Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - 2D Animasyon Kısa Teknik Herkes Yapabilir...
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

2D Animasyon Kısa Teknik Herkes Yapabilir...
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir, cevap yazamaz ya da mesajları değiştiremezsiniz    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Grafik, Modelleme ve Tasarım
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
proximity

Nereden: istanbul

MesajTarih: Mon Nov 14, 2005 4:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar ben de size 2d animasyon programı önereyim. Adı CreaToon. Daha çok çizgi filmlere animasyon yapmak için dizayn edilmiş ama oyunlar için de kullanılabilir. İnternette demo versiyonunu bulabilirsiniz. Ben de yeni oyunumda animasyonlara büyük önem veriyorum, bakalım hangimizin animasyonları daha iyi ve daha TÜRK insanına benzer olacak Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
lion

MesajTarih: Tue Nov 15, 2005 10:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

evet haklısınız dükümanları vereceğim siteye daha doğrusu dersleri yani bu 2D animasyonları şimdilik siteye attım 2D araçlar bölümünde görebilirsiniz. Şimilik bu render olayı yüzünden dersleri vermekte biraz geri kaldım bu 2 gün içinde yeni dersler yazacağım şimdiden herkese başarılar
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Dj_cat

MesajTarih: Tue Nov 15, 2005 11:51 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

çok güzel bir proje ben daha öncede gif movie gear adlı programı kulanıyordum ama böyle özelliklerinin olduğunu bilmiyordum derslerinizin devamını bekleriz harbiden de senin gibi 3 - 4 kişi olsaydı bilgilerini herkes ile paylaşmak isteseydi. türkiyede şimdi oyun yapmakta diğer yapancı kişilere yetişirdi ben buna inanıyorum eminimki çok güzel yeni derslere vereceğine inanıyorum ve diğer arkadaşlara gelirsek sizlerde bilgilerinizi insanlarla paylaşın ben bileyim diğeri bilmesin şeklinde olmaz ölümemi götüreceksiniz bilgilerinizi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
lion

MesajTarih: Wed Nov 16, 2005 10:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Evet Arkadaşlar Yeni bir Ders ile Tekrar Karşınızdayım Bu Dersimizde Bir Tıklama ile Resmin istediğiniz Bölünümü Trasparan Bir Şekilde Alabilirsiniz Aşağıdaki Linkten Ulaşabilirsiniz Derse

http://www39.websamba.com/kofimx/derslerim/neoragexn.htm

Başa dön
Kullanıcı profilini gör
linkin-park

MesajTarih: Wed Nov 16, 2005 5:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bunların hepsi the kıng of fighter sitesinden alıntıdır arkadaşlarım .. bunların hepsi hazır gif animator programını ınndırdınketn sonra gifi program sayesınde açıyorsunuz ve bur her kim ise print screen ile çekıp size yolluyor ama hiç biri de olmuyordur benden size söylemesi bende bu oyunu oynayanlardanım milet ona göre ayağınızı denk atın Cool
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Ragnor

Nereden: Bursa

MesajTarih: Thu Nov 17, 2005 12:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Biliyoruz spam yapmak zorunda değilsin!
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
the_prodigy

MesajTarih: Thu Nov 17, 2005 6:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

linkin-park demiski:
Alıntı:
bunların hepsi the kıng of fighter sitesinden alıntıdır arkadaşlarım .. bunların hepsi hazır gif animator programını ınndırdınketn sonra gifi program sayesınde açıyorsunuz ve bur her kim ise print screen ile çekıp size yolluyor ama hiç biri de olmuyordur benden size söylemesi bende bu oyunu oynayanlardanım milet ona göre ayağınızı denk atın Cool

linkin-park in yazmasi gerekende kisaca buydu
Nomax :
Alıntı:
Bu arada ders için teşekkürler, eline sağlık...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör MSN Messenger
tolga

Nereden: Ankara

MesajTarih: Thu Nov 17, 2005 11:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ellerine saglik, dökeman haline getirilmesi çok faydalı olur. Yoksa forum sayfalarında kaybolmasın.

th_prodigy: +1
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
proximity

MesajTarih: Thu Nov 17, 2005 3:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

lion yada Stephen herkimsen, yaptığın işe saygı duyuyorum ama bana hala bizi kekliyormuşsun gibi geldi. Senden tek ricam, bu gösterdiğin animsyonları King Of Fighters karakterleri ile değil de kendi çizdiğin, internette bulunamayacak bir karakterde göstermen. Mesela pala bıyıklı bir yeniçeri askeri yada bunun gibi Türk motifleri taşıyan bir karakter. Türk olması gerekmiyor ama KoF serilerinden karakterleri internetten indirip Gif programı ile sprite sprite ayırdığın sürece sana inanmamaya devam edeceğim. Lütfen daha fazla bizi salak yerine koymaya çalışma.
Yoksa ben de bilirim Street Fighter karakterlerinin animasyonlarını Gif programı ile kare kare ayırıp bunları ben çizdim demesini. Ayırdım da. Bilgisayarımda duruyor ama bunları kendimin çizdiğini söylemek büyük bir sahtekarlık ve karşındaki insanlara saygısızlık ve en önemlisi kendini kandırmak olur.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Ragnor

Nereden: Bursa

MesajTarih: Thu Nov 17, 2005 4:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Söylediği doğruysa lion gitti be dönmeyecek ve öyleyse bu yazdıklarınıza cevap gelmeyecek.
Ama şu var ki;
lion burda kullandığı sprite'ların kendisine ait olduğunu iddia etmiyor. Bu konuda herhangi suçlamada bulunmak saçma olur. Yinede ortada verilen ders bence çok gereksiz birşey. Yani bu derslerden kim ne öğrenir? Cidden ortada öğrendiğiniz birşey var mı? Bence yok. Yani kimse hali hazırdaki resimleri düzenleyerek 2d çizim yapmasını öğrenemez. Ee zaten 2d çizim yapamıyorsan burda bahsedilen düzenleme teknikleride bir işine yaramaz. Yok ben oyun grafiği yapmayacağım diyorsan git photoshop üzerine çok daha kaliteli kitap ve dökümanlar var. Neyse durum böyleyken böyle, ricam gereksizce (sövmeyin boşuna, sövüldü sövüleceği kadar) ( aynı zamanda övmeyin, övüldü zaten yeterince) mesajlarla uzatmayalım bu başlığı.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
proximity

MesajTarih: Thu Nov 17, 2005 4:23 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Gitti mi lion? Selametle Smile Ragnor iyi yazmışsın ama lion yada Stephen yaptıkları oyunun Türkiye'de çok beğenileceğini söylüyor. Sanırım oyunu Atari salonlarına satmayı planlıyorlar. Atari salonunun sahibi Kof hayranı ise sorun çıkmaz satarlar da, ya bir üçkağıtçılıkla karşı karşıya olduğunu anlayıp bunları sopayla kovalarsa Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
tolga

MesajTarih: Thu Nov 17, 2005 4:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ya birileri okuma yazma bilmiyor galiba. Pardon düzeltiyorum okuma yazma biliyorda anlamada bir sorun var. lion gifleri nasıl ayırırsın tarzında bir yazı yazmış, biride çıkıp o resimler sana ait degil diyor. İyi de zaten boyle bir iddia yokki.

Dersin kalitesi yada gerekliliğine gelince; bu ancak ihtiyacı olup zamanında bulamayanın paha biçebileceği bir iştir. Site olarak her türlü belge ve kaynak yararlı olur.

Takdire gelince iyi yapılan takdir edilmelidir ki; kötü yapılanda yerilebilsin. İkisinin birleşiminede eleştiri diyelim. Umarım lion ayrılmamıştır. Saçma bir sebepten olur giderse.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
tetanoise

MesajTarih: Thu Nov 17, 2005 4:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

tolga...tüm söylediklerini bir kez daha düşün istersen Wink
siteden silinen diğer 5 başlığı görmeden konuşmak da bir o kadar anlamsız oluyor...
Başa dön
lion

MesajTarih: Thu Nov 17, 2005 6:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Girmeyecektim siteye fakat bazı arkadaşlar bilmeden okumadan sırf bir kaç kişinin demesiyle eleştiri yapıyor. Bu Başlıkta Yazdıklarımı iyi okuyun ben demişmiyim bu Animasyonları ben yaptım diye ? yo o zaman kafadan uydurmanın anlamı yok, derslere gelirsekte dersler bazıların işine yarıya bilir biliyorum, herkes 3D ye geçti diye size önemsiz gelebilir fakat bu da var ufak demek bir şey saymayın bu dersleri mantık olarak düşürseniz güzel bir ders sırf ben yazdım diye demiyorum, ikinci dersimize bakarsanız orada anlatılmak isteyeni anlarsınız birisi ise yazmış bilmem photo shoptan yapılır bizde biliyoruzu photo shoptan en kralı yapılır fakat burada anlatılmak istenen şey ise; siz bir animasyon örneğin 25 frameden yapılmış bir animasyonu herhangi bir arka plana atmak isterseniz bunu photo shoptan kimse kolay bir şekilde atamaz düşününki 25 frame ayrı ayrı sabit bir şekilde 25 kere aynı arka plan atmak demek bir ömür demek birisi ise yazmış boş dersler the king of fightersin dersi kendi emeğimle yaparım demiş yap o zaman seni tutan mı zorlamı sana diyorum bunları ilahi yapacaksın demekki çekemeyen arkadaşlarda var birisi ise demiş kendi çizdiğin bir resmi göster the king of fighters karakterlerinden olmasın alın size çizdiğim bir asker resmi bir bir fotografa bakarak çizdim yani gerçek bir insan resmine göre animasyon çizdim

umarım bunada bir bahane bulursunuz. ha tekrar diyorum the king of fighters oyun sistemini kimse yapamaz türkiyede bu bir gerçektir. Ha belki diller sayesinde yapabilirsiniz hareketleri bilmem onu bunu yapabilirsiniz. Fakat oyun mantığını kimse yapamaz, bir çok 3D oyununda daha zordur. Biz ne yaptık biz demedikki 2D oyunu yapıyoruz, hem yapsak bile the king of fighters oyunu türkiyede almayan arcade salonu kalmaz, the king of fighters 2001 inde korsanı çinliler yapmıştı. Almayan arcade salonu kalmadı. Harbi söyleyim karta aktarma cihazı olursa romlarını ipleyip satarım Very Happy Tabiki o cihazda türkiyede yok benim ağzımdan bile çıkmadı bilmem atari salunlarna satacağız felan filan bunu anladımki önüne gelen bir şeyler uyduruyor. Peki ben dedimmi bu dersler çok iyi yapan benden baika kimse bilmiyor dedim mi yok o zaman öyle yazmanın bir anlamı yok, 3D oyunu gelirsek tüm hızımızla yapıyoruz çalıntı malıntı ne varsa atıyorum içine kimse buna bir şey diyemez, %75 oyunlarda mutlaka çalıntı bir şey vardır. Yoksa tek 3 kişi ile yapmak yıllar alır. Gerçeği söylemek gerekirse ben Textureleri tek çalıyorum bunada hırsızlık denilmez o zaman kaldırsınlar internetteki bir sürü free textureleri bizde çalmayalım buna hırsızlık diyorsanız o zaman bu işi bırakalım
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Tesla

MesajTarih: Thu Nov 17, 2005 7:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

lion silinen mesajlarında ne dedin bilmiyorum. Tarafsız biri olarak, yaptığın dökümanı beğendim, en azından benim işime yarayacak. Keşke Neo Geo emulatörünün'nün böyle bir özelliğinin olduğunu 4-5 ay önce öğrenseydim Smile ...

Çünkü atari oyunlarından sprite araklamak için ekran görüntüsü alıp sonra da Photo Shop'la ince ince kesmek hiç akıl işi değil.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir, cevap yazamaz ya da mesajları değiştiremezsiniz    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Grafik, Modelleme ve Tasarım Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız