Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - Nintendo
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

Nintendo
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
DoganBir

Nereden: İstanbul

MesajTarih: Thu Nov 25, 2004 11:10 pm    Mesaj konusu: Nintendo Alıntıyla Cevap Ver

Bir şeyler biraz olsun değişiyor gibi. Hadi hayırlısı. Artık kıpırtıların sayısı artıyor.

www.gamasutra.com

Nintendo Targets Turkish Market

Representatives from Nintendo of Europe have announced the appointment of Nortec Multimedia S.A. as the company’s exclusive and official distributor for the Turkish market, beginning in December of this year.

Nortec has been Nintendo’s official distributor for the territories of Greece and Cyprus since 1997, and Bulgaria, Albania and Former Yugoslav Republic of Macedonia since 2002.

Nintendo of Europe president Satoru Shibata commented: "Nintendo has a very exciting period ahead with the launch of the new handheld console Nintendo DS, so this is an ideal time to expand our presence beyond the European market. Nortec Multimedia S.A had already demonstrated its capability as our distributor in a number of other key territories, and we are looking forward to seeing them help us make the same impact on our business in Turkey."

Still not a full member of the EEC, Turkey has one of the least positive records of enforcing intellectual properties in Europe. Given that the country has a relatively patchy of selling games hardware at retail, it is arguably surprising that Nintendo have chosen to launch their standard Game Boy Advance consoles, and not the Nintendo 64 variant, the iQue, which has built-in DRM. However, the decision to go with an official Nintendo hardware launch in Turkey suggests the company is reasonably confident that piracy will not be a major issue.

-David Jenkins
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et
DoganBir

MesajTarih: Thu Nov 25, 2004 11:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bu sitede Türk bayrağını da gördüm ya. Demek ki Türkiye de korsan satışında azalma, orjinal satışta ise bir artış var. ki bu bizim için büyük bir gelişme. Daha önce Türkiye pazarını küçümseyen Nintendo artık Türkiye de.
Başa dön
Sith

MesajTarih: Thu Nov 25, 2004 11:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Eheh.. aslinda hersey benim gameboy advance sp mi aldigim gibi kosarak Hasan Colakoglu (avaturk..) na gostermemle basladi Razz
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
DoganBir

MesajTarih: Thu Nov 25, 2004 11:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ben DS istiyom yanına da bi Gamecube
Başa dön
DoganBir

MesajTarih: Thu Nov 25, 2004 11:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ama esas istediğim bu makinelerin Development kitlerini elde edip bunlara birer oyun geliştirmek. GBA ya oyun geliştirmeye uğraşan var mı aranızda? Bir aralar HAM diye bir ortama biraz bakmıştım. Hazır kütüphaneleri vardı. Reklam koyuyordu uygulamanın açılışına eğer para ödemezsen.
Başa dön
Tesla

Nereden: Ankara

MesajTarih: Fri Nov 26, 2004 2:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Şimdi Game Boy dediniz, dolapta unutulmaya yüz tutmuş emektar gri game boyum geldi aklıma. Tatillerin vazgeçilmezi. Smile

Artık eski game boy'a kaset de satmıyorlar, Sad

Bu arada game boy muziklerini seviyorsanız http://www.8bitpeoples.com/ adresine bir ugrayin müzikleri bir kurcalayin... ilginç ama halen daha bu eski makinalarla müzik yapanlar var, bu nasil bir felsefedir, sevgidir anlamadim gitti, ama iyi ki boyle insanlar var Smile

hepsini dinlemedim fakat "Nullsleep Depeche Mode Megamix" epey güzel.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder
cjungie

Nereden: Istanbul

MesajTarih: Fri Nov 26, 2004 5:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

DoganBir demiş ki:
ama esas istediğim bu makinelerin Development kitlerini elde edip bunlara birer oyun geliştirmek.

Bunun için bir şirketinin, deneyimli (soyut değil somut adamlara gösterebileceğin türde deneyim) 4-5 kişilik bir grubunun olması lazım.

Cebinde de o devkiti alacak kadar paran, kapı gibi bir publisher'ın olması lazım ... gameboy deyip geçmeyin.

sony psp için başvuru yaparken şirketin yıllık cirosunu fln bile soruyolar. (isteyen baksın www.scee.com galiba) N-gage devkit için bile 5-10bin€ aras + 4-5 kişilik grup ve yasal bir (oyun) şirket(i) olmanız gerek. satış nispeten kolay çünkü nokia direk kendi basıp satıyo.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Norman

MesajTarih: Fri Nov 26, 2004 6:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yani bu iş sith sayesinde mi oldu?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
MungaBunga

Nereden: Mardin

MesajTarih: Sat Nov 27, 2004 12:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Walla turkish diye bir cümle bulamadım. Question
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder MSN Messenger
harzememo

MesajTarih: Sat Nov 27, 2004 1:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

MungaBunga demiş ki:
Walla turkish diye bir cümle bulamadım. Question

turkish olan halk. pazara açılıyor: yani burada da satacak mallarını. buradan da para kazanacak. sektör mektör değil yani amaç türkiyedeki genç nufustan da para kazanabilmek. tabii burdaki nintendo oyunu yapmak isteyenlere işlerini kolaylaştırıcı bazı fırsatlar sağlayabilir.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Sith

MesajTarih: Sat Nov 27, 2004 3:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Norman demiş ki:
yani bu iş sith sayesinde mi oldu?

ya aslinda simdi bu konu acilana kadar pek dusunmemistim ama oyle oldu galiba cidden ya Smile yani en azindan baslangictaki kucuk etken ben oldum bilmeden Smile
Ben gba sp mi aldim boyle piril pirilken, icine taktim duke nukemi ofistekilere gosterirken gidip Hasan Colakogluna da gosterdim. (O sirada neredeyse herkes ngage almisti ofiste.. ngage ilk ciktigi zamanlar) Iste biraz oynadiktan sonra "Aslinda ngage yerine bu aleti alip, yaninada basit bir telefon almak daha mantikli olurmus ya" demisti Smile Birkac hafta sonrada nintendodan avaturke sample olarak bir gba sp, bir gamecube ve bir suru oyun geldi Smile Su andada en son gordugum kadariyla siteye eklenecek nintendo malzemesi fiyatlari ayarlaniyordu ofiste...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
yasingulderen

MesajTarih: Sat Nov 27, 2004 5:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bende bu nintendonun türkiye piyasasına girme haberini Akşam gazetesinde okudum!Türkiyeye bunu getiren adam orginal oyunların artmasında belli bir çıkış olduğunu söylemiş!Sonuçta oyunlar yine pahalı ama eskisi kadar değil!Bide bu korsan yasası filan etkili oldu sanısım!ama daha fazla önlem alınmalı!
Başa dön
MeMoKaN

Nereden: istanbul

MesajTarih: Sat Nov 27, 2004 11:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

nintendonun Türkiye piyasasına açılması iyi oldu bence...

Ama bence nintendo Türkiyede ve dünyada en az kopya oyunu piyasaya sürülen firma nedeni diye soracaksınız...

Sony PS için cd kullanırken nintendo 64 Kartus kullanıyordu.
Nintendo Kopya üretimi daha zor ve masraflı oldugu için Kartuslardan bir türlü vazgecemedi... ( Extradan satılan Flash romları saymıyorum Sad )

-------------

Gba için bir ara programlamaya dalmıstım C++ veya ASM ile kolayca oyun yazılabiliyor Gba için sonra Emülatördede test edince Smile

Hatta bir ara Galip Kartoglunun yanına ugramıstım Mevlüt Dinç ile Gba oyunu Dual Blades i yapıyorlardı ve orada program kodlarını gördükten sonra o oyunu oynamak bana büyük bir zevk vermişti...

Gba için oyun programlamak isteyenler http://www.gbadev.org/ adresine bakabilirler

Sitede Aletler,DevKit Advance,Örnekler,Dersler ve bir çok öenmli döküman bulunmakta Kolay Gele

3dturk
Mehmet
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
yasingulderen

MesajTarih: Sun Nov 28, 2004 12:35 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben gazetede okudum nintendonun büyük projeleri varmış ülkemizdeki oyun piyasası 25 milyon dolar civarındaymış sanırım bunlar 5 sene içinde 100 milyon dolar yapma istiyorlarmış!
Başa dön
DoganBir

MesajTarih: Sun Nov 28, 2004 4:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Türkiye de oyun piyasası 25 milyon dolar? Shocked . Onlar heralde yanlış bir araştırma yapmış ya da bir şekilde korsan oyun satışlarını da buna eklemişler. Ben bu kadar olacağını sanmıyorum. Ama bunun bir kaç sene için de daha yüksek rakamalara çıkacağı konusunda ümitliyim. O zaman bize de istediğimiz oyun yapğımında çalışma ortamı muhakkak doğacaktır.
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız