Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - Kabus22 ?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

Kabus22 ?
Sayfa Önceki  1, 2

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Nomax

Nereden: Bakırköyden.Yeni taşındık da...

MesajTarih: Wed Jul 20, 2005 10:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

RE2 nin arka planları pre rendered herşeyden önce...Kabus22 ise tamamen 3 boyutlu haritalar kullanıyor.Üstelik kız kulesi gibi mekanlar da oyuna dahil edilecekti, yani ekran görüntüleri de vardı.Üstelik tüm o fizik motoru, dövüş sistemi, kurtarıcının eklendiği aksiyon bölümleri? Bunların RE2 ile bir alakası yok sanırım.Silent Hill serisi de RE taklidimidir?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
DoganBir

Nereden: İstanbul

MesajTarih: Wed Jul 20, 2005 10:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sanki çok fazla ciddi oyun üretilen bir ülkedeyiz de taklit olup olmaması sorgulanıyor. Taklitse taklit önce belli bir aşama kaydedip kendimizi geliştirelim. Orjinal senaryolar mutlaka çıkacaktır. Şu an Amerikan film endüstrisi bile konu bulmakda tıkanma noktasındadır. Yeniden çevrim veya etrafta ne bulduysa onun hakkını satın alıp film yapmaktadır. Şimdi teknolojide çok ilerde olan ülkelerde taklitle başlamadı mı?

Bu oyunun taklit olduğunu iddia ettiğim anlaşılmasın bu yazıdan. Benim vidyolarından izlediğim kadarı ile RE den epey farklılığı var. Elimize alıp oynadığımız zaman esas yorumu yaparız. (İnşallah yakın zamanda çıkarırlar da oynarız).
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Hunturk

Nereden: heavy metal aleminden

MesajTarih: Wed Jul 20, 2005 10:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Birkaç sene önce Mekansız diye yapım aşamasında bir oyun vardı. Onun hakkında bir bilginiz varmı?

Yapay zeka, grafik ve ses sisteminde iyileştirmeler yapıldıktan sonra, tek bir teknoloji demosunu görmüştüm, ama devamı gelmedi sanırım.

KOLAY GELSİN...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
proximity

Nereden: istanbul

MesajTarih: Sun Jul 24, 2005 8:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

TheCotanak demiş ki:
Abi saçmalamayalım.. Sen yapma bari..
Burada adamlar harita yapıyorlar, bizzat gördüm ben. Tüm haritaları ve dokuları elleriyle hazırlıyor adamlar. İyi veya kötü, el emeği var orada. Burada GOLF dondurmaları ALGIDA'dan çalmış gibi bir ifade var neredeyse..

Yapmayalım.. Etmeyelim..

Abicim nerden bileyim yahu, ekran görüntülerini görünce aklıma gelen ilk oyun RE2 oldu. Dürüstçe söylüyorum, o ekran görüntülerini görünce aklıma Capcom'dan parayla alınmış fikrini getirdi. Herşeyi kendileri hazırlıyorlarsa diyecek bişeyim yok zaten. Hem bu tür oyunların hastasıyım. Hele de üzerinde Türk damgası varsa ne kadar eleştirsem de gider alırım. Oyunlar hakkında bizim kadar bilgisi olmayanlar ise bu oyunu görünce şaşkınlıktan küçük dillerini yutacaklar diyorum ben.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Nomax

Nereden: Bakırköyden.Yeni taşındık da...

MesajTarih: Mon Jul 25, 2005 2:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Valla kusura bakma ama oha! Capcom dan parayla RE2 arka planları satın almak? Hayal gücün genişmiş doğrusu...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
proximity

Nereden: istanbul

MesajTarih: Fri Jul 29, 2005 9:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Nomax demiş ki:
Valla kusura bakma ama oha! Capcom dan parayla RE2 arka planları satın almak? Hayal gücün genişmiş doğrusu...

Smile Hayal gücüm geniştir de meselenin onunla alakası yok. Oyunun grafikleri RE2'ye o kadar çok benziyor ki ben Türkiye'den birilerinin şu an için bu kalitede bir proje çıkarabilmesine inanamadığım için o şekilde düşündüm. Hala da inanamıyorum yahu, şimdi bu oyun tüm dünyada piyasaya mı sürülecek? Spikerin de dediği gibi "Ağlamak istiyorum sayın seyirciler". Bir Türk olarak göğsüm kabardı.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız