Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - Türkçe kaynak
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

Türkçe kaynak
Sayfa Önceki  1, 2, 3

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Yeni Başlayanlar (Ben de oyun yapmak istiyorum)
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
halil

Nereden: istanbul

MesajTarih: Thu Feb 24, 2005 10:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

slm
cem aslinda ben finallerden sonra bu konuda biraz çalışmaya başladım. diyorum ki eğer istersen matematik konularını bir başlıkta oyun programlama ile ilgili konuları başka bir başlıkta toplayalım. Ben şu an vektörler ve matrislerle ilgili bir döküman hazırlıyorum. umarım hoşunuza gider. Elimden geldiği kadar açık anlatmaya, çok sıkıcı ve gereksiz detaylara girmemeye özen gösteriyorum. görüşmek üzere...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
nightwolfcem

MesajTarih: Fri Feb 25, 2005 2:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

halil ben busıralar ne nete giriyorum nede programlama kasıyorum
bi oyuna kaptırdım kendimi gidiyo !!!!!
valla önümüzdeki hafta bakıyım düzene girmiye çalısıcam sen devam et
hazırla dökümanları önümüzdeki hafta bakarız beraber bişeyler yapalım
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Spawned_c

Nereden: Kornanın dori dori ettiği yerden

MesajTarih: Fri Feb 25, 2005 7:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

kimse benim önerimi dikkate almicak mı yaw ?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder MSN Messenger
halil

MesajTarih: Fri Feb 25, 2005 8:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

herkese slm
Spawned_c ben web tasarımından hiç anlamam. Bu nedenle tasarımı senin yapman (eğer cem de kabul ederse) çok güzel olur. Ben bu aralar okula dönmeye hazırlanıyorum fakat döküman çalışmalarım devam ediyor. Bir iki hafta içinde bir düzen kurarak tam bir kaynak oluşturabiliriz diye umuyorum. Katkılarınız için şimdiden teşekkürler ve iyi çalışmalar dilerim...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
nightwolfcem

MesajTarih: Sat Feb 26, 2005 11:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Spawned_c: lütgen affet kardeş
acale msjlara baktıgımdan göremedim ne olur kusuruma bakma. önerin çok güzel neden olmasın
bende bugunden itibaren yeni dökümanlar hazırlamıya baslıycam .(yine türkçeyi katledicem Twisted Evil ) ama napıyım benim kusurumda bu ,sizde bi gözden geçirirsiniz sorun kalmaz. destek olmak istiyen varsa msn ile baglantı kuralım
msn and mail :nightwolfcem@hotmail.com dan bana ulasa bilir.
herkeze şimdiden çok çok teşekkürler.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Spawned_c

MesajTarih: Sat Feb 26, 2005 5:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

canın saolsun abicim ne demek. elimden geleni yapıcam söz. Türkçe'ni ben düseltirim Very Happy yakında başlıyorum...
Başa dön
ayberk_cerit

Nereden: Avdan'dan geliyor elinde desdi,kız kurban olduğum sana kim küstü ...

MesajTarih: Sat Feb 26, 2005 10:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Eline sağlık Cem, güzel olmuş içerik kaliteli ancak sayfa düzenini biraz daha güzelleştirebilirsin... Böyle de iyi olmuş ama ...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Spawned_c

MesajTarih: Wed Mar 02, 2005 7:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hepsini yaptım bi güsel sonra hepsi gitti bi güsel Sad Evil or Very Mad Crying or Very sad
Başa dön
deysat

MesajTarih: Fri Mar 18, 2005 4:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

İçinizde en bilgisiz kişi olarak siz Ustadlarımdan sıfırdan bir oyun nasıl yazabilirim onu öğrenmek istiyorum. Kafamda konusunu, Tarzını, karakter yapısını tasarladım ve bunu faliyete geçirmek istiyorum ve bu konuda hiçbir bilgim yok sizin sitenizi inceledim fakat benim planımdaki oyun 2d olucak örnek aldığım oyun ise uo(ultima online) bana bu konuda türkçe bir döküman var ise kaynak olarak sağlayabilirseniz birde üzerinde hakim olduğuma inandığım küçük programların bana bir faydası olurmu (photoshop,corel,dreamweaver,fireworks,flash vb.) 3d max şartmıdır ? ne tür komutların olduğunu hangi programları kullanmam gerektiğini ve bu komutların ne işe yaradığı hk bana bir yardımcı olursanız çok minnettar kalırım şimdiden sizlere teşekür ederim

Embarassed bilgisizliğimden yanlış bir tabir kullandıysam sizlerden özür dilerim umarım siz Ustadlardan çok şey istemiyorumdur. Embarassed
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
halil

MesajTarih: Fri Mar 18, 2005 7:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

merhaba

oncelikle sunu belirtmeliyim ki oyun yazmak cok uzun soluklu ve sabir,bilgi, deneyim vb. bircok parametreye bagli bir olaydir. Eger oyunumu kendim yazarim bir ekibe ihtiyacim yok diyorsan butun herseyi kendin yapman gerekir. Bunun icin

a-) Once oyun yazacagin bir dil secmen gerekir. En kullanilanlar c++, basic ve delphi dir

b-) Bu dili en az orta seviye ogrenmeli ve ozellikle nesne tabanli programlama konusunda yetkin olmalisin. zaten eger 2 boyutlu bir oyun yazmak istiyorsan programlamayi ogrenirken arayuz kullanmadan nasil oyun yazilabilecegini deneyebilirsin. En azindan oyun yazmanin mantigini yavas yavas kavramaya baslarsin.

c-) Fakat gunumuzde yazilan bircok oyun directx veya opengl gibi arayuzler kullanir. Bu arayuzler (api) ekran kartinin tum ozelliklerini kullanabilmemizi saglar ve yazdigin oyun diger yontemle yazacagindan kat be kat hizli olur.

d-) Tabi kod yazarken oyunun gorsel kismini da unutmadan 3ds max, maya, 4d cinema gibi 3d programlarla (oyun 2d olacaksa bile) cizimler yapmak elle cizim yapmaktan hem daha kolay hem de daha kaliteli olacaktir.

e-) Aldigin goruntuleri, kullandigin dile kullandigin api sayesinde aktararak oyununu yazmis olursun.

Yazdigim bu kotu aciklama icin ozur dilerim. Bu arada burada kimsenin ustad olma seviyesinde olduguna inanmiyorum. Burada herkes birseyler yapip bu sektoru Turkiye de canlandirmaya calisan bir grup insan. Aslinda bu amator ruhu korumak acisindan cok guzel bir olay. Sahsen ben bu konuda yardim etmek icin elimden geleni yapmaya hazirim. Su an sifirdan oyun yapimini anlatan bir dokuman hazirlamaya calisiyorum. Umarim bitiririm ve birileri bundan yararlanabilir. Eger icinde oyun yazmak icin biraz istek varsa sakin bu enerjiyi kaybetme. Hep birlikte birbirimize destek olalim ve bakalim neler yapabilecegiz... Iyi calismalar...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Yeni Başlayanlar (Ben de oyun yapmak istiyorum) Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3
3. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız