Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - 3dgs Portalı
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

3dgs Portalı
Sayfa Önceki  1, 2

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Nomax

Nereden: Bakırköyden.Yeni taşındık da...

MesajTarih: Sun Jun 19, 2005 10:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tabii bir de X firmasının çok başarılı bir oyunu olduğunu düşün fakat bu oyunu gidip 3dGameStudio ile yapmışlar üstelik C++ la yapsalardı 2 katı sürede yapacaklardı, yani daha zahmetsiz yaptılar.Fakat 3dGameStudio bunu reklam olarak kullanacaktır + herkes de bilecektir.Bu durumda bu firmanın prestijini düşürmez mi? Neden kendi programlarını yazmamışlar diyince, böylesi daha avantajlı diye bi cevap vermeleri kimseyi tatmin etmez bence.Ama indie oyun yapım grupları için bu araçlar dört dörtlüktür çünkü oyunları piyasaya çıkanlar kadar çok satmadığı için daha kısa sürede daha çok oyun yaparlar, daha az kişidirler ve az para kazanırlar...Yani Blizzard'ın veya ID nin 3dGameStudio kullandığını düşünemiyorum...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
DoganBir

Nereden: İstanbul

MesajTarih: Sun Jun 19, 2005 10:45 pm    Mesaj konusu: Re: 3dgs Portalı Alıntıyla Cevap Ver

badman demiş ki:
Çok uzun bir süredir aklımda böyle bir proje var.Bilindiği gibi 3dgs son kullanıcıya açık ve en çok kullanılan motor olma özelliğini taşıyor.Ülkemizdede 3dgs için döküman, dersler, yapılan projeler, soru ve önerilerin bulunduğu bir portal olması gerekmektedir bence.

Neden 3dgs?
Bunlar, kullanıcıya açık olması, basit arayüz, kaliteli grafikler çıkarması, model, script, map editor'lerinin bir paket içerisinde olması gibi gibi...

Bu projemi sizlerin yorumunu aldıktan sonra hayata geçirmek istedim.Yani sizce böyle bir site gereklimidir?

Neden bizimde www.3dgsuv.com gibi bir sitemiz olmasın...

Böyle bir site yapılması 3dgs'yi kullanarak bir şey yapmak isteyenler için güzel olacaktır ve Türkçe böyle bir sitede gereklidir. Tabii bunlar benim düşüncelerim. 3dgs kullanmam ama bunu kullanmak isteyenlerin Türkçe kaynak bulması güzel bir olay.

2. olarak burada konudışı olarak konuşulan hakkında bende birşeyler söylemek istiyorum. 3dgs ve bu tür kod yazmadan oyun yapılabilen motorlar olduğu gibi daha güçlü oyun motorları da (Unreal, Doom vs.) vardır. Bunlar arasında çok büyük farklar vardır tabii. Ama her firma oturupda kendi motorunu yazmaz. Bakınız Half Life->Havok(fizik motoru) sadece oturup motor yazıp satan firmalar da var.

Yani isteyen istediğini seçip bunları ilerde değiştirebilme yetileri vardır. 3dgs ile ne yapabilieceksin gibi yaklaşımlar bence yanlış. Zaten bu motor yeterli gelmediğinde edindiği bilgiler doğrultusunda da farklı teknolojilere geçişler yapılacaktır.

Yaklaşımlarımız biraz daha yapıcı olsun lütfen.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et
3doyun

Nereden: istanbul

MesajTarih: Mon Jun 20, 2005 9:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sayın mortis bey ,

geçen geldin arkadaş rica etti model istedi sen gece dedin yaptım yaptım
sonra dedin yok projem var yapmadım filan adam arkandan dediki
ne kadar havalı bu bundan adam olmaz dedi adamı kandırırsan arkandan laf yersin bunu unutma ...

yapmadığın bişeye yaptın deme..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
son1431

Nereden: Balıkesir

MesajTarih: Mon Jun 20, 2005 10:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar birbirinizi kırmayın lütfen. Şahsi fikrim programlama dillerinin oyun yapımı için daha iyi oluğudur. Fakat bu herkesin programlama dili kullanması gerektiği anlamına gelmiyor. Yani böyle bir site kurup insanlara faydalı olabilirsin. Belki bu sitedeki çoğu insan programlama dilleri ile oyun yapıyor olabilir (Buna bende dahilim). Bu yüzden ilgisiz kalındı sanırım soruna. fakat bu işe yeni başlayan insanlara kullandığın program cazip gelebilir. Bence böyle bir site kurmalısın. Yinede son karar senin. Çalışmalarında başarılar.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Nomax

MesajTarih: Tue Jun 21, 2005 12:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

3doyun demiş ki:
sayın mortis bey ,

geçen geldin arkadaş rica etti model istedi sen gece dedin yaptım yaptım
sonra dedin yok projem var yapmadım filan adam arkandan dediki
ne kadar havalı bu bundan adam olmaz dedi adamı kandırırsan arkandan laf yersin bunu unutma ...

yapmadığın bişeye yaptın deme..

Olay bahsettiğin gibi değildi bir, ikincisi bunun konuyla zerre kadar alakası yok.Lütfen aldığın cevaplar sonucunda içine oturan hırslar yüzünden laf sokma çabası içine girip çocukça bir hevesle saçmalama...
Başa dön
3doyun

MesajTarih: Tue Jun 21, 2005 9:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Nomax demiş ki:
3doyun demiş ki:
ya bırak bunları ne anlar oyun yapmıından yok tutturdular c,c++ diye
iyi yazsınlar bakalım oyun nereye kadar....

badman demiş ki:
Bi kere buraya yeni üye olan, bende oyun yapacam diyen bir adam burada forumlardan laf yemekten başka ne yapabiliyor...

Konu:Oyun yapmak istiyorum
Cavapl:Git şuraya bak
Cavap:Bu konu açıldı
Cavap:...................................

İşte oy.org farkı...

Madem böyle düşünüyorsunuz, o zaman bu siteye neden danışıyorsunuz ki, fikir almak için?

işte bu sözünden dolayı senle atışcam , çünkü o yukarıdakilerin hepsi doğru oluyor. adam geliyor ben oyun yapmak istiyorum git şu kapıya ben oyun yapmak istiyom git şuraya ben oyun yapmak istiyom nasıl yapabilirm git şuraya orayada buraya şurayada havaya "kapı dışarıya"
oluyor. mortis Bey! dünde gene cevap geldi adamlar gene dalga geçtiler
dedilerki ;" Bırak Kardeş , Adam ID SOFTWARE nin Modelist'i İşleri Çok Var" Ardından Kahkaha Attık Toplu Olarak ... bundan sonra bu sitede haksızlık olmucak , adam gelip bilgi istiyecek biri git şuraya derse bende ona çatıcam. çocuksa vs. değil , işine gelmiyenin çocuksa vs. haraketler der.. işine gelmediği için kendilerini sitenin yöneticisi zannederler.
neredeyse açıldığından beri buradayım. 3 nick değiştirdim en son nickim bu.

...

Temel'in yanına yabancı biri gelmiş demişki
,;" Selamun Aleyküm Abi , Merter'e Nasıl Giderim" ,
Temel Demişki
,;" Kardeşim Git Şu Bakkal'a Sor "
Gitmiş Bakkal'a Dedi , Bakkal Demişki
,;" Git Şu Market 'e Sor"
...

Uzar Gider Aynı Buradaki Sisteme Benziyor yukaradaki yazdığım TEmel , bakkal market olayı...

..........
uzar gider...
..........

evet tartışmaya olan varsa yazsın.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
Nomax

MesajTarih: Tue Jun 21, 2005 9:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Demek istediğim madem bu sitenin böyle olduğunu düşünen iki insansınız, neden buraya gelip "açalımmı?" diye soruyosunuz? Madem bu sitede takmazlar, kapı dışarı ederler, önemsemezler, o zaman neden hala buraya fikir danışılıyor?

Diğer konuya gelince, senin anlayacağın yok bari ben kafana sokayım.

1.Ben modelci değilim.Programcıyım.
2.Önce modeli yapayım dedim low poly olarak başladım sonra sen high poly dedin ben bıraktım yapamam dedim.Yarına ver dedin yaparsam veririm dedim.Nitekim yapmadım da.Sana bir söz vermişliğim yok anlayacağım.Arkadaşlarınla ayna dönüp alay edin lütfen.Ne olmuşsunuz da benimle dalga geçiyorsunuz merak ediyorum...

Ne yazık ki çocuk olduğunu düşünüyorum.Eğer kişiliğime dokunacak, beni rahatsız edecek sözler söylemeseydin cevap verme zahmetinde bulunmazdım.Birgün akıllanman dileğiyle, iyi sidik yarışları dilerim...
Başa dön
3doyun

MesajTarih: Tue Jun 21, 2005 9:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

akıllı konuş , zati başına gelecekler belli merak etme Wink
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız