Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - Pusu çıktı!
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

Pusu çıktı!
Sayfa Önceki  1, 2, 3

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
billoscar

MesajTarih: Wed Jun 01, 2005 11:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Pusu'yu bugün oynamaya başladım. (Aslında daha önce almıştım, ama internet'e girdiğim makina bir hurda, Pusu'yu çalıştıramaz, iyi olan makinamda ise modem kartı yoktu; virus, spy girmesin diye, ancak bugün bir kart bağladık ve oyunu aktive ettim) Şahsım adına, tüm ekibi tebrik ediyorum. Grafikler ve ses olağanüstü. Karakterimiz ise tam düşündüğüm gibi; herkesin sevebileceği, ısınabileceği bir karakter olmuş. Belki haddime düşmez ama, ben de Fatih'in ilk bölüm sonundaki fragmanda telefonla konuşurken ağzının oynamamasına takıldım. Bir de Fatih'in elindeki silahı atması, daha bariz belli edilebilirdi diye düşünüyorum. Ama böyle bir projede bunlar devede kulak diyebilirim, önemli olan oyunun bana verdiği zevk; gerçek dünyadan kopmuş, o dünyaya dalmışsam bence oyun başarılıdır. Oyunun aktivasyonunun bu kadar negatif eleştirilmesine de ben katılmıyorum; şahsen böyle bir proje gerçekleştirebilecek düzeyde olsam, ben de emeğimi sonuna kadar korumak isterdim.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Cofurt

MesajTarih: Thu Jun 02, 2005 12:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben burasının demokratik bir platform olduğunu düşündüğüm için buraya yazdım.3te games forumlarının ne kadar demokratik olduğu oradaki üyelerin yazdıkları mesajların silinmesi yüzünden çok sinirlendikleri ve sitem ettikleri için tartışılır.Cem uzunlar bu siteyi ziyaret ettiği için yazdım, sebebi budur.

Nomax, haddini bil sözünü sana iade ediyorum.Ben olayın yasal boyutuna ve mağdur olan kullanıcılara dikkat çektim.Pusu Türk oyunu olduğuna göre ve burası da oyun yapım sitesi olduğuna göre, insanlar bu başlık altında pusu oyunu hakkında fikirlerini belirttiklerine göre benim de fikrimi belirtmemde bir sakınca olmamalı diye düşünüyorum.Bu yazıyı yazmamın anlamı, olayın başka bir boyutuna dikkat çekmekti sadece.Çünkü sizin gözleriniz oyunu oynarken ne kadar yaşardıysa, forumdaki kullanıcıların isyanlarını görünce benim de o kadar gözlerim yaşardı.Ben 3te games ekibine gıcık değilim ve milleti ayaklandırmak gibi bir misyon üstlenmiş de değilim.Burası on binlerce üyesi olan bir site değil.Amacım o olsaydı bu yazıyı buraya değil, basına yazardım ve kariyerimden ötürü de inan dikkat çekerdim.O yüzden misyon, kışkırtma ve haddini bil gibi çocukça söylemleri bir kenara bırakmanı tavsiye ederim.

Benim yazmamın sebebi para iadesi falan değil.20 ytl olmuş 200 ytl olmuş beni sarsmaz açıkçası.Bir yasal kullanıcı olarak 5-6 sene bekleyip 2 saatlik bir oyun görmek beni hiç de tatmin etmedi ve hayal kırıklığına uğradım.Benim gibi hayal kırıklığına uğrayan bir çok da insan mevcut.Ben olaya subjektif yaklaşıldığını düşünüyorum.2 saat gibi bir süreye insanların süper hemen koşun alın demesinin yanıltıcı olduğu görüşündeyim.Ayrıca yaşanan aktivasyon sorununun da önemsenecek bir konu olduğunu ve tüketici olarak yapılan bu tarz hatalara karşı haklarınız olduğu konusunda herkesi bilgilendirmek istedim.Ben böyle bir hakkınız var gidin hemen paranızı geri isteyin demedim ki.Bunu yapan insanlar bir daha böyle hatalar yapmasın diye yol göstererek uyarı yaptım.Bunda da kötü bir şey görmüyorum.İnsanları hatalarına karşı uyarmalıyız ki bir daha aynı hatayı yapmasınlar.

Son olarak, insanlar balıklama 2. oyuna atlamaz fikri sadece benim değil, 3te forumlarında üye olan ama memnun kalmayan kullanıcıların da fikirleridir.Sen koşup balıklama atlayabilirsin, o senin şahsi fikrindir ve saygı duyulması gerekir.Ama sen de diğer insanların fikirlerine saygı duymalısın.Üslup konusunda daha dikkatli davranmanı diler, herkese başarılar dilerim.

Not: Forum kirliliği ve gereksiz polemik yaratmak değildi amacım.Lütfen yanlış anlaşılmasın.O yüzden bir daha bu konu hakkında cevap yazmayacağım ve bu konu hakkında konuşmayacağım.Eğer forum düzenini bozduysam da site yöneticilerinden özür dilerim.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
SoulOfSilent

Nereden: /dev/null

MesajTarih: Thu Jun 02, 2005 9:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Cofurt demiş ki:
Ben burasının demokratik bir platform olduğunu düşündüğüm için buraya yazdım.

neresi? burasımı? ZUhahahahhahahahahahahahhahahahahahahahahaha

(ps:amacım seninle dalga geçmek değil anlayan anlar)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
eraser

MesajTarih: Fri Jun 03, 2005 11:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Daha halen pusuyu oynama fırsatım olmadı.
Sanırım 1-2 güne kalmaz alırım.
Pusu türkiye de ilkleri başlattığı için takdir etmek gerekir.
Şu ana kadar ne de olsa bu ülkede böyle bir oyun yapılıp
satılmadı.

Şimdi izninizle arkadaşım yüce'nin pusuyla ilgili görüşlerini
belirtmek isterim:

''Pusu yu aldım ve beğenmedim
Test aşamasındaki grafik motoru çok daha iyiydi batırmışlar.
Seslendirme falan güzel olmuş ama max payne kopyacılığı inanılmaz detaysız mekanlar ve iğrenç karakter modelleriyle nereye kadar?''

Sad üzgünüm ama o böyle düşünüyor.
Pusuyu bitirir bitirmez ben de görüşlerimi bildiricem.
Başa dön
xmxdas

Nereden: Istanbul

MesajTarih: Sat Jun 04, 2005 1:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Cofurt yasal açıklamaların için teşekkürler.Epey bilgilendim.Ayrıca herkese tüketici hukuku kitabı almlarını tavsiye ederim.Ben de Renan BAykanın kitabı var.Bu kitabı okuduktan sonra alışveriş yaparken farklı düşünmeye başlarsınız.....

Cofurt,arkadaşların sana kızmaları sanırım biraz duygusal.Çünkü onlar pusu gibi bir oyunu yapmanın ne kadar zor bir iş olduğunu biliyorlar.

Ancak cofurta sitem eden arkadaşlar bence iki kere düşünmeli.Çünkü siz bir ürün için çok çaba sarfetmiş olabilirsiniz.Yıllarınızı buna verebilirsizin.Sonuçta ürettiğiniz bir ürün ve insanlar bunu sorgulama hakkına sahiptir.

Pusuyu oynamadım ama 3te ve buradaki forumlardan çok kısa olduğunu öğrendim.Bence bunun üstesinden gelmek pek te zor olmasa gerek.Mesela zorluk arttırılarak,aynı bölümler tekrar oynatılarak,çeşitli ara sahneler videolar ile zaman geçirtilerek veya
puzle tipi bulmacalarla oyunun oynama zamanı ve zevki arttırılabilir.Oynama zamanı kısa diyenleri veya diğer eleştirileri getirenleri bence dinlemek ve ders çıkartmak lazım.Sanırım yoğurt teknoloileri bu oyuna gireli 2-3 yıl oldu.Bu kadar zaman içinde ve testlerden sonra oyunun kısa olduğu anlaşılamadı mı...Tabi şunu da belirteyim eleştirirken yapıcı olmak ve ortaya somut birşeyler koymak gerekir.

Pusuyu yapan arkadaşları buralarda hiç göremedik bu güne kadar.Türkiyede oyun yapımı ile ilgili buradan başka pek kalabalık bir yer yok.Eğer ilk "..." türk oyunu diye piyasaya sürüyorlarsa niçin zamanında buradaki insanlara hiç danışmadılar.Tabi ben böyle diyorum belki de danışmışlardır.....Açıkçası başında ILK bulunan bir oyun için fikir belirtmek isterdim.

Sonuç olarak 3tegames i tebrik ederim.Ellerinde bitirdikleri bir oyun var.Pusuyu 2001 den beri takip ediyorum.Çıkışı biraz(2 yıl) ertelenmiş olsa da sonuçta çıktı.Umarım bunu fazla abartmazlar ve yeni oyun(lar) yapmayı planlıyorlarsa yaptıkları hatalardan ders alırlar ve başkalarının fikirlerine de önem verirler.

Umarım başka arkadaşlar da oyunlarıyla karşımıza çıkar.........
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
eraser

MesajTarih: Mon Jun 06, 2005 2:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Pusuyu bitirdim.Gerçekten bu internet olayı ve başka bir PC de oynanamaması içimde bir burukluk oluşturdu.Oyunu alıyorsunuz
ve içinizde kötü bir hise sahip oluyorsunuz.Sanırım herkes için
bu geçerli.Oyuna gelirsek özellikle de oyunun sonlarına doğru
mekanların ayrıntılı olarak uğraşıldığını çok iyi anlıyorsunuz.
Gerçekten sprite efektlerini çok beğendim.Oyun içindeki atraksiyonlar
oldukça başarılı.Modellemelerde fena değil.Ama gerçekten sanki
max payne oldukça özenilmiş.Halbu ki 3te games bu konuda daha
da yaratıcı olabilirdi.Özellikle oyunun menüsü ve yüklenme yerleri
max payne'i andırıyor.Bu noktada yaratıcı olunabilirdi.Max payne
anlatışından uzak olunsaydı çok daha iyi olurdu.Bir de oyun arada
sırada kitleniyor.Bu kitlenmeden sonra sesler anlaşılmaz çıkıyor.
Bazen oyun hiç kitlenmeden çalışırken bazen de sorunlu çalışıyor.
Bunun nedenini anlayamadım.Seslere gelirsek bir şey söylemeye
gerek yok.Oldukça başarılı.Oyun kısa ama gereksiz uzun aynı yerde
davam eden mekanlarla uzatılsaydı oyun sıkıcı olurdu.

3te games'i tebrik ediyorum.Böyle bir oyun yapmak kolay değildir.
Oyunu oynamaktan ve oynarken ''çok iyi ya'' demekten ve 3tegames'e katkıda bulunmaktan mutluyum.
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3
3. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız