Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - Eleman Aranıyor:))
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

Eleman Aranıyor:))

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir, cevap yazamaz ya da mesajları değiştiremezsiniz    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
SoulOfSilent

Nereden: /dev/null

MesajTarih: Tue Oct 05, 2004 8:56 pm    Mesaj konusu: Eleman Aranıyor:)) Alıntıyla Cevap Ver

arkadaşlar bir oyun projesinde aktif olarak görev alacak ve takım çalışmasına katılabilecek arkadaşları arıyorum Exclamation
birazda oyundan bahsedeyim oyun adventure ve bol bulmacalı bi oyun olacak bizim sadece ihtiyacımız olan grafik ve müzik konusunda bize yardımcı olabilecekler müzik o kadar şart değil ancak grafik çok önemli ilgilenen arkadaşlar bora@soulofsilent.com a mail atsınlar bekliyorum
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
DraconiaN

MesajTarih: Wed Oct 06, 2004 11:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

müzik konusunda "belki" yardımcı olabilirm..

Ne tür bir müzik konusundan bahsediyorsunuz ama?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
cnacrons

Nereden: MERiH

MesajTarih: Wed Oct 06, 2004 4:43 pm    Mesaj konusu: Okey men ...1 Alıntıyla Cevap Ver

Grafik olarak sana yardım edebilirim. 3DSM , lightwave vs..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
SoulOfSilent

MesajTarih: Wed Oct 06, 2004 8:08 pm    Mesaj konusu: teşekkürler Alıntıyla Cevap Ver

öncelikle ilginize teşekkürler
müzik konusunda yardımcı olacak arkadaşa:
profesyonel programlar kullanıyormusun?(reason, acid vb.)
grafik konusunda yardımcı olacak ardakaşa:
insan modelleme ve animasyon yapıyormusun?

ilginiz için çok teşekkür ediyorum cevaplarınızı bekliyorum sizlere iyi çalışmalar Smile
Başa dön
SoulOfSilent

MesajTarih: Wed Oct 06, 2004 8:11 pm    Mesaj konusu: ha birde unutmadan Alıntıyla Cevap Ver

müzik yapan arkadaşım bana ortamı gerecek müzikler lazım Smile
Başa dön
karloff

Nereden: Ankara

MesajTarih: Thu Oct 07, 2004 7:58 pm    Mesaj konusu: Bi dakka... Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşım böyle höt diye gelip şu lazım bu lzaım diyosun ama istediğin şeyleri üretmek için emek ve zaman gerekiyo. Proje hakkında biraz bilgi versen, değer mi değmez mi? Tek başına mısın oyunda? Programcı mısın? Nasıl yapıcan oyunu. Ortaya bişeyler çıkacak mı gerçekten? Boşuna uğraşılmasın eğer bişeylere kalkışılırsa. Bu arada hancangames denen adamları gören var mı yaw? Neler yapıyolar... Sanırım onlar bu konuya iyi bir örnek. Bişeyler yapacaz deyip ayaklandırdılar ortalığı, son anda kurtardık. Hala ortada bişey yok. Sen neden bu kadar iddalısın. Hevesini kırmak için değil niyetini anlamak için yazıyorum bunları...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör MSN Messenger
SoulOfSilent

MesajTarih: Thu Oct 07, 2004 8:31 pm    Mesaj konusu: niyet? Alıntıyla Cevap Ver

oyun yapmaya niyetliyim bu yetmezmi sence ve gerçekten profesyonel bir çalışma olsun istiyorum yani en azında misal konuyu beğenmeyen müzikleri beğensin müziği beğenmeyen konuyu beğensin gibi çeşitli seçenek olsun oyunu daha çok modellemeleriyle uğraştığım için bişey soyleyemiycem sunla yapıyorum die ama heralde VB olabilir(biraz anlıyorum) yada herhangi bir oyun motoruda olabilir(lisanslı olanlardan) ama 3d olacak oyun bu kesin önceden renderlanmış yüksek çözünürlüklü grafiklerle oluşturucam yani bilmiyorum işte daha başka ne diyebilirim
ayrıca bizimle çalışan bir müzisyenimiz var ancak fazla vakti olmadığı için yardımcı birisine ihtiyaç duyduk grafik konusunda ise bana yardımçı olabilecek photosop kullanan profesyonel olmayan ama amatör de ollmayan arkadaşlar arıyorum sadece bu
Başa dön
Gord10

Nereden: Ankara

MesajTarih: Thu Oct 07, 2004 8:42 pm    Mesaj konusu: Re: niyet? Alıntıyla Cevap Ver

SoulOfSilent demiş ki:
oyun yapmaya niyetliyim bu yetmezmi sence ve gerçekten profesyonel bir çalışma olsun istiyorum

Karloff haklı. Bence oyun yapımına bu tip profesyonel çalışmalar yerine tek başına yaptığın küçük oyunlarla başlamalısın. Oyun yapımına hevesli kişilerin en sık yaptığı hatalardan biri budur.
Peki oyunun türü ve konusu hakkında bilgi verir misin?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
MD-C

Nereden: Dünya.Türkiye(54)

MesajTarih: Thu Oct 07, 2004 8:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ne yalan söyleyim Hiç birşey yapamayacaksınız, bana kalırsa...
Başa dön
SoulOfSilent

MesajTarih: Thu Oct 07, 2004 9:10 pm    Mesaj konusu: ..... Alıntıyla Cevap Ver

siz sadece eleştirmede varsınız forumlarda nedense hiç destek olduğunuz bir konuyu gormedim adaştırdım forum mesajlarının çoğunu okudum ama siz hep eleştiri yazmışsınız siz inanmasanız da ben birşeyler yapabileceğime ve eğer bana destek olan olursa yapabileceğimize inanıyorum oyun için sadece verebileceğim bilgi bir adventure olduğudur elimizde bir konumuz var ve henüz tam olarak bitirmedik oyun için bir kaç farklı son düşünüyoruz oynayışa göre değişecek onlar da tamamlandırtan sonra eksik bir kaç modelleme kaldır onlar yapılacak renderlanacak ve seslerle müziklerin eklenmesi kalacak
Başa dön
szE8

MesajTarih: Fri Oct 08, 2004 2:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ben burada 2 tip insan goruyorum. 1. si sadece eglence ve heyecan icin oyun yapiyoruz diye ortaya cikan ve hic birsey yapamadan yokolan kisiler. aslinda oyun yapmalarinada gerek yok, o heyecan yeter onlara. 2. si de idealist olan kisiler. o kisilerde yaptiklariyla burada kendini belli ediyor.

simdi eleman arayan bu arkadas kendisini biraz tanitirsa, profesyonel olan yada profesyonel olma potansiyeli olan kisiler icin daha saglikli olur. bu konudaki tecrubeleri, hangi sistemleri kullaniyor, bugune kadar neler yapmis.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
gambler

MesajTarih: Fri Oct 08, 2004 11:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşımız çok hevesli bu açık ama bu sadece yeterli olmuyor. İdealis biriside olabilir ama gerçekten bir gruba ihtiyacı var. En azından bi programcıya.
Eğer 3D bir oyun yapacaksan senin programlama bilgin ve visual basic buna yetmez bunu öncelikle bilmen gerekir.
Ayrıca büyük projeler o bunu yapar ben biraz biliyorum belki altından kalkarım, olmadı başkası benim eksikleri toparlar mantığıyla ortaya çıkmaz. Bunlar hiç profesyonel yaklaşımlar deil.
Forumlarda hep olumsuz tavırlar var demişsin ama senin gibi yüzlerce hadi toplanın bi oyun yapalım diyenleri göz ardı ederek ve dersine çalışmadan aynı topiclerden birini de sen açmışsın. Böyle cevaplara hazırlıklı olman gerekirdi.
Çünkü kendini yeterince yetiştirmeden böyle projelerin olmayacağını bilenlerin emeğine saygısızlık yapıyorsun. Burası dalga geçilecek bi platform deil.
özetle programlamayı bu kadar basit görmeyin arkadaşlar. Birçok oyun projesinin ilerlememesinin nedeni grafikerin olmaması yada sesçinin olmaması deil, ehli programcının olmamasıdır.
Neden programlama ve programcı bu kadar önemli diye sorarsanız. En basit açıklamayla ses ve görüntü kötü olsa oyun çalışır ama kötü programlamayla çalışmaz.
Oyun Programcılığıda öyle gaza gelip bir haftada öğrenilebilecek birşey deildir.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör MSN Messenger
cjungie

Nereden: Istanbul

MesajTarih: Fri Oct 08, 2004 1:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Olay tartışmaya dönüyor kilitliyorum. İsteyenler,ilgilenenler arkadaşa özelden mesaj atar.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir, cevap yazamaz ya da mesajları değiştiremezsiniz    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız