Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - Trt 1 deki oyun...
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

Trt 1 deki oyun...
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Konu Dışı
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Takashi

Nereden: Ankara

MesajTarih: Thu Dec 30, 2004 12:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yanlış bilmiyorsam o oyun üyelerimizden Darklight(O şimdi askerde)'ın yazdığı bi oyun du, grafiklerini de izmir'den Levent hazırlamıştı. Ama emin değilim, bir ara bilgisayarda bakmıştık Dark'ın evde, haftasonları yayınlanıyordu falan filan, belki o değildir
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder MSN Messenger
vmeydaneri

MesajTarih: Thu Dec 30, 2004 1:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

abi darklight in ismi cem mi cunku oyunu programliyan cem diye biri yaziyodu son kisimda arti bir cok alanda gorev almis bu proje icin..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
ferit

Nereden: Jandarma

MesajTarih: Thu Dec 30, 2004 1:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

evet isimler cok hizli gecti ben trt int te sonunu yakaladim programin.. programlayan da cizende Cem Ulu diye geciyordu..... Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
scg

MesajTarih: Thu Dec 30, 2004 2:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Darklight ın bu oyunla bir ilgisi yok. O trt için başka bir oyun programlamıştı. Pabucu yarım isimli bir çocuk programi içindi..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Takashi

MesajTarih: Thu Dec 30, 2004 11:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tamam bağırma scg, dedim ya belki o değildir diye. Bir ara msn de online ol bir zahmet, konuşalım
Başa dön
Nomax

Nereden: Bakırköyden.Yeni taşındık da...

MesajTarih: Thu Nov 24, 2005 12:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Geçen gün can sıkıntısından tv ye bakarken kasaba oyununa denk geldim.Gören var mı bilmiyorum ama oyunda gelişme olmuş.Oyun artık 3rd person ve bir terrain üzerinde geçiyor.Rastlarsanız 1-2 dakikanızı ayırın bakın.Acaba programcıları kaç para alıyordur.Bir ay içinde çok daha kalitelisini yapabilirim şahsen.Çok bir para alıyorsa kıskanıcam...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
DoganBir

Nereden: İstanbul

MesajTarih: Thu Nov 24, 2005 1:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Oyunu yapanlarla yapılmış bir röportaj.

http://www.oyungelistirici.com/modules.php?name=News&file=article&sid=2
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et
sinan

Nereden: GaziantepG-MAX

MesajTarih: Thu Nov 24, 2005 1:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben o oyunda kullanılan karakterlerin modellemesinden nefret ettim şahsen.Ucubeye benziyolar(Gerçi hiç ucube görmedim ama).Bi de çocuk dirimi seçince adam;"Dirimi ben de çok seviyorum"demez mi.Ağlayasım geldi.Zati arada sundukları kasaba animasyonu berbat.Bence hiç özenmemişler.Hepimizin 2-3 saatte hem de yemek yerken yapabileceği basit bir oyun...
Başa dön
malihsen

Nereden: Balıkesir

MesajTarih: Thu Nov 24, 2005 1:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

En azından yaratık ağaçlara takılmıyor Rolling Eyes
Başa dön
Hunturk

Nereden: heavy metal aleminden

MesajTarih: Thu Nov 24, 2005 4:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sinan demiş ki:
Hepimizin 2-3 saatte hem de yemek yerken yapabileceği basit bir oyun...

Tabii canım ne demezsin 2-3 saatte uyurken yapılacak bişey bu. Hatta geçenlerde uyuyordum rüyama akın akın kodlar, grafikler geldi. Laughing Laughing

Yahu saçmalama arkadaşım, olay basit görünüyor olabilir ama bunun bir TV çalışması ve yapan adamlarında aslen oyun geliştirici olmadıklarını iyi idrak etmek gerekiyor.

Bizim tek sorunumuz yapılan işin kıymetini bilmeyişimiz. Başkalarının yaptıklarını küçük görmemiz.

Ben bu oyun yapma hevesine DX Ball diye bi oyun nedeniyle kapıldım hala DX Ball gibi bir oyun yapmış değilim. Şimdi senin gibilerine sorsak oda nedir yahu ben onu bisikletimle cross yaparken yazarım dersin.

Bence başkalarının işlerini tartışmaya açabilmek için önce kendimizin bişeyler yapmış olması gerekir. (Teknik konularda)

Kolay Gelsin.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Nomax

Nereden: Bakırköyden.Yeni taşındık da...

MesajTarih: Thu Nov 24, 2005 5:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

malihsen demiş ki:
En azından yaratık ağaçlara takılmıyor Rolling Eyes

Neden çamur atarsın ki şimdi? Ben "soğuk kabus" daha iyi mi dedim? Fesupanallah ya....

2-3 saatte yemek yerken böyle bir oyun yapana ne isterse veririm.Benim kastettiğim 1 ay boyunca gece gündüz çalışarak rahatça yetiştirilir.Tabi modelleri, haritayı, kodları, sesleri ve müzikleri, iki boyutlu çizimleri yapan birer arkadaş olduğunu düşünürsek...
Başa dön
LorenSoth

MesajTarih: Thu Nov 24, 2005 9:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Oyunu geliştiren ve çoğu kısmından sorumlu olan kişi Cem ULU dur. Kendisi aynı zamanda TRT de calısmaktadır, esas uzmanlığı ise müziktir , oyun yanlıs hatırlamıyorsam true vision motoru kullanılarak geliştirildi ve geliştiriliyor.Cem neredeyse tüm zamanını bu işle harcamaktadır.Epey emek verdi diyebilirim. Grafik bakımından su an ismini tam hatırlamadıgım bi arkadaşıda ona yardım ediyor . Wink
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder
TheCotanak

Nereden: Istanbul

MesajTarih: Fri Nov 25, 2005 3:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Cem Ulu bu siteye de uyedir.. Bu nedenle -ve aynı zamanda ahlâki acilardan- emege saygisizlik etmeyiniz..

Yoksa bu mesajlari neden silmedim diye msn'den bana kafa atar, tekme savurur eheheh..
Başa dön
TheCotanak

Nereden: Istanbul

MesajTarih: Fri Nov 25, 2005 3:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ayrica, kasaba istisnasiz apayri bir basaridir. Bu konuda bir fikriniz yok ki boyle ahkamlarda bulunasiniz ey uyeler...
Başa dön
malihsen

Nereden: Balıkesir

MesajTarih: Fri Nov 25, 2005 12:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Nomax demiş ki:

Neden çamur atarsın ki şimdi? Ben "soğuk kabus" daha iyi mi dedim? Fesupanallah ya....

Benim dediğim adamların yapay zekayı yaptıklarını söyledim . bunu nedenle Takılmadığını söyledim .Blitz3d nin sitesinde böyle bir örnek vardı ona bakabilirdin anladında söyledim . Ben kötülemektense sonuçları ve nasıl çözümleyeceğini söylerim daima. Kasaba'nın da bazı kamera hataları var fakat yinede güzel çocular için yapılmış bit oyun olması ve bu kadar iyi olmasa idi çöp,yıldız,çiçek toplamaları ve en sonuda karakter ve yer seçimi yok kapılar .... yani trt de bu oyunu tuttu . yok şimdi ye kadar gönderebilirdi . hugo'nun o kadar yer değiştirmesi gibi olabilirdi.Oyunun hatasını belki o programlamacı göremeye bilir fakat başkaları görebilir. Ben Emeğe saygı gösterim ben öyle futbolculara yok teknik direktörlere "yok A takımı 4-5-3 ile oynasa yok kemal'ın top aşağı atsa" bu gibi hem hayatında top oynamamış yorumlar yerine bu işide bilen kişilerin konuşması gibi .Nomax ben şunu diyorum bende biliyorum yapay zekanın zor olduğunu fakat.Çalışmaların gelişmesi için bazı kişilerinde sözü ister dinleyecen istersen dinlemeyeceksin.Bu gelişmler altında bir programlamacının tek başına bir çok işi yapması kolay gibi gözükebilir fakat bunların insan psikolojini bozmaz.Son yazdım satırlardan bir şey anlamamış olabilirsiniz.Yani şunu diyorum Programlamacını işi yapaya zordur.Bu arada TheCotanak bir kaç kelime söylemek istiyorum .Cem ulu siteye üyedir diyorsun fakat siteye ne yazmış kendisi. Şunu demek isitiyorum oyun yapmak için bazı şeylerden geçmek yada geçmemek tek bir kişinin düşüneceği veya tek düşüneceği bir şey değil. Buradan cem ulu yada bir sesleneyim.Sevgili Cem ulu bu oyunu bizle baylaşabilecekmisin . Yoksa Trt'te izin vermez mi.Oyun oyun oyun bir oyun yapımcısın hayatı oyun zaten.Yazdıklarımı son verirken bütün bilgisayarcı büyüklerimin ellerinden küçük gözlerinden öper ve sözlerime burada son noktayı koyarken Oyunyapimi.org taki yazı yazmayan fakat üyeli devam edenleride şu konuda uyarıyorum niye neden niçin buraya üye oldunuz. Tek Bir kelimede yazabilecek kadar bilginiz yokmu .Yoksa ziyaretçimisiniz.Burada bana izin veren TheCotanak abimize de teşşekür ederim.ve Deniz abinin benim yazılarımı ne düzenleyeceğinide söyleyim.Yazılarıma son verirken Cem Ulu'nun tek bir yazı yazmadını düşünüyorum . TheCotanak abide onaylar inşallaha

Yazan :Malihsen/Balıkesir
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Konu Dışı Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız