Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - F.E.A.R
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

F.E.A.R

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Konu Dışı
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
berk

MesajTarih: Wed Nov 09, 2005 10:03 pm    Mesaj konusu: F.E.A.R Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar ben F.E.A.R adlı oyunun bir inceleme yazısını çıkardım.Hiç bir yerden kopya değildir.Sadece teknik bilgiler başka yerlerden alınmıştır.
"F.E.A.R
Korku filmlerinin sevdalıları bilirler F.E.A.R’ın ne kadar güzel bir film olduğunu.Yine bilirler ki bu korku filminin,oyununun çıkarıldığını.Yapımcılığı Monolith Dağıtımı Vivendi Universal üstlenirse.Birde oyun FPS tarzında olursa son halini birde siz düşünün.Oyunda grafik iyi,ancak oyun hep kapalı alanda geçiyor.Bunalıyor insan.Tabii alışık olanlar için durum değişir.Yinede sonuçta bir korku-gerilim oyunu atmosferlerin bunaltıcı olması doğal bir şey.Atmosferi geçtik,F.E.A.R nedir konusuna geldik.F.E.A.R uzun bir cümlenin kısaltılmışı bunu biliyoruz.Peki ya uzatılmışı nedir?Bunu hiç düşündünüz mü?Konuyu uzatmadan söyleyeyim.F.E.A.R=First Encounder Assault Recon’dur.Gelelim grafik konusuna!..F.E.A.R’ın her yerde gördüğümüz bilindik bir simgesi bir kız var.Gerçekten şahane bir tasarım.Karakterin eline,saçına ve bacağının bir bölümüne ışığı gerçekten çok güzel yansıtmışlar.Karakterler iyi modellenmiş.Öfffff! bu kadar da sıkıcı atmosfer olmaz ki!1 saattir oyunun görüntülerine bakıyorum(Mecaz anlamda).Bir kere bile iç açıcı bir görüntü göremedim.Vallahi siz gördüyseniz bana mail olarak gönderin.Dergimizin yakında Inbox-Outbox bölümü açılacak.Oraya gönderirsiniz.Neyse zaten bu atmosferlere karşılık 17+ damgasını oyunun kapağının üstüne koymuşlar(koysalar bizim ülkemizde ne yazar ki?).Grafikler güzel,ama bu güzelliğin bir dezavantajı var.Sisteminizi bayağı yoruyor.Buyrun;
“1.7 GHz CPU,512 MB RAM,64 MB GF4 Ti veya ATI 9000”
yorum sizin.Bu arada,bu inceleme yazısı ile yetinmek istemiyorsanız www.whatisfear.com resmi web sitesine bakabilirsiniz."
Umarım beğenmişsinizdir.Bu arada bu yazımı duyurular mı yoksa konu dışı bölümüne ekleyeyim mi diye ikide bir düşündüm.Böyle oyun inceleme yazılarını sizce nereye ekleyeyim.Ben konu dışını uygun buldum.İnşallah yanlış bir yere koymamışımdır.Teşekkürler!
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
berk

MesajTarih: Wed Nov 09, 2005 10:19 pm    Mesaj konusu: Re: F.E.A.R Alıntıyla Cevap Ver

berk demiş ki:
Vallahi siz gördüyseniz bana mail olarak gönderin.Dergimizin yakında Inbox-Outbox bölümü açılacak.

bunu bir açıklamak istiyorum.Şimdi bu yazı bizim bir ekibimiz var.Onun için hazırladığım bir yazı.Bunuda altını çizerek söyleyeyim.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
berk

MesajTarih: Wed Nov 09, 2005 10:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yani dergi yapıyoruz da o sebep ile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
DarkScythe

Nereden: Vault 35

MesajTarih: Wed Nov 09, 2005 10:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

3 gün önce bitirdim oyunu ve şunu söyliim yazın vasat bile değil oyun hakkında bi fikir verdiğini söyliyemicem yani yok sıkıcı demişsin işte kız var demişsin fln filan boş bi yazı olmuş , daha iyi yazılar yazabilmen dileğiyle umarım eleştirimden bozulmazsın.

oyun ile ilgili bazı gözlemlerimi yazayım:
-en başta bence monolithin şimdiye kadar ki en iyi işi olmuş
-grafikler tavana vurmuş , ışık gölge olayları mükemmel , partikül kullanımı coşmuş , çatışmalarda ortalık toz dumandan geçilmiyo ve zekice tasarlanmış levellar ufak bile olsa önünden geçtiğiniz bir yere bazen 10 dakka sonra ulaşıyosunuz , kısaca oyunun atmosferini yaşatıyor denebilir tabi maliyet büyük xp2500+1GB ddr400 (sırf bu oyun için 2. 512 yi aldım)+atiRadeon9600pro ile medium detayda biraz takılarak oynadım.
-yapay zeka enteresan her durumda çevreye ayak uyduran super soldierlar hasta etti beni , kafayı vurmamak için eğilmeleri mi dersin , çatışmada kenardaki kanepeyi önüne çekmesi mi dersin , ben diğerleriyle uğraşırken arkadan sessizce gelip dipçiği indirmesi mi dersin , camdan havada takla atarak üstüme çullanmasımı dersin , adamlar son noktayı koymuş bence.Hele ki örümcek adamdan çevik bi cyborg soldier var ki adamı ilk gördüğümde duvardaki bi süs eşyası sandım.
-oynanış sıradan fps lere ek olarak slow motion u özendirir bi hal almış oyunda , şöyleki normalde aksiyonlar çok hızlı , siz bi anlık kafanızı gösteriyorsunuz ama kurşunuda yiyorsunuz , slow motion ise görsellik ve ses olarak bi şölen tadında.Slow motionun bittiği durumlarda çok zorlanıyosunuz , adamlar en az siz kadar çevikler vurmak için pek tereddüt etmiyolar.Daha önce pek görmediğim döner tekme , uçan tekme ve yerden kayma gibi olaylarda var , tek saçma nokta 10 larca mermiyle ölmeyen adam bi tekmeyle yığılıp kalıyo.

neyse çok uzattık kısacası sistemine güvenen herkes oynasın derim hele oyunun sonu bitirici olmuş , to be continued... yazmak yerine farklı bi yöntem kullanmışlar.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder
Nomax

Nereden: Bakırköyden.Yeni taşındık da...

MesajTarih: Wed Nov 09, 2005 11:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bence bu inceleme dikkate alınacak gibi değil.Çok çalışman lazım berk.Dergi çıkarmadan(komik) önce biraz Türkçe ve yazım çalışmalısın bence.Edebi anlamda bile büyük bir karmaşa var yazında...

Şimdi bana yine ö.m. yoluyla küfür dolu mesajlar atma lütfen.Ben silmekten sıkıldım şahsen...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Fraud

Nereden: Istanbul

MesajTarih: Thu Nov 10, 2005 1:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

berk, uğraşmışsın belli buna saygım sonsuz ve tebrik ederim. fakat anlatım ve yazı karakteristiği ne yazık kı vasat bile değil. bir stil yok ve oyunu hakkı ile anlatamamışsın. Ya da karakter sınırınız çok az yetmemiş. Çok çalışman lazım çok.

Ayrıca bir dipnot sana; noktalama işaretlerinden sonra gelen kelimeden önce bir boşluk bırakılır.

Örnek; "Tamam.Sonra..." değil, "Tamam. Sonra..." olmalıdır. Herhangi bir romanı veya kitabı açıp bakarsan sen de farkedersin.

Kolay gelsin.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör MSN Messenger
sinan

Nereden: GaziantepG-MAX

MesajTarih: Thu Nov 10, 2005 1:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Nomax demiş ki:
Şimdi bana yine ö.m. yoluyla küfür dolu mesajlar atma lütfen.Ben silmekten sıkıldım şahsen...

Sen de kendine toz kondurmuyosun.Sanki sana keyfen atıyolar.Sen de sivri dilini törpüle kardeşim.Kısacası herşeye burnunu sokma..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder MSN Messenger
berk

MesajTarih: Thu Nov 10, 2005 7:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

İyi veya kötü yandaki eleştirinizleri gerçekten ciddiye alacağım. Aslında böyle resmi bir dergi olmayacak. Sadece ben yazmayı sevdiğim için yazıyorum. Bunları makale gibi buluşturuyorum. Açıkçası ben size söyleyim. Bizim bir oyun yapımı ekibi var. Bende bu ekibimiz için dergi yapıyorum.

Fraud demiş ki:
noktalama işaretlerinden sonra gelen kelimeden önce bir boşluk bırakılır.

Bu arada özür dilerim fraud. Gerçekten söyleyeyim ben kitap okumayı çok seven biriyim ama roman okumam hep bilim okurum genelde. Bu uyarını ciddiye alacağım. (Şimdi bir romanımı karıştırdım.)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Konu Dışı Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız