Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - Kar yağışı demo(3D)
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

Kar yağışı demo(3D)
Sayfa Önceki  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
malihsen

Nereden: Balıkesir

MesajTarih: Thu Mar 24, 2005 11:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yorumlu
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder MSN Messenger
tetanoise

Nereden: Ankara

MesajTarih: Thu Mar 24, 2005 1:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

İşin "Kar yağışı demo" dan buralara gelmesi çok güzel Smile
oldukça da güzel oldu, oluyor da! Umuyorum devamı da gelsin gelişmelerle...
Ellerine sağlık, tebrik, teşekkür Very Happy
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
malihsen

MesajTarih: Thu Mar 24, 2005 1:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yılın En Büyük Rebortajı Soğuk Kabus'un Baş Karekteri ile konuştuk Kaç yıldan beri MortiisGame den para alamadını aldığı paraları Moriitsgamenin aldını söyledi . bide Cavararın kendisinden hızılı oldunu söylen Karakter Muhabirimizi Dövdü .Karaker polis ve canavar tarafından aranılıyor.Çok Sinirlidir kendisi En Sok Uludağ'da görünmüştür. Görünlerin Yetkilileri aramasını istiyoruz.Sakın Yanına Yaklaşmayın Wink
Başa dön
XDman

Nereden: Konya

MesajTarih: Thu Mar 24, 2005 3:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

güzel çalışma farlı bir çalışma...
geliştirmek gerek yeni şeyler eklendikçe daha da hoş olacağına inanıyorum....

Başarılar.... Laughing Laughing
Başa dön
Nomax

Nereden: Bakırköyden.Yeni taşındık da...

MesajTarih: Thu Mar 24, 2005 8:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

@deniz:
*Path Finding olayını bende düşündüm fakat öyle yaptığımız zaman canavar kusursuz bir şekilde bizi kovalayacak ve kanımca bu oyunun zevkini düşürücek.Şahsen yaratığı bir ağacın arkasına takıp rahat rahat paraları toplarken yaklaşık bir dakika sonra pat diye kafama binmesiyle zıpladım.Ben onu unutmuştum...bu birkaç kişiye daha oldu ve bence güzel de oldu.Birde yaratığın kükreme sesi yükseldikçe bi panik sarıyo yanımda oynayanları, bunu izlemesi de çok zevkli Twisted Evil (Duymuyorsanız sesleri birazcık açın ve yaratığa yakın durun...

*Harekette strafe var ama istersen kullanmazsın.Sonuçta fare ile adamı sağa sola çevirmek mümkün...

*Program açıldığında neden bir süre çok yavaş çalışıyor anlamıyorum çünkü bende böyle bir problem olmuyor.Belki sistem ile alakalıdır.(AMD 64 3000+, 512ram, radeon9600pro 256mb) Ama yükleme kısmına bir bakarım.

*Ekranda ne kadar obje gözükürse gözüksün fps genellikle 60 civarında sabit kalıyor çünkü frame limiter var.Sonuçta öyle çokta büyük bir oyun alanı yok ve frustum culling gibi birşeyle uğraşmaya da gerek görmüyorum.

İlgilendiğin için çok teşekkür ederim, memnun oldum.Zaman buldukça geliştirmeye çalışıcam.

@tetanoise:
Övgülerin için teşekkür ederim.Umarım devam edecek.(Bu arada attığın mail ı açamıyorum.Bağlantımla ilgili bir problem olsa gerek ki hotmail sitesi açılmıyor.Açıkcası çok merak ettim)

@malihsen:
Alıntı:

Rebortajı, Karekteri, alamadını, aldını, bide, Cavararın, hızılı, oldunu, söylen, Karaker, En Sok, Görünlerin

Bu kadar yanlış yapmak zor olmadı mı? Birde neden her kelimen büyük harfle başlıyor? Son bir soru, Türk müsün?

@XDman:
İyi dilek ve övgülerin için teşekkür ederim...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
malihsen

MesajTarih: Fri Mar 25, 2005 10:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kıbrıs T.C.
Başa dön
TheCotanak

Nereden: Istanbul

MesajTarih: Fri Mar 25, 2005 9:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Burada yarıcı bir ortam oluşmuş.. El atınız sevgili deniz. Kick'iydi, ban'ıydı artık ne var ise..

Oyun çok sağlam ilerliyor.. Geldiği yere bakarsak, başladığı zamandan itibaren resmen realtime gelişen bir proje izliyoruz.. Seni canı gönülden kutluyorum Nomax.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Nomax

MesajTarih: Fri Mar 25, 2005 9:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Teşekkürler Cotanak eğer sitedeki arkadaşlar ilgi göstermeseydi çoktan bırakmıştım.Motivasyon kıtlığı var da...
Başa dön
kmn

Nereden: Nereye gelmiş ülkemizde oyun yapımı...

MesajTarih: Mon Mar 28, 2005 4:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hala sağ sol animasyonunda değişiklik yapmamışsın. Bide o küçük yerde duran karlı taşlarla collisionu değiştir. Hoplama getir (bu kesin olsun bence) ve ateş ekle (ateş efekti bayağı zamanını alabilir). pat diye yansın yanmadan 3 saniye önce bir şekilde haber versin sen ordan kaç. ateşin üstünden zıpla. paraları azalt. collision değiştirme olayında ise hoplama getireceğin için (tam adını unuttum) taşa değince sağa/sola kaymasın direk eski 1 kare önceki pozisyonuna gitsin bir nevi dursun.
Başa dön
SoulOfSilent

Nereden: /dev/null

MesajTarih: Mon Mar 28, 2005 5:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yetermi yetmezz
grafik ve model kalitesi doom3 e eşit olsun hatta ondanda kaliteli olsun oyunda bol aksiyon olsun kan gövdeyi götürsün o yaratığı kesip pişirip yemeli bence karakter yetmez daha çok daha çok Laughing
Başa dön
Nomax

MesajTarih: Mon Mar 28, 2005 7:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Zamanım olsa...şimdi bide işe başladım okuldan çıkıp direk işe gidiyorum gecenin bi saati geliyorum nolcak bilemiyorum...
Başa dön
Sith

MesajTarih: Tue Mar 29, 2005 2:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bir kere ortada massive bi bug var ama kimse deginmemis galiba. bazen paralar agacin cok dibinde spawn oluyor alamiyorsun.. o yuzden bitiremedim hic. bence bi bak ona, zaten agacin tam ustunde spawn olmuyor, yani donen bir kod var, collusion sphereini (sphere kullaniyosan tabi) biraz daha buyutki agaclardan azcik daha uzakta gelsin paralar Smile geri kalani cok guzel, cok eglenceli olmus oyunun...
Başa dön
Nomax

MesajTarih: Tue Mar 29, 2005 7:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Evet Sith şu an 2 şey var.Birincisi yaratığın hızını fps den bağımsız hale getirmek.(Kimi bilgisayarlarda çok yavaş kimi bilgisayarlarda uçuyo.)
İkincisi paralar.Onu halletmek daha kolay.Eğer para ağaç ile çarpışırsa parayı random bir bölgeye ışınlicam...
Başa dön
Tesla

Nereden: Ankara

MesajTarih: Tue Mar 29, 2005 10:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

@nomax Hmmm bahsettigin hirlama sesi az olmus hatta ruzgar sesi onu iyice bastiriyor, bu sesi 2-3 kat arttirsan cok korkutucu olur. Bir de oyun bitince re-start gibi bir sey olsa cok iyi olur. Her seferinde kapat aç abes olmuş(değil mi?)

Bu canavar "kontrolsüz güç, güç degildir Razz" lafını bir kez daha doğruluyor. Makara ettim canavarı ehueuehe Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder
Nomax

MesajTarih: Tue Mar 29, 2005 4:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tesla demiş ki:
@nomax Hmmm bahsettigin hirlama sesi az olmus hatta ruzgar sesi onu iyice bastiriyor, bu sesi 2-3 kat arttirsan cok korkutucu olur. Bir de oyun bitince re-start gibi bir sey olsa cok iyi olur. Her seferinde kapat aç abes olmuş(değil mi?)

Bu canavar "kontrolsüz güç, güç degildir Razz" lafını bir kez daha doğruluyor. Makara ettim canavarı ehueuehe Smile

-Hırlama sesi en yüksekte şu anda.Kayıt yaparken mikrofon sesini düşük tuttum sanırım.(evet o hırlama sesini ben çıkardım)
-Oyuna menü yaparsam tekrardan açmaktan kurtulabilirsiniz ama bilmiyorum artık çok az zamanım var.İki üç ay boyunca hiçbir şey yapamayabilirim.
-Yaratığa pathfinding eklesemmi Twisted Evil
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sonraki
10. sayfa (Toplam 13 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız