Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - Avabot - Ay Cengaverleri
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

Avabot - Ay Cengaverleri

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Sith

MesajTarih: Thu Jun 24, 2004 1:52 am    Mesaj konusu: Avabot - Ay Cengaverleri Alıntıyla Cevap Ver

(uzun suredir forumlarda takilmiyordum, herkese selamlar Smile )
avaturkun yeni maskotlari icin ufak flash oyunlar programlama fikrinden cikti bu Ay Cengaverleri... ehm neyse oynamak icin www.avaturk.net/forum a girip sag ustteki "Avabot Arenasi" linkine tiklayabilirsiniz, sonra bir server, silah ve takim secerek oyuna giriyorsunuz vee iyi oyunlar! Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
deniz
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Nereden: Ankara

MesajTarih: Thu Jun 24, 2004 9:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ehehe.. hocam soldat yapmışsın.. Very Happy .. güzel ya.. eline sağlık, yanlız hareketler pek yumuşak değil, çok atlama oluyor.. lag dan mıdır acaba??
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Sith

MesajTarih: Thu Jun 24, 2004 10:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

karsindaki adamda atlamalar olmasi dogal... yani gelistirdigim teknikten bahsedeyim nedenini anlayacaksin;
diger oyuncularin x,y koordinatlariyla beraber x ekseninde hangi yone hangi hizda gittikleri ve y ekseninde hangi yone hangi hizda gittikleri serverda saklaniyor, karsidaki adam bunlari aldiginda oyuncular hizla sabit x,y degerine ilerliyorlar ve oradan itibaren bahsettigim hizi tutan degiskenlere gore x ekseninde belli bir hizda ilerlemeye y ekseninde belli bir hizda ilerlemeye basliyorlar. Simdi bu lagi azaltmak icin gelistirdigim sistem, yani oyuncular bir kere ilerleyip oldugu yerde durup, tekrar veri geldiginde bir kere daha ilerleyip oldugu yerde durmasin diye gittikleri yone ilerlemeyi surdurmelerini sagliyorum. Yanliz bahsettigin takilmalar burdan cikiyor. Yani tam veri transferi gerceklesince adam o yone ilerlemeyi keserse karsi taraf onu o yone ilerliyor goruyor , tabi bir sonraki transferde problem cozuluyor ve normalden daha uzak bir noktaya gitmis olan oyuncu bir anda baska bir tarafa ilerlemis gozukuyor... (amma uzun yazdim) Smile neyse... e sonucta oyunu 5 gunde kodlayip grafiklerini hazirladim, daha uzun ugrasmak isterdim ama SpellCasters var su anda ugrasilmasi gereken Smile
Başa dön
Nomax

Nereden: Bakırköyden.Yeni taşındık da...

MesajTarih: Thu Jun 24, 2004 12:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Güzel bir çalışma sith kardeş tebrikler ama tanıtım yapmak lazım serverlar boş.Bu arada konuyla alakası yok ama Black_Knight'dan haber alabilen varmı adamı kaç aydır online görmüyorum.Seninle muhabbeti var diye soruyorum...yine tebrikler serverlar dolsa da oynasak...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
ferit

Nereden: Jandarma

MesajTarih: Thu Jun 24, 2004 12:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

vay roket jumping felan gelmiş.. o helt paketleride iyi.. kisme yok ama Very Happy 1kişi var diyodu yoktu.. eğlenceli...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
ferit

Nereden: Jandarma

MesajTarih: Thu Jun 24, 2004 1:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yannız ufak bi sorun var teke tek kapisiyoduk elamanda cok lag vardi galiba bir suru roket attigimi soyledi ayni anda halbuki 2 tane atiyodum.. sonra hile yaptimi sanip cikmis galiba

o an kac kisi oldugu nerde gozukuyo ben goremedim Very Happy yani 2 saat adami aradim kendi kendime konustum megerse cikmis adam.. bide roketlerimin gudumlu olduguunu soyledi...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Sith

MesajTarih: Thu Jun 24, 2004 1:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Nomax demiş ki:
Güzel bir çalışma sith kardeş tebrikler ama tanıtım yapmak lazım serverlar boş.Bu arada konuyla alakası yok ama Black_Knight'dan haber alabilen varmı adamı kaç aydır online görmüyorum.Seninle muhabbeti var diye soruyorum...yine tebrikler serverlar dolsa da oynasak...

valla bende gormuyorum blacki hic... bu arada serverlar aksam dolu oluyor, dun mesela ne zaman girsem birileri vardi...

@ferit: Simdi sen birini vurunca roketin mutlaka gidip onu vurur... e gudumlu tabikide? diger adam ne saniyorki? uzerine tiklayabilirsen birinin vurdun demektir? Smile

ayrica bugun biriki bugfix yapacam, bitince haber veririm Smile
Başa dön
Sith

MesajTarih: Thu Jun 24, 2004 5:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

olunce cikan ikonla ilgili ve nesne etkilesimiyle ilgili olan buglari duzelttim... artik oyunu daha gelistirmeyi dusunmuyorum.. avaturkten gelecek isteklere bagli.. buyuk olasilikla baska avabot oyunlarida hazirlanacak..
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız