Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - bu ara oyun yağıyor
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

bu ara oyun yağıyor
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Konu Dışı
Önceki başlık :: Sonraki başlık  

Artık eskisi kadar oyunlardan zevk alamıyorum!
Bende
56%
 56%  [ 21 ]
O sana mahsus
13%
 13%  [ 5 ]
Artık oynamıyorum
10%
 10%  [ 4 ]
At kendini bi yerden
18%
 18%  [ 7 ]
Toplam Oylar : 37

Yazar Mesaj
DarkScythe

Nereden: Vault 35

MesajTarih: Sat Oct 29, 2005 8:06 pm    Mesaj konusu: bu ara oyun yağıyor Alıntıyla Cevap Ver

fear,quake4,aoe3,ss2 fln filan ama bana sanki grafik yağıyor gibi geldi,bi kere bu yeni oyunlara 512 ram yetmiyor bunu kesin söyleyebilirim 2. 512 yi almak farz oldu , aslında yapımlar kaliteli ve detaylı ama artık değişik fikirler görmek istiyo insan hep aynı tür oyunlar çıkıyo artık , her seferinde grafiği geliştirip aynı oynanışı sunuyolar...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder
Nomax

Nereden: Bakırköyden.Yeni taşındık da...

MesajTarih: Sun Oct 30, 2005 1:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

F.E.A.R kesinlikle Doom3 gibi grafik basılmış tatsız tussuz bir oyun değil.Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Fahrenheit çok farklı bir oyun.Quantic Dreams adlı firmanın ikinci oyunu.İlk oyunları olan Omikron:Nomad Soul'a da hayran birisi olaraktan hatta orjinaline sahip biri olaraktan kesinlikle tavsiye ederim bu "oyun-film"i.

Fifa2006, almayıııııın, kaçııııııınnn!!! (2002'den beri aynı ya bu fifa!!)

Pes5, oynamadım fakat mükemmel olduğunu söyleyen çok.Alın derim.

AgeOfEmpires3, söz etmeye gerek yok harika ama sisteminizi çok kasacak bir şaheser.

Quake4, oynamadım ama Raven yaptıysa alınır.

Sacred:UnderWorld, güzel bir genişleme paketi.Sacred oynayan ve dwarf seven varsa alsın.Oyuna dwarf ırkını ekliyor.Zaten rp de en sevdiğim ırktır....
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
berk

MesajTarih: Sun Oct 30, 2005 11:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Pes5 oynadım müthiş ama bilgisayar kalitesiz bir bilgisayarsa bilgisayarı çok yavaşlatıyor.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Erdeminho

Nereden: Gebze

MesajTarih: Sun Oct 30, 2005 1:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

fifa 2006 alabilirsiniz sakinca yok biraz duzeltmisler
fm 2006 mutlaka arsivinizde bulumali mutlaka ama mutlaka alin
pes 5 bu oyunu almayanin akli biraz geri gitmiş demektir
black@white knight tarzi ve aoe tarzi sevenler icin bire bir
new star soccer 3(duymadiniz dimi 15$ turkiye'de yok sanirim netten cekersiniz) sensible soccer i unutabileniniz war mi ya da yillardir bi futbolcu yetistirme arzusu olan war mi alin oynayin degecektir.
serious sam 2 1'i oynadim mukemmeldi 2. yi gordum inframukemmeldi
baska bulursam yazarim insallah
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Fraud

Nereden: Istanbul

MesajTarih: Sun Oct 30, 2005 2:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Serious Sam 2'nin demosunu oynadım. Fizik motorunda inanılmaz bir gelişme kaydetmiş Kroteam. Half-Life 2 ile kapışacak düzeye gelmiş. Grafikler ise hala çok iyi. Tavsiye ederim.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör MSN Messenger
berk

MesajTarih: Sun Oct 30, 2005 4:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

serious sam 2 demosu için; http://www.kenanxtr.com/oyun.asp?id=874
fifa 2006 demosu için; http://www.kenanxtr.com/oyun.asp?id=858
Fifa manager 2006 için; http://www.kenanxtr.com/oyun.asp?id=864
F.E.A.R Single player demosu için; http://www.kenanxtr.com/oyun.asp?id=836
F.E.A.R Multiplayer demosu için; http://www.kenanxtr.com/oyun.asp?id=879

NOT:Oynayın hangisi süper hangisi berbatmış kesin bir karar verin.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
DarkScythe

Nereden: Vault 35

MesajTarih: Sun Oct 30, 2005 5:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

fear: oynuyorum , gayet iyi hatta son zamanların en sağlam oyunlarından diyebilirim
quake4: oynuyorum , doom3 motoruyla raven baya iyi iş çıkarmış bence ama quake2 nin verdiği zevkin yarısını vermiyor
aoe3 : oynuyorum , çok beğendim , bol detay var , seriye yakışır olmuş ama ilk versiyonda bolca bug mevcut ama düzeltilir heralde
ss2 : demoyu oynadım , grafikler şahane ama eski tas eski hamam
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder
levent

Nereden: İstanbul

MesajTarih: Sun Oct 30, 2005 6:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

fear oynamadım, ama oynamayı düşünüyorum.
kontrolleri zor olsa da fahrenheit çok ilginç bir oyun,
land of the dead:road to fiddler's green, güzel bir zombi oyunu olmuş, en azından pc'de pek bu türe rastlanmıyor.
(demo linki: http://www.gamershell.com/download_11151.shtml )
x-men legends 2:rise of apocalypse'ı da 1-2 ufak kusuru dışında tüm x-men ve rpgseverlere tavsiye ederim.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et
cuneytbnd

Nereden: CMOS SENSOR

MesajTarih: Mon Oct 31, 2005 6:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yaklaşık 2 senedir oyun oynamıyordum pc'de.
psp , oyunu tekrar sevdirdi.
verdiğiniz parayı tamamen hak ediyor.
oyun dışında bircok uygulama alanı var.
almayı dusunenlere kacırmayın derim.
Wink
(3d ile uğraşanlar için mukemmel /saatler süren render süresinde beklemekten sıkılmıyorsunuz)
Rolling Eyes Laughing Rolling Eyes Laughing Rolling Eyes Laughing Rolling Eyes Laughing Rolling Eyes Laughing
Başa dön
Nomax

MesajTarih: Mon Oct 31, 2005 8:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bence, oyun oynamadan oyun konusunda veya herhangibir alt dalında çalışılamaz.Çalışılsa bile başarılı olma oranı normalden çok daha düşüktür.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Nomax

MesajTarih: Mon Oct 31, 2005 8:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

cuneytbnd yukarıdaki laf sana değil genel, yanlış anlama...
Başa dön
cuneytbnd

Nereden: CMOS SENSOR

MesajTarih: Mon Oct 31, 2005 9:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Oyun oynamiyorum derken ; oyun oynamaktan, internet kafede saatlerce oyun oynayan biri kadar zevk almiyorum. Ama internetten oyunlari takip ediyorum ,demo yukleyip incelerim.
Başa dön
Nomax

MesajTarih: Mon Oct 31, 2005 10:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bence "ben oyun yapımıyla uğraşıyorum" diyen birisinin düzenli olarak en az 1 tane oyun dergisi takip etmesi gerekir.İnternet bir yana, dergilerdeki yazarlar hem daha kaliteli hem daha bilgili hemde Türkçe ye daha hakim oluyor.
Başa dön
Ragnor

Nereden: Bursa

MesajTarih: Mon Oct 31, 2005 3:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Herkes WoW ya da en azından Knight Online oynarken ben The Two Towers Mud'u oynuyorum. Millet Fate Dungeon Siege, Morrowind oynarken ben Unreal World, Mount&Blade, Adom (aslında pek veremedim kendimi ama zaman yok ki azizim) oynuyorum, millet rome total war oynarken ben cengiz han 2 oynuyorum, millet fifa2006, pes oynarken ben swos96/97 oynuyorum, millet commandos yada herhangi bir ww2 fps'si oynarken ben cannon fodder oynuyorum. Bi gariplik var bende biliyorum. Zaten belli inatla 3d değil 2d oyun yapmaya kasıyorum. Evet evet var bi gariplik.
Fear gibi oyunlara gelince bunlar benim gözümde dandik oyunlar. Tamam teknik olarak aşmış olabilir ama oyunun ruhu yok. Büyük bütçeli hollywood yapımları gibi. Herşeyi süper olabilir ama sinema aşkı ile (yada oyun aşkı) bakınca bomboş. Ve bu bakış açısının nedeni aptalca bir eskiden herşey daha güzeldi sersenişi değil. Geçenlerde Total Overdose oynama fırsatım oldu arkadaşımda ve oyuna bayıldım. Her ne kadar max payne kopyası hareketlere sahip olsada oyunun bir tarzı vardır, ruhu vardı. Eski tip amerikan filmlerindeki klişeleri kullanarak bu klişelerle dalga geçen deli dolu eğlenceli bir oyun. Keşke hareketleride max payne vari yapmak yerine kendilerine has bir tarz geliştirselermiş. Buna rağmen bu oyuna bayıldım. Neymiş demek ki isteyince oluyormuş.
Bugün büyük firmaların çıkardıkları oyunlardaki ana kitle bilgisayarla tanışması en fazla 2-3 sene olan genç kitle. Ve bu kitle eskinin o muhteşem oyunlarını bilmedikleri için önlerine sürülen bu dandik oyunları seve seve alıyor. Ve biz, bu firmaları bu hale getiren oyuncular, eski oyuncular, oyun oynadığı için dalga geçilen, ezilen oyuncular, cefa, eziyet çeken ama yılmayan hardcore oyuncular şimdi yine bu firmalar tarafından sırtımızdan bıçaklanıyoruz. Bıçaklamayanlarda batıyor zaten (black isle, troika).
Bu durumda ne var elimizde. Ne mutlu ki hala güzel oyun oynama şansımız var. Bunlar 1- abandonware, 2- indie games.
İlk seçenek pek yeni oyun sunmasada gözünüzden kaçmış veya bir şekilde oynayamadığınız yada oynayıpta yeniden oynamak istediğiniz oyunları sunuyor. İkincisi ise ilk seçenekteki oyunların aşkı ile oyun yapan adamların bize sunduğu güzel oyunları.
Indie games aslında üzerine düşmemiz gereken bir konu. Hem oyuncu hem de geliştirici olarak.
Bu noktada susacak ve yorumlarınızı bekleyeceğim. Umarım zevkle tartışacak bir konu çıkar ortaya.

Not: New star soccer'a bayıldım eve gidince indireceğim.
Not2: Dergi konusunda, sanırım 1 numaralı seçenek level. En azından benim için. Diğer dergileri takip edenleriniz var mı? Varsa durumları nedir? Ama lütfen fanatikleşmeden. Ve unutmadan kimse çıkıpta en büyük gameshow diye slogan atmaya kalkmasın.
Başa dön
Nomax

MesajTarih: Mon Oct 31, 2005 4:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

F.E.A.R oynamadan yorum yapman yanlış bence.
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Konu Dışı Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız