Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - OY.ORG ve Monotonluk ...
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

OY.ORG ve Monotonluk ...
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Öneri, İstek, Eleştiri vb
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
RoadMaster

MesajTarih: Mon Jul 04, 2005 12:49 am    Mesaj konusu: OY.ORG ve Monotonluk ... Alıntıyla Cevap Ver

Evet uzun bir süredir ne forumlara nede başka kısımlara takılmadım.ama dikkatimi çeken bir husus var.eskiden bu site daha canlıydı.sanki gelişmemiz gereken yere geriliyormusuz gibi geliyor.benim düşündüğüm fikir yeni bir OY.ORG yaratmaktan ibaret.Çünkü forumlara takılanlar hep aynı cevap yazanlar aynı.artık herkezi iyice tanıdım "bunun vericeği cevap budur diyorum" ve konuyu açmaktan vazgeçiyorum.

Kurtuluş Nedir :

OY.ORG Forum veritabanında zaten hiçbir şey yok.Dökümanlar kısmını almamız ve yeni bir sisteme geçip gerçekten OY.ORG u seven kişilerin hep beraber çalışması sonucu ritmi artırmak.ve dikkatinizi çektiyse bu siteye uye olurken ve onceleri tartısırkenki heves kimsede yok. Bizde gametutorials.com gibi yüz değiştirelim ama bu sadece tasarımdan ibaret olmasın.hem fikir hemde biraz sabır.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör MSN Messenger
SoulOfSilent

Nereden: /dev/null

MesajTarih: Mon Jul 04, 2005 12:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bunu daha önce 1000 kişi söyledi ama sözümüz dinlenmiyo hiç ondan sonra nerde luzumsuz adam var nerde canı sıkılan var forumda geyik yapmaya geliyo, arama yapmadan soru soruyo. Bende davetiyeli sistem istiyorum şahsen
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Nomax

Nereden: Bakırköyden.Yeni taşındık da...

MesajTarih: Mon Jul 04, 2005 2:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben bu sitenin admini olsaydım çok ağır yaptırımlar uygulardım.Yaptırımların en başında da ban gelirdi...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
proximity

Nereden: istanbul

MesajTarih: Mon Jul 04, 2005 5:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Nomax demiş ki:
Ben bu sitenin admini olsaydım çok ağır yaptırımlar uygulardım.Yaptırımların en başında da ban gelirdi...

Şu sol tarafta en son gönderilen 15 mesajın olduğu forum konularına bakarsak, senin "10 saattir kod yazıyorum" başlıklı konundan başka diğerleri hep oyun yapımcılığıyla ilgili konular yada sorular. Buna göre sen site admini olsaydın banlamaya önce kendinden başlamalıydın Nomax Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
asyncore

Nereden: Gevrek, darı ve çiğdem yenen yerden

MesajTarih: Mon Jul 04, 2005 8:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

proximity demiş ki:
Nomax demiş ki:

Şu sol tarafta en son gönderilen 15 mesajın olduğu forum konularına bakarsak, senin "10 saattir kod yazıyorum" başlıklı konundan başka diğerleri hep oyun yapımcılığıyla ilgili konular yada sorular. Buna göre sen site admini olsaydın banlamaya önce kendinden başlamalıydın Nomax Smile

+1

Çuvaldızı başkasına batırmadan önce ne yapılır biliyorsunuzdur...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder
Nomax

Nereden: Bakırköyden.Yeni taşındık da...

MesajTarih: Mon Jul 04, 2005 11:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Konu dışı mesaj atana ban yapılacağını kim söyledi? Benim banlayacağım kişiler, ortaya bir ürün koymamış veya koymak için çaba sarfetmeyen, herkesin sinirlerini bozan, her ortamda çocukluklarıyla saçma sapan sözler edip kavga çıkaran sabun yapılası üyelerdi.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
SoulOfSilent

Nereden: /dev/null

MesajTarih: Mon Jul 04, 2005 12:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

asyncore demiş ki:
Çuvaldızı başkasına batırmadan önce ne yapılır biliyorsunuzdur...

+1
Başa dön
asyncore

Nereden: Gevrek, darı ve çiğdem yenen yerden

MesajTarih: Mon Jul 04, 2005 12:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bir kişinib ortaya ürün çıkarmış olması yada bunu için çabalaması, ona forumu şişiren gereksiz mesajlar atma hakkı vermez. (Hiçbir koşulda)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder
devreci

MesajTarih: Mon Jul 04, 2005 1:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

geyik derken? geyiğin kıralı burda hemen geldim Very Happy

bence soldaki son 15 mesajda "yapılmış oyun","soru","geyik" bu üçünden birisi olmassa asıl o zaman site monoton olur.
Başa dön
Ragnor

Nereden: Bursa

MesajTarih: Mon Jul 04, 2005 6:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Şimdi davetiyeli üyelik fikri bazı açılardan beni cezbetsede bence çokta gerekli değil. Hem yaptık diyelim, kim uğraşacak? Zaten gelen çoluk çocuğu ( şimdi yaşı küçük olan kimse alınmasın, biz oyun yapımı nedir öğrenmek için ilk iş başkasına gel bana oyun yapımı nedir anlat demedik, gittik araştırdık internetten ve bulabildiğimiz tüm diğer dökümanlardan, böyle başladık. Ama bunlar direk oyun yapımını öğret bana diye işe başlıyor olmaz ki?!?!) anında sert ve espirili yanıtlarla azarlıyoruz aralarından adam olanlar çıkıyor, olmayanlarda kaybolup gidiyor. Mesela bu kaybolanlara ismini anmak istemediğim biride dahil, hani GM'ciydi falan Smile.
Forumlarda ortaya daha önce hiç birşey koymamış (yani hiç emek vermemiş) bazılarının ufakta olsa, küçükte olsa oyun yapan insanlara hakarete varan cevapları kesinlikle cezalandırılmalı. Zaten bu tip cevaplar diğer site üyelerinin uyarıları ile karşılaşıyorlar ama böyle durumlarda olan şey uzun süren kavgalar. Bu tip durumlarda ilk olarak adminlerin bu kişilere geçici cezalar vermesi işe yarar olabilir. Yaramayadabilir Smile.
Son olarak siteyi taşımak anlamsız. Diyelim ki aldın bütün dökümanları ve başka bir site kurdun. Orda ne olacak? Döküman yazılırsa bu sitede de yazılır. Yeni bir sitenin değiştireceği hiç birşey yok.
Birde şu var. Daha önce birçok kişi yazdığı dökümanları forumda ilan etti ve bu dökümanlar beğenildi ama siteye alınmadı. Niye? Bu dökümanların bir şekilde siteye eklenmesi lazım diye düşünüyorum.

Not: Bir SDL dökümanı yazdım. Düzenlemeleri bitince siteye yollayacağım.
Başa dön
TheCotanak

Nereden: Istanbul

MesajTarih: Mon Jul 04, 2005 7:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bu gereksiz konuyu hiç açmayarak faydalı bir iş yapabilirdiniz mesela.
Başa dön
proximity

Nereden: istanbul

MesajTarih: Tue Jul 05, 2005 4:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Nomax demiş ki:

Nomax demiş ki:
Konu dışı mesaj atana ban yapılacağını kim söyledi?

Kendinle çelişiyorsun... Ayrıca bu forumlarda diktatörlük yapmanın nelere mal olabileceğini hiç düşündün mü? Küsenler, kırılanlar, genişlemesi gerekirken daralan bir kitle.... Olumsuz yorumlara kulak tıkayamazsın . Tıkarsan eğer kendini hep süper sanarsın ve gerçeği anladığında da büyük hayal kırıklığı yaşarsın ve belki de oyun yapımını bırakırsın. Çok seslilik her zaman iyidir. Oyun yapmasa da, emek harcamanın ne demek olduğunu bilmese de yorum yapmasını engellemek ve sesini kesmek çağdışı bir harekettir. Zaten hakaret boyutuna varacak şekilde ileri gidenler moderatörler tarafından banlanır sen kafanı yorma...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
lucifer

Nereden: Istanbool

MesajTarih: Tue Jul 05, 2005 9:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Gitmeyin Nomax'in ustune. Gayet dogru demis bence, evet ban olsun, kick olsun, uyeler davetiye ile alinsin, abuk mesaj atan uyeler falakaya yatirilsin, vb.

Nedir oyle yok demokrasi isteruk, yok cokseslilik olsun falan, diktatorluk o kadar da kotu bir sey degil.

Tabii burada deniz beyi de dusunmek lazim. sitenin trafiginin ciddi bir kismi abuk subuk mesajlari atanlar ve okuyanlar tarafindan olusturuluyo. davetiye ile uye alinsa ve '3dmax ile kahve yapamiyorum, kopuklu olmuyor imdat cok acil yardim error verdi' turunden mesajlar ortadan kalksa cok sessiz olur bu forumlar. Di mi mentat? Birsey yazmiyorsun ama okudugunu biliyorum hahahaha..

Mesela bakin mentat hem moderator hem de kac yillik arkadasim oldugu icin kolayca ve anti-demokratikce adama kufredebilirim. Bi deniyelim bakalim. Pis mentat, kaka mentat.

Bi de bisii dicem.... su "konu disi" forumu acilsin bence. Di mi ama? konudisi kapali olunca konudisi not gelmiyo diye bisii yok, sadece artik konu disi konular opengl/directx forumuna atiliyo.

iste bu.

Regards,
Lucifer
"It is not enough to succeed. Others must fail."
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et
cuneytbnd

Nereden: CMOS SENSOR

MesajTarih: Tue Jul 05, 2005 1:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

internetteki tutorialleri herkes kendi uzmanliğina göre
turkcelestirsin.
bu bir ilk adım olabilir(oy.org'u geliştirmede)

ha bide
ceza puanı , yıldız yada rutbe sistemine gecmeliyiz.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et
MD-C

Nereden: Dünya.Türkiye(54)

MesajTarih: Tue Jul 05, 2005 1:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bence site üzerinden oyun oynayabilelim... Okey, Tavla vs. vs. gibi..........
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Öneri, İstek, Eleştiri vb Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki
1. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız