.de adresinden indirebilirsin.) boylece bu olay nedir ne degildir konsepti anlayabilirsin.

http://www.hornet.org/ gibi sitelerden source code temin edebilirsin farbrausch bile bazi introlarinin source code unu yayinladi. bunlari internetten bulabilirsin.

demoGL denilen yeni (artik eski) bir olusum var. seni bir cok zahmetten kurtariyor, yeni baslayanlar icin ideal.

64k intro icin ayrica texture generator a ihtiyacin var. bunun icin internette bir cok ornek kod var, ayrica hugi de aarbei nin bi elemanin cok guzel bi dokumani var onlari okumalisin.

gruplar intro/demo icin kendi toollarini yaziyorlar. once bu toollari incelemen cok buyuk bi mesafe katetmeni saglar. bir cok grup kendi toollarini release etti. ornegin smode herne kadar kisitlamalari olsada seni kod zahmetinden kurtariyor, yine aardbei nin texture generator tool u da oldukca kullanisli,

ve... farbrausch 3d engine i texture generator u packer i ivir i ziviri dahil komple setini yayinladi. tool konusunda bu programi incele derim. ben herseyi biraktim bu programla sabahliyorum. farbrausch coder larinin sana sundugu konfor inanilmaz. program icin bu forumdaki duyurular alanindaki basliktan daha fazla bilgi alabilirsin.

kullanacagin muzikler icin: demo yapacaksan mp3 kullanacaksin zaten, ama 64k intro da ya modul kullanacaksin yada kendi software synthesizer ini yazacaksin.

turkiyede bu konuyla urasanlarin sayisi cok az, bilgi alabilecegin fazla yer yok ama bu konuyla ilgili ciddi calismalar icinde olanlarin arasinda bu sitenin admini de var. ondanda bilgi alabilirsin.

(son olarak 2 kere "demoscene yapmak" demissin sanirim yanlis yazmissin Smile demoscene demo ureten gruplarin tamamini tanimlamak icin soylenilen bir kelime)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
TheCotanak

MesajTarih: Sun Jul 04, 2004 2:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

İngilizce olarak düşünüp demoscene kelimesini doğru tanımladığımı düşünüp kullanmıştım. Ama söylediğin için saol.

Cevabın için çok saol.
Başa dön
none

MesajTarih: Sun Jul 04, 2004 3:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

eger software synthesizer yazmak istersen buyuk bi zorlukla karsilacaksin. cunku bu isin tricklerini ogrenebilecegin neredeyse hic bir yer yok. audio programlamaya gireceksin direk ve kendin kesfedeceksin bu isi.

softsynth leri incelemek istiyorsan farbrausch un softsynth i viruz2 nin player ini ve bir kac intro muzigini yayinlamisti internetten aratabilirsin ayrica AND in toollarina bakabilirsin.

http://and.intercon.ru/seqgen.rar
http://and.intercon.ru/msgen.rar

birde bu AND denen adami iyi incelemelisin. tum tek basina intro yapmak isteyen adamlar bu AND yuzunden gaza geliyor. sitesinde azda olsa bilgi var zoom3 adli introsu icin kisa bi pdf dokumani var

http://and.intercon.ru
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
TheCotanak

MesajTarih: Sun Jul 04, 2004 4:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Audio olayına girmeyeyim ben en iyisi.. Uğraşmayayim şimdi. Kendimi geliştirdiğim konulara devam edeyim o zaman Very Happy

Ama demo olayına bakacağım bir ara mutlaka..
Başa dön
lucifer

Nereden: Istanbool

MesajTarih: Fri Aug 13, 2004 7:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Demo sirf kod diil bence. Eski demolarda 'aha bakin ne kaddar gusel 48k poly obce basiyorum' gibi sheyler vardi. Ama artik dx var gl var... Son zamanlarda gordugum demo'lar cogunlukla oyun motoru tadinda seylerle yapilmish kisa filimlerdi. Artik o eski 303 gibi demolarin ortaya cikabilecegini sanmiyorum... Ciksa da zevk vermez herhalde. Artik kimse bilgisayar ekraninda gordugu birseye hayranlikla bakmiyor. Nvidia'nin developer site'indaki demolar bile fazla hayvani...

Yani, ben simdi demo yapiim desem, kod olarak, ne yapabilirim ki? Software 2D bump mu yapicam? Bunu nasil demolastirabilir ki insan, 4096x4096 bitmap'e mi bump yapicam da cok iyi programci oldugumu kanitlicam? Winamp'in avs'si bile benimkinden etkili olur herhalde...

Yok, ben artik democuluk diye birsey kaldigina inanmiyorum... Ama soyle guzel muzikli, rengarenk birseyler olursa da seyreder miyim...seyrederim tabii niye seyretmiyeyim ki...

Regards,
Lucifer.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Grafik, Modelleme ve Tasarım Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız