Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - aptal karga / 3d chat
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

aptal karga / 3d chat

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
raft

Nereden: istanbul

MesajTarih: Wed Aug 10, 2005 9:09 pm    Mesaj konusu: aptal karga / 3d chat Alıntıyla Cevap Ver

selamlar,

kullanicilarin oyunlarda oldugu gibi sanal mekanlarda gezinebilecekleri, birbirlerini gorup konu$abilecekleri, gorunu$lerini degi$tirebilecekleri, daha ilerki a$amalarda -dansetmek, opu$mek gibi- birbirleriyle etkile$ebilecekleri bir '3d chat' projesi uzerinde cali$iyorum. bir anlamda basit bir sanal gerceklik sistemi de denebilir

3d motoru bana ait degil ama, tekerlegi yeniden ke$fetmeye de gerek yok diye du$unuyorum

karga'nin tamamlanmasina daha cok var ama i$in zor kismi gecti sayilir. $u anda, 2d konu$ma balonlari, birinci ve ucuncu ki$i goruntuler, uyelik/kayit, kaplama tabanli giyim, me$ tabanli aksesoriler, gok yuzu, basit bir LoD (level of detail) sistemi, tam ekran destegi ve fazlasi var..

ilerleyen a$amalarda karga'ya -secret'lar, ta$itlar, bulmacalar gibi-, oyun ogeleri de eklemeyi planliyorum

projemi $u ana kadar kendi ba$ima yuruttum. devam edebilmek icin sponsor ve/veya 3d sanatcilar ariyorum

cali$an bir prototipi www.aptalkarga.com/3dchat.html adresinde bulabilirsiniz (java5 gerektiriyor)

ilk baki$ta aklima gelenler bunlar. detaylari sormaktan cekinmeyin lutfen

r a f t
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Jazz

Nereden: izmir

MesajTarih: Thu Aug 11, 2005 10:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Güzel görünüyor, sen Helge Ralf Foerster'sin sanırım. Bu 3d chat jpct kullanılarakmı yapıldı?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Jazz

Nereden: izmir

MesajTarih: Thu Aug 11, 2005 10:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

pardon jpct sitesinde bu motoru kullanan projeler listesinde varmış Aptal Karga. Ek olarak senin takma adını yanlışlıkla ralf diye okuduğumdan jpct'yi yapan kişimisin diye sordum.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
raft

MesajTarih: Thu Aug 11, 2005 10:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sagolasin Smile duzgun modeller lazim i$te bi de o zaman gor. bu projeye ba$larken de tek ba$ima bitiremiyecegimin farkindaydim, ama acikcasi hayal kirikligi oldu. bu zamana coktan sponsor filan bulmu$ olurum diyodum :/

dedigin gibi motoru (jPCT) yapan helge (EgonOlsen). karga da onu kullanan uygulamalardan bir tanesi. jpct forumlari arasinda 'aptal karga' diye bir ba$lik ta var

r a f t
Başa dön
stroma

MesajTarih: Thu Aug 11, 2005 9:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

eğer kaliteli hazırlanırsa oldukça ilgi çekeceğini düşünüyorum böyle bir chat ortamının. kişiselleştirmeye ağırlık vermeni öneririm. rpg tarzı öğeler olabilir.
kolay gelsin, başarılar Wink ..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder MSN Messenger
raft

MesajTarih: Thu Aug 11, 2005 9:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sagolasin Very Happy

ki$iselle$tirme derken giyim ku$am ve gorunu$ten daha farkli bi$eyler mi kastediyosun ?
oyun ogeleri eklemeyi/ekliyebilmeyi ben de cok istiyorum..
Başa dön
Spawned_c

Nereden: Kornanın dori dori ettiği yerden

MesajTarih: Fri Aug 12, 2005 1:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ellerine sağlık hocam çok güzel görünüyor yalnız dediğin gibi daha iyi modeller lazım. bi de bina içini daha büyük yaparsan daha iyi olur. 10 kişinin "general store" a girtdiğini düşünsene, ne o öyle tıklım tıkış Very Happy çok güsel aynen devam
Başa dön
stroma

MesajTarih: Fri Aug 12, 2005 1:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

raft demiş ki:
sagolasin Very Happy

ki$iselle$tirme derken giyim ku$am ve gorunu$ten daha farkli bi$eyler mi kastediyosun ?
oyun ogeleri eklemeyi/ekliyebilmeyi ben de cok istiyorum..
aklıma bişeyler geliyor ama tamamen oyun havasında. işin "chat" kısmı arka plana gidiyor(gerçi dümdüz chat olsa 3D olmasının anlamı olmaz). ve olayın javadaki işleyişini bilmediğim için zorluğu hakkında da bişey diyemiyorum.. event sistemin güzelse/yeterliyse çok da zor olmaz sanırım.
mesela meslekler/yetenekler olur. para kazanılır, elbiseler ve diğer şeyler de bu paralar ile alınır. 3d kısım sadece belli yerlerde devreye girer, 2D basit bir arayüz ile browser tabanlı oyunlara benzeyebilir. örneğin sanal-evin olur, evinde 2D arayüz ile ayarlarını yaparsın, dışarı çıkınca 3D olur, milletin yanına gidip tencere/tava satarsın.. Razz kısacası kullanıcı girip konuşup çıkmamalı.. yine gelmeli. bunun için de yaptığın ortamda kendisine ait basit de olsa bir dünya kurabilmeli.. (bkz. the sims hayranları)

iyi bir veri tabanı çalışması ile bunları yapmanın göründüğü kadar zor olmayacağı düşüncesindeyim. çünkü sadece işleyişi kodlayacaksın, demodaki motor yeterli görünüyor grafikler için.. karakterleri de south park daki gibi sevimli(!) şeyler seçersen tamamdır..

seçtiğin tarza pek çok şey eklenebilir aslında...
Başa dön
raft

MesajTarih: Fri Aug 12, 2005 1:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Spawned_c demiş ki:
ellerine sağlık hocam çok güzel görünüyor yalnız dediğin gibi daha iyi modeller lazım.

Very Happy
oradaki tek guzel model ev sanirim onu da netten bulmu$tum Embarassed digerleri dedigin gibi kabus maalesef
ke$ke modellerde yardim edecek biri(leri) olsa. ne biliim bir tur ortaklik filan. en azindan guzel bi referans olacagini du$unuyorum
Spawned_c demiş ki:
bi de bina içini daha büyük yaparsan daha iyi olur. 10 kişinin "general store" a girtdiğini düşünsene, ne o öyle tıklım tıkış Very Happy

aslinda binaya giri$ ve ciki$ sadece 'node' sistemini gostermek icin orada. teorik olarak istedigin kadar node, turlu yerlerinden birbirine baglanabilir. yani ortaya gercekten sanal dunya denecek kadar buyuk bir yer cikabilir

benzer $ekilde, avatar altyapisi da hazir. hic code degi$tirmeden, sadece konfigurasyonla kadin erkek giyimini birbirinden ayirabilirim, goz rengi, degisik sac stilleri, gozluk, sakal, biyik dahil herturlu giyim ve aksesuar kombinasyonunu yaratabilirim Cool

ama modelsiz bi i$e yaramiyo tabe. hele programci olmayanlarla konu$urken gosterirken Rolling Eyes

r a f t
Başa dön
raft

MesajTarih: Fri Aug 12, 2005 1:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

stroma demiş ki:
aklıma bişeyler geliyor ama tamamen oyun havasında. işin "chat" kısmı arka plana gidiyor

katiliyorum. bi gun oyunsal bi$eyler de eklenirse, chat ve avatar kismi ho$ bir ekstra olarak kalacak sadece
stroma demiş ki:
mesela meslekler/yetenekler olur. para kazanılır, elbiseler ve diğer şeyler de bu paralar ile alınır. 3d kısım sadece belli yerlerde devreye girer, 2D basit bir arayüz ile browser tabanlı oyunlara benzeyebilir. örneğin sanal-evin olur, evinde 2D arayüz ile ayarlarını yaparsın, dışarı çıkınca 3D olur, milletin yanına gidip tencere/tava satarsın.. Razz kısacası kullanıcı girip konuşup çıkmamalı.. yine gelmeli. bunun için de yaptığın ortamda kendisine ait basit de olsa bir dünya kurabilmeli..

benzer $eyleri ben de du$undum. 2d kismi di$inda, bu a$amadan sonra attan inip e$ege binmek gibi olur sanki Wink

dedigin tur bir ali$veri$/stok sistemini kodlamak o kadar zor degil sanirim. zor olan bunu oyun havasinda sunabilmek, ara yuze aktarabilmek. en azindan bana o kismi cok daha zor geliyor Rolling Eyes

r a f t
Başa dön
FreeStylerXYZ

MesajTarih: Fri Aug 12, 2005 2:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

3d chat hakkında superonline ın flash ile yaptığı güzel bakmak istersen

[url]chatcity.superonline.com[/url]
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
raft

MesajTarih: Fri Aug 12, 2005 2:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

FreeStylerXYZ demiş ki:
3d chat hakkında superonline ın flash ile yaptığı güzel bakmak istersen
chatcity.superonline.com

biliyorum onu. 3d hissini verdigi icin 2.5d diyolar ona sanirim

bu i$in piri www.there.com aslinda. hayal ettigim her$eyi ve fazlasini yapmi$lar. yanniz 54 mb download gerektiriyodu en son Shocked
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız