Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - Deliren moderatör ne yapar?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

Deliren moderatör ne yapar?
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Konu Dışı
Önceki başlık :: Sonraki başlık  

Deliren moderatör ne yapsa beğenirsiniz?
Ban yetkisi olmadığı için, gereksiz konu başlıklarını silsin...
20%
 20%  [ 9 ]
Bütün mesajları tarayıp 0-12 yaş zeka aralığında yazanların mesajlarını temizlesin...
6%
 6%  [ 3 ]
Moderatörlükten istifa edip "Path of Neo" oynasın rahatlasın...
4%
 4%  [ 2 ]
Şöyle bi gezinsin gelsin, Belki içi açılır, dimağı genişler...
2%
 2%  [ 1 ]
Bi daha tek kelime etmesin, otursun delirsin (banane? diyenler için özel şık)
6%
 6%  [ 3 ]
Biz onu seviyoruz, ne olursa olsun bizimle kalsın (canımız-kanımız o bizim)
11%
 11%  [ 5 ]
İçinden ne geliyorsa onu yapsın...Şahsen ben destekçisiyim...
18%
 18%  [ 8 ]
Bilemiyorum...Zaten benim de canım sıkılıyor...Yeni konu açıp tartışma çıkarayım bari...
2%
 2%  [ 1 ]
Cumhurbaşkanı ilan edilsin! Ban yetkisi verilsin, hatta istediği zaman siteyi kapatabilsin...Gestapo olsun!
27%
 27%  [ 12 ]
Toplam Oylar : 44

Yazar Mesaj
tetanoise

Nereden: Ankara

MesajTarih: Fri Nov 18, 2005 1:33 pm    Mesaj konusu: Deliren moderatör ne yapar? Alıntıyla Cevap Ver

Evet soruyorum...hatta anket yapıyorum...
Forumları okudukça delirmemek, kriz geçirmemek işten değil...
Nedir bunlar yahu? ne zaman türediler?

Aynı kişilikle 3 farklı kullanıcı profili yaratıp ilgi çekmek isteyenini mi ararsınız...
"bizim okulda kız yok" deyip açık adres vererek, ortamı bir nevi "yonja.com"a çevirenini mi ararsınız...
Agresif görüneyim deyip her mesaja toslayanını mı ararsınız...
Çalıp-çırpıp "ahanda bunu da ben yaptım...çalıyorum ama ne için önce bir sorun? Vatan için kardeşşiimmm!" diyenini mi ararsınız...
Canı sıkılıp playlist yazanını, yetmeyip de ona "niye playlist yazdın kardeşim?" diyenini mi ararsınız...
Hip-Hop mu Metal mi diye tartışan, islam mı iyi hristiyanlık mı diye birbirini yiyenini mi ararsınız...
"Atatürk insan üstü zekaya mı sahipti? Yoksa sen ben gibi o da insan mıydı?" diye tartışanları mı arasınız...
İş gönderip "yok mu yaw yorum yapan" diyenini mi ararsınız...
"Gonca, Meral, Ayşe, Hande, Duygu" kullanıcılarının açtıkları başlıklara gelen post miktarının normal konulardan 3 kat fazla olmasına mı yanarsınız...
0-12 aralığı yüzünden delirip her geçen gün biraz daha saçmalayan kıdemli üyelerin haline mi yanarsınız...

Hiç bilemiyorummm....
Boğazımdaki atardamar derimin altından öyle bir kabardı ki içinden geçen kanı bile görebilmeniz mümkün...

ARKADAŞLAR...
sıkıldım bende artık...ve yoruldum da toparlamaya çalışmaktan...
Hakkaten söyleyin bakalım ben ne yapayım...

Anket sorularını ciddiyetle oylamanızı temenni eder,
Aksini belirtmedikçe "Küfür, basitlik, aşağılama, vs..." içeren hiçbir mesaj ve başlık içeriğine bir daha dokunmama konusunda kararlı olduğumu da belirtirim...

Ha, yazarken de lütfen imla kurallarına dikkat edin, TDK zabıtı yapmayın beni burada...

Sevgiler, Saygılar...

müdüriyet'den: tetanoz
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Ragnor

Nereden: Bursa

MesajTarih: Fri Nov 18, 2005 1:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Internet temelinde anarşist bir oluşumdur değil mi?
Yani genel olarak bir patron, yönetici vs yoktur.
Forumlarda böyledir denebilir (admin ve modların varlığına rağmen).
Bence bu anarşizm (internetteki) (gerçi eski günlerde kaldı ya neyse) internetin temelidir. Ama sorun şudur anarşizm gelişmiş bireylere uygun bir idare biçimidir.
Internette popülerleştikçe beyni gelişmemiş bireylerin saldırısı altında kaldı. Önce IRC gitti. Sonra diğerleri. Artık genel konulu forumları bile geçip teknik konulu forumlara saldırmaya başladılar.
Aslında gönlümden geçen bu forumun adminlerine moderatorlerine hiç iş düşmesin. Herkes kendi kendinin moderatorü olsun. Ama işte internet adabı öğrenmeden ortama balıklama dalan gerzekler olunca olmuyor.
Utanıyorum aslında anketteki en ağır, en baskıcı tercihi seçmiş olduğumdan dolayı, ama siz söylein bir koyundan daha zeki olamayan, sağ duyusuz canlı türlerinin işgali altında ne yapabiliriz başka? Crying or Very sad

Son olarak bir dileğim var. Arkadaşlar oyunyapimi.org bir forum değil bir site ama ne yazık ki forumu çok daha ağır basıyor. Bence diğer kısımlara ağırlık verirsek işler belki biraz daha iyiye gider.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
vmeydaneri

MesajTarih: Fri Nov 18, 2005 1:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Aslinda çözümler var mesala benim diger forumlardan gördüklerim.

-Tekno TV de Geri Dönüşüm kutusu diye bir forum açmışlar yani yanlış olan işe yaramıyan mesajlari kilitleyip oraya atıyorlar böylece kimin ne halt yedigini hem bizde görüyörüz hemde geri dönüşüm kutusundaki mesajlar ana ekrana cıkmıyor.

-Tr3d.com normalde o siteyi takıp etmesemde uygulaması çok güzel katı kurallar koymuşlar ve uyguluyorlar..Orda yapılan ne mi?
Şudur : Kım yanlış bir mesaj atar veya cevap verirse uyarıyorlar ve kim olursa olsun mesaji siliniyor uzaklaştırılıyor..Yani burda suçlu olan mesaj içeri kötü olsada olaya cevap veren tetikliyen kişilerdede olabilir halbuki o başlığa kimse cevap vermese o kişi anlıycakkı burda belirli bir düzen var ona uymam gerek...

-Gamedev.net ve tekno TV , gamedev.netde yanlış foruma yazılan mesajlar dogru foruma taşınıyor veya konu dışına taşınıyor.Tekno TV de ise aynı konu varsa o konuya yönlendirilip o mesaj siliniyor.

-Burda diyecem o ki stromada demişti bu tarz açılan mesajlara Yüz vermeyin verdiginiz sürece karşınızdaki onunla ilgilendiginizi sanıp bu hareketlere devam ediyor halbuki kimsenin onu takmadıgını anlarsa bu tarz mesajlarin OYUNYAPIMINDA yerinin olmadıgını anlayıp burda durmuyacagı kesin bir şey.

-Eğer olaylar engellemek istiyorsanız sıkı yonetim şart çünkü bu tarz bir yönetim olmassa herkes kafasına göre takılaçaktır ..

Kim olursa olsun forumun kurallarina uymayanları anında uyarıp mesajada mudahele etmek gerek...

mesala forum kurallarını okuyorum ve herkes bu kurallari cigniyor..

Bu kurallar devamlı hatırlatılmali en çok çıgnene kural ise su:
Alıntı:
1) Forum kapsamı dışındaki konularda mesajlar yazmayınız. Bir soru soracağınız zaman konunun hangi forumun kapsama alanına girdiğine dikkat ediniz.
2) Mesajlaşmalar sırasında açılan konunun amacına aykırı olan yazışmaları sürdürmeyiniz.
3) Kişisel sataşma, atışma, saldırı içeren mesajları foruma atmayınız. Kişisel mesajlaşmalar için sitemizin "Kişisel Mesaj" özelliğini kullanınız.
4) Sorulan soru yada tartışılan konu hakkında bilginiz, tecrübeniz yada yönlendirmede bulunabileceğiniz donanımınız yoksa boşu boşuna cevap yazmaya kalkışmayınız. Forumlarda gürültü kirliliği yaratan mesajlara itibar etmeyiniz.
5) Forumlarda yasadışı içerik taşıyan mesajlaşmalarda bulunmayınız. (oyun - program cracki, seriali isteme-gönderme.. kopyalanması yasal olmayan e-book ları isteme-gönderme vb..)

yani hepsi nerdeyse konuyla alakası olmayan mesajlara lütfen itibar etmeyin o zaman bayagı bir sey düzelcektir.Bu sadece moderatorlerin degil mesaj yazanlarinda üzerine düşen birşey...
Başa dön
devreci

MesajTarih: Fri Nov 18, 2005 2:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bence modlar söyle yapsın, bu işle adam akıllı uğraşan, bişeyler üretebilen üyeleri siteden uzaklaştırsınlar Evil or Very Mad . Böylece seviye gittikce artacaktır Cool
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
vmeydaneri

MesajTarih: Fri Nov 18, 2005 2:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Devreci :
Alıntı:
Bence modlar söyle yapsın, bu işle adam akıllı uğraşan, bişeyler üretebilen üyeleri siteden uzaklaştırsınlar . Böylece seviye gittikce artacaktır

O zaman abi soyle yapalim .2 kısım olsun.

1-YEni basliyanlar Herkese acik ama yazilanlar ana ekrana cikmiyacak yandaki ekrana.

2-Referans gerektiren kisim bu isle gercekten ugrasan ve profilini tamamen yazmis gondermis ve baska 1 referans ile foruma davet edilen kisiler...Boylece bu forumlar yandaki menude gozukur ve gercekten bu isle ugrasanlar mesajlasir.

Boylece kimseye kısıtlama yok herkes mesaj atabiliyor ama gercekten ugrasanlari diger konularla rahatsiz etmemis oluyoruz...

diyorum..
Başa dön
mentat

MesajTarih: Fri Nov 18, 2005 2:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

vedat temelde haklısın ama zaten eski ve bilinçli üyelerin çoğu bu tür uzayan anlamsız tartışmalara girmiyor benim gördüğüm. eskiden bu tarz (problemli diyelim) bir adam gelirdi ve bir süre çevreye rahatsızlık verdikten sonra çeker giderdi, ban'e bile gerek kalmaksızın. ama artık durum bence biraz daha farklı, bir grup tip kendi aralarında anlamsızca laf ebeliği oynuyor ve direk huzur kaçırıyor.

ban zaten doğru bir çözüm değildi hiçbir zaman, internetin bu anarşik ortamında hakikaten pek işe yaramadığı da ortada (bu sabah 4 kişiyi daha ban'ledim).

daha sıkı kontrol ve tedbirlerin alınması şart gibi gözüküyor. belki foruma yeni üye alımını durdurup, sadece referans ile üye alabiliriz. örneğin teta, ali diye bir adamın siteye üye yapılmasına referans verir, üye yaparız, ali terbiyesizin teki çıkar, biz de hem aliyi hem tetayı banleriz siteden.

forumların sitenin belkemiği olduğu malesef bir gerçek. bunun yerine daha fazla haber, belki daha fazla yazının olduğu, içerikle doldurduğumuz bir site olması daha iyi. aslen bu "problemli" diye rahatsız olduğumuz üyeler ve mesajları olmasa buradaki forum aktivitesi de yarı yarıya düşer bence. sonuçta yazı yazabilecekler yazılarıyla, yazamayan da haber önerileriyle siteye katkıda bulunsunlar lütfen.

ne diyorsunuz referanslı üye alımına?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
mentat

MesajTarih: Fri Nov 18, 2005 2:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

@vedat: bir önceki mesajımda yazdıklarım senin ilk mesajına cevaben idi, aynı anda yazmışız son mesajları.. hemen fikrimi de yazayım, sol tarafa yeni başlayanları almazsak, bu sefer gerçekten yeni başlamaya çalışan, problemsiz bir yeninin mesajları hiç gözükmez, cevap almaz ve dışlamış oluruz. belki konu dışı gibi ayrı bir grup olur, hatta tamamen konu dışı solda gözükmez, onun yerine yeni başlayanlar gözükür..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
vmeydaneri

MesajTarih: Fri Nov 18, 2005 2:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

@mentat:
O zaman onu şöyle degiştiriyorum yeni başlıyanlar degilde yeni üye olanlar diye bir bölüm olur o ana ekrana çıkmaz orda belirli bir mesaj atan(atiyorum 100 mesaj veya üstü) ve gerçekten bu işle ugraştıgına kanaat getirdiklerimizi ana foruma davet ederiz..
Başa dön
mentat

MesajTarih: Fri Nov 18, 2005 2:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bu güzel olur bence de. fakat sanırım nuke böyle birşeyi desteklemez, ek bir modul falan yazmak/kurmak gerekir, kotarabilir miyiz bilmiyorum. yaparım diyen çıksın öne bence, müracaat deniz..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
tolga

MesajTarih: Fri Nov 18, 2005 2:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

referans sitemini destekliyorum. Yeni üyeler ve forumun oyun yapımı ile ilgili kesimlerini kullanamayanlar giğer ve sorular diye iki ayrı bölüme mesaj atabilsinler. Bunlar soldaki menüde gözükmesin. Üyeler içinde puanlama sistemi, beğenilme-rating- oranı gibi değer olur. Buna göre değerlendirilir. Bunun kuralları ayrıca belirlenir.
Başa dön
tetanoise

MesajTarih: Fri Nov 18, 2005 2:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

referans sitemi ve sanırım anladıklarımdan yola çıkarak dandik bir akış şemasında olayı böyle toparlamaya çalışmak mantıklı mıdır?

Başa dön
DG

Nereden: Eskişehir

MesajTarih: Fri Nov 18, 2005 2:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Deniz askere gitmeden önce böyle bir şeyi yapabileceğimi söylemiştim (PM ile). Deniz ise askere gideceğini, bir süre yönetimde olmayacağını, yeni gelen yönetimin daha belli olmadığını söylemişti o zamanlar. Konu öyle kapanmıştı.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et
mentat

MesajTarih: Fri Nov 18, 2005 2:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

deniz askerde hala ama döndü de sayılır bir bakıma. gündüzleri yok.. bence buradaki tartışmadan bir genel çerçeve çıkarsa, teta ve dg, görsel ve kodsal olarak bizi oyunyapımı++'a taşısınlar. deniz ile son konuştuğumuzda o da benzer düşüncelerdeydi..

en önemli kriterler:
olabildiğince sade olsun, yeter ki hızlıca hayata geçsin. (bakınız eski cgbug)
olabildiğince güvenli olsun (bakınız, dağa küsen lamerlar)

teta bu arada o şemadan hiç bişi anlamadım.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
tetanoise

MesajTarih: Fri Nov 18, 2005 3:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Mentatım...
Şimdi bakınz ki ortak görüş olan referans sistemini de bir şekil entegre etmek icab eder sisteme, lakin...bu şema şöyledir ki;

Genel bir "Ana Forum" alanı mevcuttur...
Bu forum alanında 2 özel alt alan mevcuttur...

Birincisi, yeni üye olan kullanıcıların ve başlangıç seviyesi kullanıcıların yazabileceği "Yeni Başlayanlar" (yada adı her ne ise...) alanıdır.

Diğeri biraz daha end-user olarak tarif ediebilecek orta-üst sınıf kullanıcıların yazabileceği "Orta-Üst Seviye" forum alanıdır.

Vedat'ın dediği "alttan-üste çıkma / terfi etme / davet edilme" mantığını da işin içine koyarsak...Yeni başlayanlar alanında rüştünü ispat etmiş bir kullanıcı üst-orta sınıf'tan davet alır ve "Havuz" alanına geçer...Ancak havuz alanına geçmiş olan kullanıcı orta-üst seviye forum alanındaki tüm "Alt Forum" alanlarına yazamaz...Sadece okuma yetkisi vardır...

Havuz'da bekleyen kullanıcılar, orta-üst grup tarafından onaylanıp, kabul görürlerse "Alt Forum" alanlarında tam yetkiye sahip olurlar ve süreç böylece akıp gider...

Evet...farkettim de "Bekleme salonu" ne kadar da gereksiz olmul değil mi?
Lakin ben ki, bir sefil grafiker ve bir deli moderatör olarak ancak bu kadarını düşünebilmişim...

Neyse...kısaca plan budur!
Ha "-Hadi yapalım, hadi bitirelim" dersek de görsel tasarım anlamında elimden gelen tüm desteği biricik OY.ORG'umdan kesinlikle eksik etmem.
Bunu enine-boyuna tartışmak ve bir nihayete erdirmek gerekir netekim,
Yapalım öyleyse...

Sevgiler, Saygılar...
Başa dön
devreci

MesajTarih: Fri Nov 18, 2005 3:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

mentat demiş ki:
(bakınız, dağa küsen lamerlar)

bari yaptığınız yerdeki modları üyeler şeçsin Evil or Very Mad .

evet lamerim ama dağ kim? senmisin Laughing eşk.. lamer olup semeri başkasına yüklemeyelim pls.
ayrıca tavşan olup küstüğüm dağ sen değilsin Wink

neyse saçma mesajlar atıp daha da morelleri bozmiyim bye herkeze
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Konu Dışı Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki
1. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız