Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - Kabusta Kaybolmak
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

Kabusta Kaybolmak
Sayfa Önceki  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Gord10

Nereden: Ankara

MesajTarih: Sun Jun 12, 2005 2:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sağolun Smile Çocuğun sakatlığı trailer'da söylenmiyor.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
TheCotanak

Nereden: Istanbul

MesajTarih: Mon Jun 13, 2005 1:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Trailer aslında trailer gibi değil, kısa film gibi olmuş..
Ama yine de gayet etkileyici.

Sonda çıkan ışıkları yanıp sönen ev berbat bir oldschool korku havası yaratmış, lütfen yapma onu. Bir de resimlerini koymasaydın pek bi trailer havasında kalabilirdi.. (kısa film ya da herneyse )
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Nomax

Nereden: Bakırköyden.Yeni taşındık da...

MesajTarih: Mon Jun 13, 2005 1:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Çok güzel olmuş, zaten ilk çıkardığın demoda da söylemiştim, bu oyunun atmosferi beni sarıyo bayaa.Çıkarsan da oynasak.Ellerine sağlık, süper...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Gord10

MesajTarih: Tue Jun 14, 2005 10:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sağolun.
Biraz önce oyun bir flashback sahnesi için yaptığım bir sahne. Dramatik bir etki vermeye çalıştım. Güzel olmuş mu?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
nameless

Nereden: sinsinati

MesajTarih: Wed Jun 15, 2005 12:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

trailer'ı izledim çok hoşuma gitti
oyunun çıkmasını heyecanla bekliyorum Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Gord10

MesajTarih: Sat Aug 20, 2005 7:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Haberler:
*Oyunun adı Kabusta Kaybolmak olarak değişti (uff neden bunu daha önce yapmadım ki..) ve oyunu bu hafta bitirmeye çalışıyorum.
*Oyunda çok az da olsa Silent Hill 2'deki Piramit Kafa'yla savaşa benzeyen aksiyon sahneleri var.
http://www.geocities.com/akk13us/kabus.htm
Başa dön
Subzer0

MesajTarih: Sat Aug 20, 2005 9:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

AGS ile çok harika oyunlar yapılabiliyor.Ama sen hl motorunu kullanarak biraz kolaya kaçıyorsun Exclamation Kızma ama gerçekten emek harcayarak çok güzel oyunlar yapılabiliyor.Mesela 7DaysASkeptic var.Bunu ags sitesinden bulabilirsin.

Amacım senin oyununu kötülemek değil. Idea Biraz daha emek harcarsan, mesela grafikleri kendin elle hazırlarsan daha güzel bir oyun ortaya koyabilirsin.Bu oyuna farklı, canlı bir atmosfer katıyor.Tabi ben güzel çizemiyorum dersen o başka.Çünkü ben de bilgisayarla o kadar iyi çizemem. Wink Oyunun güzel bir şey olacağından eminim.Zaten biz burda amatör oyunlar hakkında konuşuyoruz deil mi Question
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
paradox

Nereden: bursa

MesajTarih: Sat Aug 20, 2005 10:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

güzel bir çalışmaya benziyor.tebrikler
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder
malihsen

Nereden: Balıkesir

MesajTarih: Sun Aug 21, 2005 1:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Subzer0 resmi iyi incele
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder MSN Messenger
Subzer0

MesajTarih: Sun Aug 21, 2005 5:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

malihsen demiş ki:
Subzer0 resmi iyi incele

Ok abi biliyorum. Embarassed
Ben arkadaşa sadece bi öneride bulunmak istedim walla kırdımsa özür dilerim kendisinden.Yine de güzel bi çalışma ama screenshotlarla yapıldığı için biraz hareketsiz bi oyun olacak gibi geldi bana.Yoksa ne diyim yani.Mesela 3d backgroundlar kullanıp da 3dsmax'da renderlenmiş hareketli modeller kullanılsa ok.Umarım dediğimi anlamışsınızdır.Kötü bi niyetim yok.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Gord10

MesajTarih: Sun Aug 21, 2005 6:23 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yorumlarınız için teşekkürler.
Elimle güzel çizemiyorum. 2 yıl önce grafiklerini tamamen Paint'le çizdiğim 13 No'lu Uçak diye 2D bir oyun vardı ama herkes grafikleri kötü diye çizim yeteneklerimle dalga geçmişti. Sanırım bu 3D çalışmaya başlamak için fena bir neden değil :p
Yine de oyun sadece ekran görüntülerinden oluşuyor diye düşünüyorsan, oyunda karakterlerin animasyonlu olduğu aksiyon sahnelerinin de var olduğunu söyleyeyim. (mesela üstümüze doğru bizi öldürmeye gelen şeytanımsı bir yaratığa pompalı tüfekle ateş etmek gibi).
Ve 3D ortamları hazırlamak da göründüğü kadar kolay bir iş değil. Sadece oyundaki karakterlerden birinin evinin oturma odasını hazırlamak ve gerçekçi görünmesini sağlamak için (ekran görüntülerinde Burak Güney'in "Size bir şey itiraf etmem gerek." dediği sahnede bu odayı görebilirsiniz.) 1 saat boyunca Valve Hammer Editor'le çalıştığımı hatırlıyorum.
Ve son olarak şunu söyleyeyim: Evet, 7 Days A Skeptic ve onun öncülü olan 5 Days A Stranger'ı çok uzun bir süre önce oynamıştım. Silent Hill serilerindeki veya Doom III'deki gibi karanlık, ürkütücü grafikleri yoktu; ama 5DAS ve 7DAS'in hikaye anlatımı ve kurgusu o kadar iyiydi ki yine de oyuncuları korkutmayı başarıyordu. Mesela benim 5DAS'da 4. bölümde o kilitli odadan kurtulduktan sonra aslında kapının önünde olması gereken karakterleri göremeyince ve o müziği duyuncu heyecandan biraz nabzım düşmüştü Smile (gerçekten). Bence bu oyunlar şunu gösteriyor ki; bir korku oyununda asıl önemli olan grafikler değil, hikaye ve kurgudur.
Başa dön
Subzer0

MesajTarih: Sun Aug 21, 2005 7:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Doğru söylüyorsun.Bazı oyunlar kurgusuyla insana gerçekten psikolojik bir baskı uyguluyor.Mesela 7DaysASkeptic'de kabus sahnelerinden sonra oynamak cesaret istiyor. Very Happy Yahtzee bu konuda çok başarılı.Neyse arkadaş sen hele bi çıkar oyunu bakalım.Heralde Türkçe versiyonu çıkacaktır.Yani umarım.Bişiy sorucam.Senin bu oyunun survival-horror tarzında mı olacak?Söylediklerine göre öyle birşeye benziyor.Pompalı tüfekle ateş ediyor falan dedin ya o bakımdan.

Tabi aksiyon oyunlarında grafik biraz önemli olabilir.Çoğu oyun dandik senaryosunu gizlemek için manyak grafikler sunuyor.Ama adventure oyunları çok farklı.

Clonk diye Alman yapımı bi oyun var.Grafikleri harika olmamasına rağmen güzel bi oynanışı, kurgusu var.Yani fikri orjinal.Sana katılıyorum bir kez daha.Biraz buglı ama olsun oynamaya değer.

Trailer'i izledim.Güzel yapmışsın, ürkütücü olmuş Twisted Evil .Ben trailer'i mpg falan sanıyodum oyun içi trailer yapmışsın.Seni tebrik ederim!!!Script bilgin bayağı yüksek olmalı.Cutscene yapımı kolay değildir.Şahsen ben hiç yapmadım.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Gord10

MesajTarih: Sun Aug 21, 2005 7:23 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Teşekkürler Smile
Hayır, oyun survival horror olmayacak; sadece bir-iki sahnede üzerimize gelen bir şeyi öldürmeye çalışacağız.
Ama oyun yine de diğer point&click'lerden de farklı; bu tip oyunlarda bulmaca ve hikaye yoğunluğu genellikle %75 bulmaca, %25 hikaye gibi bir orana sahipken Kabusta Kayıp daha çok bir interaktif maceraya benzeyecek ve verdiğimiz kararlar oyunun sonunu etkileyecek (nasıl bir şey olduğunu oyun çıkınca görürsünüz artık ^^).
PS: Bu arada Ben "Yahtzee" Croshaw'ın 5 Days A Stranger'ını oynadın mı? 7 Days A Skeptic'ten çok daha güzel bence.
Başa dön
Subzer0

MesajTarih: Sun Aug 21, 2005 7:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Evet oynadım.Zaten iki oyun senaryo olarak bağlantılı.5DAS çok daha gerilimli.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
proximity

Nereden: istanbul

MesajTarih: Sun Aug 21, 2005 10:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Gord10 demiş ki:
Bu arada Ben "Yahtzee" Croshaw'ın 5 Days A Stranger'ını oynadın mı? 7 Days A Skeptic'ten çok daha güzel bence.

Evet, bence de ikincisi (7 Days a Sceptic ) daha süper oyundu. Atmosferi daha sağlamdı.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Sonraki
7. sayfa (Toplam 13 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız