Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - Profesyonel Müzik!
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

Profesyonel Müzik!
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Ses ve Müzik
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
SoulOfSilent

Nereden: /dev/null

MesajTarih: Thu Dec 16, 2004 11:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

olm kaç kere sölücem sana sampler la profesyonel müzik olmaz adam gibi bi program arıyolar boşuna bilmişlik yapma bizde kulandık o programları bizim kullandığımız programlarda yapıyo ayrı işi otur reason öğren derim ben önce git nota öğren ama CuBase falan ağır gelir ama baya söliim işi bilmeden müzik yapmak yok öyle Very Happy
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
kmn

Nereden: Nereye gelmiş ülkemizde oyun yapımı...

MesajTarih: Fri Dec 24, 2004 6:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Nota müziği giddikçe azalıyor. Artık 2005 e gircez ve techno müzik yaygınlaşıyor. Notasız pc müziği... Şarkıları dinle notayla yapılan şarkıları anlarsın artık nota müziği ölüyoooor...

Konu hakkındada şunu dicem CuBase bilmem ne ne istiosan ören. Ama ilk önce 0 san techno 4 derim...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
somnium

Nereden: İstanbul

MesajTarih: Fri Dec 24, 2004 6:52 pm    Mesaj konusu: Başlığa dikkat! Alıntıyla Cevap Ver

Burada sadece profesyonel müzik konularını tartışmalıyız.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
TurricaN

Nereden: Ankara

MesajTarih: Fri Feb 25, 2005 4:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Aslinda en iyi kalitede ses elde etmek icin gercek ensturman kullanilmasi yanlisiyim ben. Bi kac arkadasin dedigi gibi GW yer yuzunde gorduum en rahat programlardan birisi ki ses patlamalarina hala engel olamiyo. Gw nin arti getiren bi ozelligi ise directx pluginlerini cok ii kullanabilmesi, ama GW icin cidden sart olan bi plugin var DB-AUDIOWARE MASTERING pluginleri bunlar herseyi normal hale sokar HISS REMOVAL da yapiyo pop/click olayinida hallediyo en guseli sesdeki patalamalari yok ediyo. Ben kendi yaptigim bi mod icin heavy metal tarzda muzik yapmistim. Full dublex ses kartiniz varsa aslinda cok daha iyi sonuclar elde edile bilir. Acikcasi biraz loop based muziklere karsiyim. Eger midi bazli muziklerden de anliyosaniz sound font destekli bi ses kartiniz varsa sound font kullanin derim ben daha net sesler alabilirsiniz. En son 750 mb lik sound font dosyalari geziyodu paylasim programlarinda.

www.soundclick.com/revelation1/ buradan sadece bi mp3 dinleyebilirsiniz kendi kaydetigim ve mixlerini gw yerine acid de yaptim Wink
Başa dön
TurricaN

MesajTarih: Fri Feb 25, 2005 4:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

linki yanlis vermisim Very Happy
http://www.soundclick.com/bands/9/revelation1music.htm
Başa dön
tetanoise

MesajTarih: Fri Feb 25, 2005 9:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Wave editing için Goldwave'den daha iyisi de var...
Adobe Audition, hem editing hemde mastering için oldukça yeterli ve çok kolay kullanılabilir...

Aranje için birincil öncelikle Reason tavsiye ediyorum...İnanılmaz sampling yetenekleri var ancak arayüz zevkli olmasına karşın bir o kadar da zor...
Bunun yanında Fruity Loops ve Ableton Live!da tavsiye edebileceğim diğer yazılımlar...

Ableton'un profesyonel dj'ler tarafından sekans düzenleme-oluşturma amaçlı en çok kullanılan yazılım olduğunu da belirtmekte fayda vardır diye de düşündüm...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
malihsen

Nereden: Balıkesir

MesajTarih: Fri Feb 25, 2005 12:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

rave e-jay
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder MSN Messenger
MD-C

Nereden: Dünya.Türkiye(54)

MesajTarih: Fri Feb 25, 2005 5:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

SONY SondForge 7.0!
Başa dön
tetanoise

MesajTarih: Fri Feb 25, 2005 6:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Soundforge biraz daha High-End bir ürün olduğu için gereksiz olablir kanaatindeyim...Kullanması da pek kolay değil hani Wink

Rave-E-Jay denen tuhaf programa zaten bişey diyemiyorum...
Bu E-Jay serisine hep uyuz olmuşumdur...Yaratıcılıktan uzak tamamen varolan melodik düzenleri kurgulamak bir yetenekse yerkürede milyonlarca yetenek vardır demek...demek ki oturup synth'de nota yazmak daha mühim bişey...

Bu rave-e-jay'in, dance-e-jay, hiphop-e-jay gibi klonları da var...onlar da akıllara zarar ürünler...
Bir zamanlar bir magix music maker vardır, o bunların öncüsüydü...hatta o DX effect kullanımına filan da izin veriyordu ama olmadı, tutmadı işte...

SONU: Müzik yapmak isteyen zaten ne kullanacağını biliyordur...
Milyon tane tavsiye vermişiz artık, seçsin-baksın,beğensin,kullansın...
Başa dön
billoscar

MesajTarih: Thu Apr 14, 2005 12:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Profesyonel kalitede müzik yapmak için, Cubase Sx ve onun altında
çalışan plug-inler'i (Atmosphere,Stylus RMX, Hypersonic, The Grand,
PlugSound Serisi, Trilogy, vs. vs.) incelemeni öneririm. Ayrıca, Cubase
altında FL Studio ve Reason'ı da entegre kullanabilirsin. Kötü tarafı bu sistem hem çok pahalıdır, artı çok emek ister. (Örneğin tonlama, en az müziğin kendisi kadar zor bir olaydır, iyi yapamazsan parçan ne kadar güzel olursa olsun, sırıtacaktır.) Öğrenmek için bence en güzel yol, profesyonel bir aranjörle irtibat kurmak, mümkünse çalışmalarını
izlemektir.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
directxgame

Nereden: Aydın

MesajTarih: Thu May 12, 2005 10:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

slm.fl3 te herşeyi yapabilirsin yeterki nota bilgin olsun effek içinde sana cooledit yeterli olacaktır fl3 dünyada müzik hakkında ne istiyorsan yapabilirsin
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder MSN Messenger
Sirenkat

MesajTarih: Fri May 27, 2005 1:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar ben bu foruma yeni katıldım sayılır. Ben profesyonel müzisyenim yani işim bu. Yazılan mesajları okudum ve birazcık şaşırdım doğrusu. Kimse yanlış anlamasın ama müzik için en iyi program budur demeniz için sanırım bu işi profesyonel olarak yapıyor olmanız gerekir.

Bakın ilk fl, soundwawe vs. bu programlar ilkin music production amaçlı programlar değildir. fl loop yaratma amaçlı bir programdır. Soundwawe dediğiniz program bir wawe editördür sadece. Kısacası bu tarz programlar profesyonel bir production prgramının yanında kullanabileceğininz ek enstrumanlardır sadece. Ha profesyonel music production programları nelerdir derseniz en yaygın olarak iki tane tavsiye edebilirim. Birincisi cubase sx ikincisi protools. Cubase işin açıkçası midi uygulamalarında bence protools a oranla daha üstün bir programdır. Ancak pek çok kayıt stüdyosunda protools ile çalışıldığını görebilirsiniz. Bunun nedeni protools'un üstün tarafının audio çalışmalarında oluşundan kaynaklanmaktadır. Ancak şunuda eklemem gerekirki bu tarz programlar ile müzik yapabilmeniz için müzik bilgisine ve en azından midi bir klavyeyi çalabiliyor olmanız gerekir.

Eğer bu tarz programları kullanabilecek bilgi ve birikime sahip değil , ama yinede müzik yapmak isteğinde iseniz sizlere acid gibi bir program kullanmanızı öneririm. Programın xpress versiyonunu www.acidplanet.com adresinden legal olarak indirebilirsiniz. Ayrıca yine bu sitede her hafta bu programda kullanabileceğiniz FREE samplelarda yayınlanmaktadır. İlgilenen arkadaşlar bu programın bu OFFICIAL sayfasını takip edebilirler.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder
MustafaErdem

MesajTarih: Fri May 27, 2005 8:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

http://www.turkrock.com/ftopic3009.html

bir göz atın isterseniz... Wink
Başa dön
ercoolman

Nereden: İzmir/Türkiye - Dünya

MesajTarih: Sat May 28, 2005 2:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

goldwave sadece bir ses editörüdür. ogg vorbis desteği yok. müzik için en iyi program sony acid pro 4'tür. ben şahsen kullanıyorum ve çok başarılı sonuçlar aldım
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
badman

Nereden: Istanbul

MesajTarih: Sat May 28, 2005 2:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar müzik yapımında fl studyo gibisi yok bence!

Bilgi için...
www.flstudio.com
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Ses ve Müzik Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız