Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - gnome - miguel de icaza - Seminer
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

gnome - miguel de icaza - Seminer
Sayfa Önceki  1, 2, 3

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Öneri, İstek, Eleştiri vb
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
cjungie

Nereden: Istanbul

MesajTarih: Sat Mar 12, 2005 2:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ragnor demiş ki:

Bu çok önemli bir sorun herkes açık kaynak kodlu olursa programcı emeğinin karşılığını alamaz diyor.

açık kaynak kodlu programların kitlesi daha bir gaz ve teknik olduğu için yapılan bağışlarla zengin bile olabiliyorlar. önemli olan orjinal ve kitlelere fayda sağlayacak bir yazılım yada çok kaliteli bir oyun olması.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
tonymontana

Nereden: ist

MesajTarih: Sun Mar 13, 2005 11:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

cjungie demişki ...aslında cevap bile vermeye gerek yok ama işte ...
Alıntı:

bilmeden atmayalım, 3dsmax 7 3000$ civarıdır. bu işten para kazanan biri için ucuz bile sayılır.

cjungie sana türkiye 3dstudioMax satıcısının linkini veriyorum...aşşağıda fiyatıda 4150 euro yani yaklaşık olarak 6000$ olur kendileri

Discreet Ürünleri
3D Studio MAX R7.0
4150 EURO

Character Studio R4
1150 EURO

3D Studio MAX R 6.0 + Character Studio R4 4800 EURO

http://www.labirent.com.tr/lab_bilg_index.htm

PS: BİLMEDEN KONUŞMAK SİZİN DÜZELTMEK BİZİM İŞİMİZ.....
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder
cjungie

Nereden: Istanbul

MesajTarih: Sun Mar 13, 2005 2:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

tonymontana demiş ki:
... 3d studio max 7 nin kodları açılsa (ki kendisi 6000£ civarındadır.

4000küsür € => ~ 2900£ küsür ... ve ayrıca burda türkiye'den değil (ki kendisi oyun sektörüne sahip değil) genel olarak yazılım dünyasından bahsediyoruz. (amerikalı bir arkadaş 3000$ küsüre alabilmekte - Türkiye distribütörü de 3dsmax'ın http://www.sayisalgrafik.com.tr)

benim anlatmak istediğim alan adam zaten verilen ek zımbırtılar için, teknik destek için alır, gerisi de iş yapıyorsa almak zorundadır lisans ve bu ücret çok büyük değildir."Free for non-commercial" tarzı bi lisansla dağıtsa ve orjinal kodun korunması gerektiğini, bunla yapılan bir yazılımın orjinal lisans olmadan kullanılamayacağını fln bildirse korsan derdinden de kurtulur popülaritesi de artar.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Sith

MesajTarih: Sun Mar 13, 2005 3:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

tonymontana demiş ki:
PS: BİLMEDEN KONUŞMAK SİZİN DÜZELTMEK BİZİM İŞİMİZ.....

masaja falan gitsene bi ya... saunaya falan.. rahatla bi...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
tonymontana

Nereden: ist

MesajTarih: Sun Mar 13, 2005 5:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

arkadaşlar pardon...Sabah sabah mesaj atmışım biraz gereksiz sert olmuş...Smile onun için kusura bakmayın..
Ya beyler benim burada asıl gördüğüm sorun şu açık kod programlar sizden özellikle projenizin kodunu açmanızı istiyorlar.Yani profosyonel bir oyunda bu benim şahsen yapmak istemiyeceğim bişeydir...O yüzden açık kod programları program yazmak veya geliştirmek için tavsiye etmem,ayrıca paralı programlar daha çok güç/esneklik sağlıyorlar.Ben bundan da bahsetmek istiyorum biraz...Yani tamam gimp+blender filan kullanarak oyunu yaparsınız ama kodunuzu illaki başkası görücek...ben bunu istemem şahsen ...Yinede saygı duymak lazım bir tercih meselesidir..Şunu da kabul edelim ki herzaman açık kod ve kapalı kod olayı olacaktır.Bence hiçbiri birine üstün gelmeyecek....
Başa dön
3ddreams

Nereden: İstanbul

MesajTarih: Sun Mar 13, 2005 7:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Küçük projeler olduğunda zaten çoğumuz kaynak kodlarını ve bilgisini paylaşmıyor mu?. Eğer elimde büyük bir proje olsaydı kaynak kodları pek paylaşma taraftarı olmazdım. Ben açık kaynak kodla para kazanılacağını pek sanmıyorum. Kazanan kişilerinde kaynak kodu kapalı olanlara oranla çok daha az olduğunu düşünüyorum. Ayrıca açık kaynak kod olayına girmiş kişilerinde ayrıca ek bir işi varken bu olaya giriştiklerini düşünüyorum. Bu olayı lütfen gerçek hayata uyarlayın. Şu anki yaşadığımız hayat MATRIX değil. Hepimizin yaşamak için paraya ihtiyacı var. Parayıda beleş program dağıtarak ve başkalarının bize sadaka vermesini bekleyerek kazanamayız. Uzun vadede program yeterince kazanç getirdikten sonra kaynak kodlar verilebilir. ( bkz: idsoftware) Benimde düşümcem bu.
Başa dön
emo2tr

MesajTarih: Mon Mar 14, 2005 1:09 pm    Mesaj konusu: Bagış falan Alıntıyla Cevap Ver

Bazılarıda sunu savunuyo ya deli oluyorum."Acık kod yazıp bagıslarla zengin oldular falan"

Ben bagıs bekleyemem veya dilenemem! Ben bir iş yapıyorsam hakkımı almalıyım.Ki bunu turkiyede yasayan sizler soyluyorsunuz demekki hakkınızı alıyorsunuz bu ulkede neyseeee!

Ayrıca ben kodumu actım diyelim.Neymiş bazı lisanslar varmış benim kodumun satılmasını degiştirilmesi ni engelliyomus.

Bunu kontrol eden mekanizma kim nerde abi.Kurallar ozgurluk için konur.

Bakımdan falanda para kazanamazsın!!! Cunku 3Dmax kodunu acsa
6 ay sonra my3Dmax cıkar bu sefer insanlar onu kullanır bedava diye ve sonra ne olur bilmiyorum muneccim değilim.

Ben open source karsıtı degilim ama taraftarıda değilim.Gozumu kapatıp kapitalizm dusmanıyım diyemem.

Ayrıca bi arkadasın dediği cok guzel insan denen varlıgı tanımak ta gerekir.

Saygılar !
Başa dön
lucifer

Nereden: Istanbool

MesajTarih: Mon Mar 14, 2005 1:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Alo forumlarda bi ton not var 3dmax kullanimi ile ilgili, demek ki herkes surasindan burasindan bi 3smax kullanmis. Simdi, 3dmax'i 10 dolar olsun 7000 euro olsun para sayip alanlar bi parmak kaldirsin bakiim...hani? kimse yok mu?

Amator kullanici her durumda kopya kullaniyor. Elimde cok guzel Windows Advanced Server 2003 setup cd'si de var, fedora core 3 de var. Herhangi birine para verdim mi, vermedim (ha peki ne kullaniyorsun dersen linux). Ama salliyorum yarin sirket kurdum, development yapicam. SS para sayicam o zaman windows'a.

Hadi windows'ya para saymayalim dedim linux kurdum diyelim.. O zaman da eninde sonunda yok network config'idir, yok bilmemne driver'idir, yok hp-ux icin yazilmis programin portudur, hede, hodo, bi ton dert cikacak basima, ya bunlari cozmesi icin bi adam tutucam ve ayda bi bucuk milyar para vericem, ya da gidicem redhat'e yatiricam $100 para destek satin alicam. Yani program open source olunca bi halt degismiyo.

Destekten deliler gibi para kazanilabilir, bakiniz gercek ornek: benim iste musteriye 40 milyon satirlik kodun exe'sini bedava veriyoruz. Ama aletin kurulumu icin $50k para aliyoruz. Hadi yiyorlarsa kendileri kursunlar programi, analari aglar valla, bu sefer $100k zarar ederler. Sistemin biryerlerini kurcalar da bozarlarsa (ki hep yapiyorlar sagolsunlar) saatin $70'den destek veriyoruz. Al sana para. Simdi, ben o exe'yi 10 dolara satsam ne olur $10000'e satsam ne olur?

Eski sirketimin bedava software+hardware dagittigini biliyorum, nasilsa destek ucretinden fazlasi ile cikaririz diye. $15,000'lik sistemi bedavaya veriyorsun, sonra $15,000'den fazlasini bir senede teknik destek anlasmasindan kazaniyorsun. Maalesef piyasa boyle isliyor.

Ha, ben isimin karsiliginda para istiyorum dersen, redhat'de calisan adam da maas aliyo, microsoft'da da.

Haaa, oyun open-source olur mu derseniz, olur. Niye derseniz, TR'deki adam o cd'ye hic bir durumda para vermicek zaten, amerika'daki adam da %100 gidip CD'yi satin alicak.

Lucifer the Spiritus Sancti
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Öneri, İstek, Eleştiri vb Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3
3. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız